Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 23 Jul 2019, 13:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB: 9516 Jabba's Palace
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2013, 19:45 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 717
Št. Figuric: 9 (po mojem 6)
Leto izdaje: 2012
Cena seta: 139,99€

Dolgo pričakovan set, je končno v mojih rokah. Kot verjetno vsakega, so me najbolj pritegnile figurice in res lepo izdelan novi Jabba.

Slika

Škatla je največja možna (od navadnih setov) in ima ta zanimiv način odpiranja, tako da odpremo pokrov, a moramo zato malce strgati škatlo pri strani. Osebno mi je bolj všeč rešitev z dvema lepilnima trakovoma, saj škatla ostane bolj nedotaknjena, a je tudi bolj neuporabna.

Slika

V škatli sta dve knjižici navodil in sedem vrečk s kockami. Teh nisem mogel slikati, ker nisem imel fotoaparata na dan ko sem set dobil, zapakiran pa pri meni noben set ne zdrži več kot 37 minut.

Slika

Iz prvih dveh vrečk sestavimo stolp z vhodom v palačo. Na slikah je vidno tudi vohunsko oko in pa mehanizem za držanje odprtih vrat. Stolp ima zgoraj manjše skladišče in razgledno točko na vrhu.

Slika

Iz 3. in 4. vrečke sestavimo podstavek, kjer je tudi mrežasta odprtina v brezno z Rancorjem kot tudi tla, ki se odmaknejo in nepridipravim omogočijo obisk pošasti.

Slika

Med detajli najdemo ognjišče, ki je v celoti skrito za veliko zeleno gosenico, karboniranega Hana Sola in domiselno narejeno pipo z žabo. Jabbin podstavek se premika naprej in nazaj in pod njim je skrivališče z žabo, pištolo in nekimi iztrebki ...

Slika

Celotna palača od zadaj ni nič posebnega, se pa lepo odpre in omogoča igranje in dostop do sicer bolj nagužvanih predelov. V ta namen je tudi celotna streha snemljiva, seveda pa ne sme manjkati izstreljujoča siva paličica z oranžno lučko, katere vodilo precej kazi streho s sprednje strani.

Slika

Figurice so omembe vredne samo štiri, a so te res odlično narejene. Han Solo in Chewbacca sta že malce zlajnana in sploh Chewbacca res ne sodi v to lepo druščino brez novega potiska. Oziroma bi bilo najbolje, da bi naredili nov gumijast odlitek, kjer bi lahko veliko lepše ponazorili dlako, kot je vidna na obleki zelenega pujsa. Pujs stražar je odlična figurica in veliko je bilo govora po spletu, da to ni več LEGO. Po mojem je LEGO naredil prav, da se je odločil za izdelavo tako detajliranih figuric, saj jim sodobna tehnika to še kako omogoča in bi jih v nasprotnem primeru v tej smeri kaj hitro povozila kakšna slabše kvalitetna "konkurenca".

Leia v Boush uniformi je tudi zelo dobro upodobljena in po drugi strani odtehta prisotnost Chewbacce, ki spadata v isto sceno. Bolje, kot pa da bi dobili novega Luka, ki jih ima vsak Star Wars fan verjetno toliko, kot imam jaz figuric kapitana Jacka Sparrowa.

Najverjetneje pa je biser seta zasužnjena plesalka Oola. Uporabljen je isti odlitek na glavi kot pri Aayli Securi iz 8098: Clone Turbo Tank. S svojo barvo precej poživi set in je zelo dobra izbira glede na sceno iz filma.

Bib Fortuna ima isti odlitek kot njegov predhodnik in je precej preprosta figurica, a izgleda v redu in je podobna liku iz filma.

Slika

Zgoraj so še slike alternativnih obraznih izrazov in pa par stvorov, ki po mojem ne bi smeli biti oglaševani kot minifigurice. Skupek kock, ki predstavlja B'Omarr robotskega pajka, karboniran Han Solo in pa gumijast žvadek Salacious B. Crumb so sicer lep dotatek k setu, a to zame niso minifigurice. Po spletu sicer karbonastega Sola ne štejejo med figure in jih ima set 9, LEGO pa ima na škatli pod figuricami našteto vse zgornje, vključno z Jabbo. Han nima potiska hrbta ker je že stara figurica, Bib pa ker ima haljo. Vse to so podrobnosti, ki kažejo k nedodelanosti seta.

Slika

Poslastica pa je seveda zelena mega gosenica Jabba. Ta je v LEGO izvedbi že obstajal a je sedanji odlitek nov in neprimerno bolj dodelan. Poleg potiska po vsem telesu je tudi deljen in zgornji del je vrtljiv. Pozabili niso niti na Jabbin tatu na desni roki.

Slika

Še set kot celota z vsemi figuricami in njihovimi orodji, orožji in pritiklinami. Premikajoč podstavek Jabbe in odprtina pod njim so lep dodatek in res kar kličejo k nakupu 75005: Rancor Pit.

Ocena 8/10:
Set je majhno razočaranje in čeprav ponavadi v svojih opisih ne govorim o ceni, ne morem mimo tega, da ta set označim kot LEGO nateg leta. O tem priča tudi dejstvo, da sem legofrika vprašal, če lahko objavim kakšno sliko več v opisu, na koncu pa sem jih komaj nabral 10. Lahko bi slikal še rezervne delčke in priloženi ločevalnik kock, kaj več pa ne. Vse skupaj deluje le kot, sicer lepo a majhno stojalo za odlično narejeno Jabbo, Oolo, Leio in zelenega pujsa. Te figure so res vrhunsko narejene in LEGO se tega dobro zaveda! Zato set tudi trži kot ga, a si na ta račun prisluži marsikakšen slab glas.

Zadnjič spremenil MstrOfPppts, dne 20 Feb 2013, 12:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB: 9516 Jabba's Palace
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2013, 20:04 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Figurice so res fenomenalno izdelane. Tudi palača je dobro izdelana, čeprav je cena visoka. Sem se odločal med palačo in Millenium Falconom pa sem vzel slednjega.
Hvala za predstavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2013, 19:07 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Tale set tudi meni dolgo ni dal mira, predvsem zaradi figur. Na koncu se vseeno nism odločil za nakup saj je cena res prevelika, v USA ima ceno 120$, ko bi bila pri nas 120 EUR pa bi ga verjetno kupil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2013, 16:27 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Tale Jabba je pa res pravi debelinko :-)
Odlična predstavitev in zelo dober set

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Apr 2013, 17:18 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: ruše (okolica MB)
Lep opis, vendar je set za mene ekstremno predrag.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: