Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Nov 2019, 01:26

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 22:23 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Pozdravljeni!

Predstavil vam bom OOB serije Star Wars - set 8017 Darth Vader's TIE Fighter

Leto: 2009
Število kosov: 251
Število figuric: 1 kom (Darth Vader osebno)
Cena: 39,99 € v Intersparu na Viču

Škatla izgleda takole:
Slika
Verjamem, da gospod s črno čelado ne potrebuje posebnega predstavljanja. Prav tako njegovo vesoljsko plovilo, ki je rahlo napredna verzija od običajnih TIE fighterjev, ki jih pilotirajo navadni smrtniki.

Vsebina je razdeljena na tri dele kock + navodila + nalepke kakor je že precej standardno zadnja leta:
Slika

Uporabil bom silo, za delitev kock (šššššš - khhhhhh), da bom lažje sestavil svojo ladjo (šššššš - khhhhhh):
Slika

Pripadniki Temne strani brez problema razdelijo kocke tudi svetlejših odtenkov:
Slika

Minifig je dodobra odtehtal nakup tega seta in tukaj je gospod Vader prikazan v vsej svoji zlonamernosti. Za bolj globoko doživetje predlagam, da si zraven predstavljate še njegovo neobhodno dihanje-sopenje pod vso to težo njegove oprave (šššššš - khhhhhh):
Slika

Za sestavljanje seta sem potreboval dobre pol ure. Začel sem s kabino...
Slika

...na katero se pritrdi zadnji del plovila. Tukaj sta lepo vidni prožili za lansiranje sledilnih raket, ki sta pritrjeni na kabini:
Slika

Krila so lahko standardno ravna, ali pa se spodnji in zgornji del lahko naklonita. Seveda za doseganje hitrosti, ki so včasih hitrejše od svetlobe same:
Slika

Sestavljeno plovilo na koncu izgleda takole:
Slika

V kabini ni dovolj prostora za svetlobno sabljo, zato jo lahko prikladno pritrdimo na spodnjo stran plovila.
Slika
Sedaj pa novim spopadom naproti (šššššš - khhhhhh), da prevagamo vplilv Temne strani v vesolju (šššššš - khhhhhh)!

Set bi ocenil z 9/10, samo zaradi načina pritrditve kril na trup (samo dva pina in rahlo nihajo, ko se v preveč vživimo v vlogo Dartha). Ladja je za svojo velikost dokaj dodelana in detajlirana. Dobro služi kot igrača, prav tako pa tudi kot set za ogled. Ker sem pač SW fan stare šole, sem ta set dejansko kupil zase in ne za sinova s kančkom upanja, da jih bo kasneje mogoče zanimala tudi ta tematika. Minifig Dartha pa je tako ali tako prva klasa!

Upam da vam je moj prvi opis bil všeč in vsak konstruktiven komentar bo zelo dobrodošššššš - khhhhhel.

LP!

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 22:34 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Ne vem zakaj se mi je ta set na škatli vedno zdel večji. Mogoče zaradi tega, ker imam v spominu sliko s flma. :)
Drugače pa lepo predstavljen set in prispevek kot se šika! ;)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2010, 22:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Fajn opis ja...

Set pa ni tako majhen, jaz sem nasprotno temu kar je opazil Legofrik mislil da je manjši. Nimam dosti SW setov a ta mi je bil kot ljubitelju serije nekako "must have".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Mar 2013, 20:46 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Železniki
Dober opis, kar pa je najboljše je to, da je to moje najljubše Star wars plovilo :wink:
LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: