Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 12 Nov 2019, 10:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2015, 23:23 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Pozdravljeni!

Kljub pričakovanju praznikov in novega leta, nam misli že uhajajo naprej po koledarju dogodkov Kocke Kluba – naprej proti naslednji KT dirki - 12. KockeTerenci. Okvirni termin dirke ostaja zdaj že ustaljena prva polovica junija 2016, zato se morda komu zdi, da smo »krog za ogrevanje« začeli prehitro, a zaradi čim boljše in gladke organizacije se obračamo na vas, da vidimo kakšen je sploh interes za sodelovanje in vaše želje po obliki tekmovanja.
Naša želja je, da bi se tekmovanja udeležilo čim več tekmovalcev, saj bi dirka s tem dodatno pridobila na zanimivosti in teži, tako kot je to bilo na 9. KT-ju, kjer se je, poleg nas organizatorjev, prijavilo kar 11 tekmovalcev.

Za začetek najprej kratka statistika udeležbe zadnjih nekaj tekmovanj:
11. KT (12.6.2015) – 8 tekmovalcev (od tega 2 iz organizacijske ekipe)
10. KT (30.5.2014) – 8 tekmovalcev (od tega 4 iz organizacijske ekipe)
9. KT (30.8.2013) – 13 tekmovalcev (od tega 2 iz organizacijske ekipe)
8. KT - zimski (22.2.2013) – 8 tekmovalcev (od tega 2 iz organizacijske ekipe)
7. KT (7.9.2012) – 7 tekmovalcev (od tega 3 iz organizacijske ekipe)
6. KT (25.5.2012) – 7 tekmovalcev (od tega 3 iz organizacijske ekipe)
5. KT (26.8.2011) – 7 tekmovalcev (od tega 3 iz organizacijske ekipe)

Povprečno je na vsaki dirki tekmovalo malo več kot 8 tekmovalcev (8,3), od tega skoraj 3 iz ožje organizacijske ekipe (2,7). Povprečno število članov, ki se je torej prijavilo na dirko znaša slabih 6 dirkačev (5,6).

Na vseh dirkah, ki smo jih vključil v statistiko (za prejšnje dirke, se je nekaj podatkov izmuznilo) smo organizatorji poskrbeli, da so bili trije najboljši tudi nagrajeni z LEGO Technic seti, ker po našem mnenju dirki seveda pritiče :rally: Radi bi, da bi bilo tako tudi v bodoče, a je z organizacijskega in finančnega vidika to vedno bolj vprašljivo.

OPCIJA A:
V doslej ustaljeni obliki tekmovanje verjetno ne bo ostalo. V primeru, da se skupaj ne odločimo za spremembe, bo merodajen pogoj za izvedbo minimalno število prijav – to je 10 tekmovalcev izven organizacijske ekipe, tekmovalo pa se bo za čast in slavo (žal brez nagradnega sklada).

OPCIJA B:
Druga opcija, o kateri razmišljamo, pa je uvedba t.i. STARTNINE, kjer bi vsak sodelujoči prispeval določen (majhen znesek) v zameno za zagotovljen fond za nagrade. Zato, da bi bila startnina majhna, skoraj simbolična, je spet nujen pogoj minimalno število prijavljenih tekmovalcev, da se zagotovi dovolj sredstev za nagradni sklad - načeloma vsaj 10 tekmovalcev. Ali obratno, za nakup nagrad bi morali s startninami zbrati okvirno 50 €, višina startnine pa bi se določila glede na število prijav. Nagrade bi se priskrbele predhodno, podelile pa bi se le v primeru, da se prijavljeni tekmovalci dejansko udeležijo dirke. V nasprotnem primeru se bi startnine seveda vrnile oz. se ob začetnem štetju tekmovalcev sploh ne bi pobrale, dirko pa bi vseeno odpeljali v športnem duhu za čast in slavo 8) . Da pa bi seveda nagradni fond bil dostopen vsem, ne glede na sposobnosti šoferja in graditelja vozila in bi tako bila dirka privlačna za čim več navdušencev, bi se nagrade podeljevale v sledečih kategorijah (te še niso dokončne):

1. nagrada – srečni izžrebanec (vsi imajo enake možnosti)
2. nagrada – absolutni zmagovalec po času in pribitkih
3. nagrada – predzadnji tekmovalec po času in pribitkih (morda hecno, ampak predzadnji nisi kar tako :lol: - govorim iz lastnih izkušenj)
Nagrade se medsebojno izključujejo, kar pomeni, da vsak lahko dobi le eno nagrado.

Da bomo lahko ocenili, ali z organizacijo tekmovanja sploh gremo v pravo smer, vas, dragi Technic navdušenci, prosimo, da nam podate svoje mnenje po naslednjih točkah (v oklepaju na koncu točk so predlagani odgovori, lahko pa seveda dodate tudi svoje komentarje):

1. Tekme 12. KT v prvi polovici junija 2016 se bom udeležil. (DA/NE)
2. Nagrade se mi zdijo pomembne oz. so pogoj za sodelovanje na dirki. (DA/NE)
3. Pripravljen sem prispevati STARTNINO v višini 5 ali 10 € in tako za dobro uvrstitev in kanček sreče tekmovati za LEGO Technic nagrade, ki se podeljujejo kot je opisano zgoraj. (0 € / 5€ / 10€ / več-koliko?)
4. Vaši morebitni dodatni predlogi…

Že vnaprej se vam zahvaljujemo za vaše odgovore in mnenja, ki jih bomo zbirali do ponedeljka 4.1.2016, potem pa, glede na odziv, naredili zaključke kako naprej in vas o njih tudi obvestili.
Želim vam lepe božične praznike in srečno novo leto, ki naj bo polno norih idej in dobrih kreacij!

Miha / MajklSpajkl

Zadnjič spremenil MajklSpajkl, dne 20 Dec 2015, 23:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2015, 23:25 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kot vzorčni primer s svojim mnenjem podajam svoj pogled na zgornje 4 točke:

1. DA
2. DA
3. 10 €
4. Ker sem zgoraj že vse napisal, trenutno dodatnih komentarjev nimam :-)

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2015, 12:45 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
1. DA
2. NE (morda simbolične)
3. 5 eur (popust, če pripelješ še enega tekmovalca)
4. načeloma brez pripomb, je pa število udeležencev vprašljivo, če boste pobirali štartnino. In min. 10 tekmovalcev za izvedbo v klasični obliki je tudi kar huda. Imam pa pripombo glede kazenskih točk in sicer: zgolj dotik vratic ne bi smel biti kaznovan, kazen je šele, ko vratica povoziš (kot pri smučanju).

Nagrajevanje bi jaz starostno omejil - vsekakor bi morali biti izključeni "ta-hudi profesionalci".

Tekmovali bi lahko (v posebni kategoriji - podeli se ena od nagrad) tudi tisti, ki nimajo svojega vozila; si ga izberejo iz nabora sodelujočih vozil (eno od nagrad dobi vozilo, ki je največkrat izbrano - naj obiskovalci izberejo najboljšega). Na KF ste imeli kar obilen odziv, ko ni bilo treba avta sestavit!

Morda bi za uvrstitev štel seštevek časov tekmovalnega para otrok-starš (tekmovanje dvojic). V tem primeru si je tisti, ki ni poskrbel za naraščaj in torej ne more tekmovati sam kriv, lahko pa za čas tekmovanja posvoji koga.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2015, 13:27 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Mežica
1. Da
2. Da
3. Menim, da vsaj 5 eur bi vsak prispeval (saj ni potrebno da je nagrada neki veliki set, dovolj je simbolična)
4. Če bi bilo zadosti tekmovalcev bi lahko naredili dve kategoriji, otroci in starejši. V mlajši kategoriji bi lahko tekmovali s svojimi vozili ali pa si ga bi tam sposodili, pri starejših pa izključno s svojimi.
Za nagrade pa bi naredil tako če bi bile 3:
-Ena nagrada za najboljši čas v starejši kategoriji,
-Ena nagrada za najboljši čas v mlajši kategoriji,
-Ena nagrada pa za najlepši avto ( v prvi ali drugi kategoriji).

Enako se strinjam da samo dotik vratci nebi smel biti kazen ampak samo če jih podreš. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2015, 19:28 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Ne
Da
5

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2015, 19:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
1. NE (kot tekmovalec namreč, bom pa zraven po 'službeni dolžnosti', če bo prišlo do izvedbe)
2. DA, vsaj simbolične, da je neka dodatna vzpodbuda
3. Za začetek bi dali 5 EUR, seveda ob nekem določenem minimalnem številu prijavljenih.
4. Mogoče bi pri dotikih uvedli bonuse. In sicer, da so na primer 3 dotiki dovoljeni (pa mogoče še 1 pomaganje), za vse nadaljnje pa se dajejo pribitki tako kot do sedaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2015, 19:33 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
1. Da
2. Ne
3. Če bojo nagrade, 10€ komot
4. Bojim se, da lahko štartnina marsikoga odvrne od tekme. Od mlajših udeležencev sploh ne vidim smisla pobirat denarja, ker je že prevoz do LJ lahko prevelik zalogaj. Predlagam, da se določi neko starostno mejo, do katere se denarja ne bi pobiralo. (In kaj storit v primeru, ko fotr sestavi in sine vozi! :) )

+1 Glede dotikov in kazni. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2015, 22:34 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Slovenija
1. DA
2. NE
3. 5€
4. Pribitek za dotik vrat 5s, ker si bil pač nenatančen in si pridobil prednost pred drugimi, ki so natančno odpeljali skozi vrata. Pribitek 30s če povoziš vrata. Dosedanjih 30s za dotik, se mi zdi mnogo previsok pribitek, glede na skupni čas ki ga potem dosežeš ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2015, 09:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

1. NE (samo službena dolžnost časomerilca)
2. NE
3. 5€
4. Pribitek se mi zdi smiseln. To je tekma v spretnostni vožnji in ne hitrostna preizkušnja. Da preprečiš dotik vratc se je dostikrat potrebno vračati in popravljati in izmerite, koliko časa se za to porabi. Za uspešno vijuganje je potreben tudi dober mehanizem za ovinkanje, skratka dobro vozilo in to je poanta KTja. Jaz osebno bi naredil bistveno težjo progo (tako, kot smo jo imeli na prvih dveh ali treh KTjih, ko smo imeli bistveno počasnejše in terensko bolj sposobne avbtomobile, proga pa same skale). To je tudi eden od razlogov, zakaj sem jaz osebno izgubil motivacijo za sodelovanje kot tekmovalec. Predlog je dve progi. ena taka kot sedaj, ko skoraj vsak avto prileze čez, druga na hard, ko skoraj nobven ne bo prišel do konca.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2015, 09:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

1. DA
2. NE
3. 5€
4. Tudi jaz mislim da naj se samo dotik vratic (brez da se jih recimo podre) naj ne bi štel kazensko. Bi pa dal terensko bolj zahtevno progo, tako da bi bil izziv sama proga, ne pa vratca.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2015, 09:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
1. DA (že zaradi tehnične podpore, sodelovanje pa ni 100%)
2. NE (niti najmanj)
3. 0 (ker se mi nagrade ne zdijo pomembne)
4. Se strinjam, da bi se kazen za dotik znižali. V zadnji verziji štoparice se je dotik izbiral za posamezna vratica in je program sam upošteval samo prvi dotik nekih vratic. Lahko naredimo podobno, torej dotik vratic doda kazenskih npr. 10s (ne bi zmanjšal na 0, ker potem bi vsi kar na hitro bežali skozi, ne glede na to, če se dotaknejo ali ne...), če pa se ta ista vratica še povozijo pa se teh 10s spremeni v 30s. Večkratni dotik istih vratic bi pustil kot enkratno kazen, torej da se ne bi seštevale. Bonus pomaganja ne bi dal, ker to vseeno ne bi bilo fer do tistih, ki ga ne potrebujejo. V štoparico bi edino vgradil dvojni prikaz (samo dejanski čas, ter čas s pribitki), tako da se čisto enostavno implementira najdaljši možni čas vožnje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2015, 00:34 
Odsoten
Primo
Primo

1. DA
2. NE (je pa bolj pomembno za mlade udeležence)
3. 5€ ali 10€ (za mlade udeležence pa free)

LP Skrana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2015, 16:56 
Odsoten
System
System

1.Komaj čakam. Jupiiiiii, spet bomo ga šibali.
2.ja ja nagrada mora bit. Ampak samo za ta mlajše. Nekakšna motivacija, da se iz črpajo in IZKAŽEJO. Jaz je ne rabim, mi je že udeležba največja nagrada .
3. Pojma nimam. Koliko sploh stane en model za KT, da ga kreiraš. Če že investiraš v njega,čas in denar, predvsem pa veselje, ti verjetno nebo težko dat še vsaj 5% njegove vrednosti za tale edinstven dogodek polnega adrenalina ( tokrat sem se pa res potrudil, da se izkažem. Vsaj pokazati hočem svojo kreacijo. Ne gre se za zmago, ampak to sem pa naredil JAZ.
4.dotik vratic nič ne šteje. OK. Jaz z svojim modelom bom delal salte in prevale da se bom pripeljal brez napake skozi vratca??? Tudi prav. Bom pa odpeljal svoj častni krog.
5. Komaj čakam da se vidimo v čim večji udeležbi in da vidim vaše kreacije, saj verjamem da se jih boste lotili z vso vnemo in veseljem do lego kock.
Z lepimi pozdravi. Valter

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2015, 20:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Živjo,
najlepša hvala vsem, ki ste že odgovorili na našo pobudo, hkrati pa še enkrat pozivamo vse morebitne zainteresirane (pa tudi NE-zainteresirane), da z nami delijo svoj pogled na KT dirke. Z vašo pomočjo bomo lažje ocenili in določili prihodnost te vznemirljive LEGO Technic discipline :-) Na vaše cenjene odgovore počakamo še do 4.1.2015, potem pa staknemo glave...
Pa lepo Silvestrovanje vsem želim,
LP, Miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Dec 2015, 21:12 
Odsoten
Primo
Primo

1.DA
2.DA
3.5€
4.Naslednje leto bi lahko priredili prvenstvo v "terencih". Priredili ga bi v večih tekmovanjih...

Jaz se ne strinjam s tem, da vsak dotik vratc šteje!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2016, 21:47 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

My 2 cents na vprašanja (sorry za pozen odgovor):

1.) DA
2.) NE
3.) DA 10 € / max. 15 €
4.) Sam da peljemo (verjamem pa da organizacija/stroški hitro narastejo.. ..gledam iz perspektive samo tekmovalca)

Lep pozdrav!

Niko

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 00:18 
Odsoten
Primo
Primo

Oproščam se za pozen odgovor.

1.DA če bo le čas (tekmovalec-gledalec)
1.Da
1. 5 EUR

L.p Elvis

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 01:20 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Hvala vsem, ki ste se potrudili in odgovorili. Glede na rezultate se bomo odločili kako in kaj in vas čim prej obvestili o vsem skupaj.
Lep pozdrav,
Miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2016, 20:58 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Živjo,
se opravičujem, da je bil obljubljeni "kmalu" malo daljši od same definicije. Glede na to, da smo izvajali anketo, sem vam seveda dolžen sporočiti rezultate le-te. Odziv je bil nekako pričakovan, seveda bi si želeli še kak glas / potencialnega tekmovalca več. Upošteval sem vse, ki so se oglasili in v rezultate štel tudi tiste očitno neodločne odgovore ("ja, če bo čas" varianta).

Rezultati:
Skupno odgovorov: 15

1. Tekme 12. KT v prvi polovici junija 2016 se bom udeležil. 12 DA / 3 NE

2. Nagrade se mi zdijo pomembne oz. so pogoj za sodelovanje na dirki. 7 DA / 8 NE

3. Pripravljen sem prispevati STARTNINO v višini 5 ali 10 € in tako za dobro uvrstitev in kanček sreče tekmovati za LEGO Technic nagrade...
1x 0 € / 10x 5€ / 4x 10€

Strogo statistični rezultat ankete je torej sledeč:
KTja se bo udeležilo 12 tekmovalcev, ki jim je bolj ali manj vseeno, če so na dirki nagrade ali ne in vsak od njih bi bil pripravljen prispevat 5 € za startnino za nagradni sklad.

Na podlagi zgornje "trditve" in interne razprave organizacijske ekipe, ki še ni povsem zaključena, smo se odločili, da dirko KT organiziramo v podobnem terminu kot lani (začetek junija), točne informacije in format tekmovanja pa razkrijemo ob uradni najavi dirke, kar bo najkasneje 2 meseca pred samo izvedbo dirke. Pravila v zvezi z izdelavo terenca ostajajo enaka, tako da z gradnjo lahko začnete že zdaj.

Do takrat vam želim obilo dobrih idej za vaše terence.

Lep pozdrav,
Miha

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 19 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu