Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Feb 2019, 05:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2015, 09:25 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Pozdravljeni!

Malo smo v zaostanku z našimi terenci, zato bomo razpisali nov termin za tekmovanje z malce prirejenim načinom objave.
Predviden termin naslednjega tekmovanja, ki bo na naši stari progi in sicer na otoku ob kajakaški progi v Tacnu, je petek, 12.6.2015 ob 17:00 uri. Prijave bomo zbirali do 20.4.2015. Če bo do takrat dovolj prijavljenih, imate prijavljeni potem več kot mesec dni časa, da "sfrizirate" svoje plastične "konjičke".

Kako do tja?
Najlažje je, če se peljete po gorenjski obvoznici, izvoz Brod, naprej po Tacenski cesti, pred savskim mostom zavijete levo na Marinovševo cesto (modra črta). Čez cca 300m zagledate na desni strani mostiček čez Savo (rdeče parkirišče). Zavijete sem in parkirate. Nato se preko mostička odpravite do proge (rumena črta).

Zemljevid je na naslednji povezavi:
Google maps
Openstreetmap - za tiste, ki niste prijavljeni z Google računom...

Točke bodo izenačene z mestom, ki ga kdo doseže. Vsak ima 1 možnost "pomaganja" in 2 možnosti "obračanja nazaj na kolesa". Pomaganje lahko tudi izkoristite za obračanje. Pomaganje pomeni pribitek 1 minute. Dotik vratic pomeni 30 sekund pribitka. Maksimalen čas proge je 8 minut (skupaj s pripravami, bi naj na osebo vse trajalo največ 10 minut). Če kdo ne konča proge, so vratica prioriteta (torej nekdo, ki je prišel do 15. vratic, je avtomatsko pred nekom, ki je prišel do 14., pa čeprav 5 minut prej).

Torej na kratko:
- 1 pomaganje (1 minuta pribitka)
- 2 obračanji
- dotik vratic (30 sekund pribitka, šteje samo prvi dotik pri vsakih vraticah)

Čas za prijave je do 20.4.2015, tekmovanje bo organizirano, če bo prijavljenih več kot 5 kandidatov.

Še enkrat: Vozila naj bodo zgrajena na osnovi PF komponent.

Prijavite se v tej temi in le, če ste član Kocke kluba! Članstvo v klub lahko uredite tukaj: http://www.kocke.si/klub/kako.php
Prosim, če obiskovalci obiska ne objavljajo tukaj, ker bodo komentarji brisani.
Hvala!

Aktivne prijave s svojimi vozili:
- bpavsic
- abnormal
- abnormal jr.
- M.Ž.V.
- SKRANA
- Janez (junior)
- 9 fingers
- MajklSpajkl
- Cwetqo
- nikokaoja

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2015, 16:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Vsem tekmovalcem se zahvaljujem za udeležbo, kot tudi obiskovalcem za obisk.

Na spodnji povezavi je krajše in predvsem pravilno ( :oops: ) poročilo in nekaj utrinkov s tekmovanja: http://www.kocke.si/kockefest/kt11.php

Upam, da bo bpavsic predstavil rezultate tekmovanja malce bolj podrobno.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jun 2015, 16:56 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Bom bom, ampak zvecer...

edit:

Po 20h nočne izdelave novega programa, ker je Excel totalno neuporaben:

Slika

p.s.: Lara je peljala prva in smo jo po 10 minutah (s pribitki) "odstranili" s proge. Ostali so potem vseeno peljali do konca (razen Janez, ki smo ga ustavili pri 19 vraticah). Lara je med vožnjo MajklSpajklove Tatre še enkrat štartala pri 12 vraticah in do konca potrebovala dodatnih 7 minut in 12 sekund (s pribitki), tako da smo ji vseeno upoštevali skupni čas 17:31 (kar je bilo predzadnje mesto).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 13:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Bravo Bojan!!! Res je fajn videt tudi časovni potek tekmovanja. Eno vprašanje? A imaš v aplikaciji tudi gumb za vmesni čas na vsakih vratih, pa je Vedran potem dejnasko vsakič ko si šel mimo vrat škljocnil? Sem mislil, da imaš gumbe samo za napake. Res pohvalno in naj te že na tem mestu pobaram za verzijo Junior Kocketerenci, kjer imamo malo drugačne pribitke...no sej se ne mudi, tako malo, za vmes, ko se ti bodo posamezne roke barve sušile :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 14:14 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tale grafična prezentacija je pa meni zelo všeč. Je prav zanimivo videti, kako so vsi v začetku proge bili relativno blizu po času, potem pa so se delale razlike. Se mi zdi, da so bila tista prva vratca tako bolj za ogrevanje, potem pa je bila ta prava dirka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 14:24 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Super graf, ki sicer marsikaj pove, a osnove so skrite:
- kolikšen je celoten čas vožnje brez pribitkov?
- koliko je bilo pribitkov zaradi doditakanja?
- koliko je bilo pribitkov zaradi prestavljanja vozila?
Pač, glede na posameznega voznika. Mogoče bi to voznike tudi zanimalo, da vidijo, če bi bili drugič bolj previdni, da bi lahko dosegli boljši čas. Ne vem, ugibam pač.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 14:53 
Odsoten
Moderator

Ce prav razumem, so pribitki ravno tiste "stopnice".Ali?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 16:05 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz sem pritiskal ko je šel avto skozi vsaka vrata. Sicer ne vedno čist točno, ampak za neko približno dobro orientacijo pa je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 16:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Ja, stopnice so pribitki. V bistvu je program štoparica, ki shranjuje posamezne dogodke. Dogodki so lahko prehod skozi vratica, dotik vratic, pomaganje, obračanje... Čas, tip dogodka ter pri nekaterih še številka vratic in časovni pribitek se zapisujejo v datoteko. Nov program tudi upošteva ali se je kdo posameznih vratic dotaknil več kot enkrat in kaznuje samo prvi dotik.

Največji problem pa je bil narisat tak graf, kjer so pribitki takoj vidni. Pribitek se zgodi nekje med 2 vraticama in glede na čas obeh vratic, je treba izračunat kje približno se je ta dogodek s pribitkom zgodil in ga uvrstit na tisto mesto (saj je pozicija dogodka podana s časom, na x osi pa imamo vratica, ne pa čas, ki je na y osi). To je tisto, česar mi v Excelu ni uspelo narediti, zato sem naredil svoj program.

@legofrik
Bodo še ostali grafi (vsak posebej, z več opisi), ampak vsakega je treba na roko sprogramirat, na roko pozicionirat posamezna besedila in čase... To je vse, kar sem lahko na hitro naredil, pa že tako je trajalo par dni. Ostalo še pride čez teden.

@MajklSpajkl
Takole zgleda vsebina enega snemanja:
MajklSpajkl

Glede jr. verzije... Ni problema, ker se vse "kazni" nastavijo na začetku programa...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 16:55 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ma Bojan, ne rabiš se toiliko z grafi matrat. Lahko se enostavno napiše:
LF - vozil 12:34, dotikanj 56, popravkov 7, skupaj s pribitki 1:23:45
Zdej, na katerih vratcih je bil pribitek, pa ne vem, če je pomembno.

Drugače pa škoda, ker SW nisi že prej pripravil, saj veš, da smo sedaj po tekmi vsi neučakani. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 17:00 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Sw sem zacel delat 3 tedne pred KTjem. Ker valjda ne gre vse po planih, je to trajalo do petka dopoldan, zato sem tudi s starim avtkom prisel...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 17:06 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Škoda, glede na to, da je bil poletni KT znan že od februarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 19:26 
Odsoten
Technic
Technic

Zanimiva predstavitev. Ampak, če moji študentje narišejo tak graf, potem še uro poslušajo moje litanije: vsaka os mora imeti napisano veličino (količino), ki je predstavljena, vključujoč enote.

No, zopet so me pokopali pribitki. Bilo bi vse drugače, če bi lahko pripeljal juniorja, ki je imel manjši avto, ampak so šolske obveznosti to onemogočile.

Da ne bom več pisal dodatnih postov, kar tukaj: zelo mi je bilo všeč, da se je organizator držal obljub, kar se podeljevanja nagrad tiče! Edino tisto s "komisijo" ni bilo v redu, ker so v "komisiji" vedno vsaj trije. Pa še nekaj, rabili bi še eno komisijo, ki bi ugotavljala morebitne znake korupcije v "komisiji"... :-P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2015, 19:46 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

abnormal, hehe, smo bili štirje v komisiji! Dva za design in dva za tehniko. Pa vsi štirje smo se odločili, komu izmed mlajših damo nagrado za večkratno sodelovanje in vzpodbudo za naprej. Upam, da bo Janez tudi upošteval nasvete bpavsica in ostalih "mačkov", ter vozilo spravil na naslednji nivo. :)

Se pa trenutno odločamo, za naslednji KT, da uvedemo prijavnino brez vračila ob morebitnem izostanku. S tem bomo (upam da) zagotovili resnost prijav in povečali sklad za nagrade. Razumemo višjo silo, da nekdo ne more priti oz. ni uspel narediti vozila, a morate razumeti tudi nas, da samo za par ljudi tekme ne bomo več organizirali.
Če bo to koga odvrnilo od tekmovanja, tudi prav. Je bolje en mesec prej vedeti, da se ne gremo organizacije, kot pa na mestu samem. Torej, bo praktično izvedba naslednjega KT-ja odvisna od vas in ne od nas. :)

Naslednja zadeva, ki pa je, je pa trak, ki bo ločil gledalce od tekmovalcev, saj so bili tokrat gledalci ves čas na progi in tacali po zastavicah, čemur se bomo v bodoče izognili. :dedi:

Več o tem sledi dovolj zgodaj, da boste lahko v miru pripravili svoja vozila za naslednjo tekmo. :rally:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2015, 09:38 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Koda:
                           Čas  Pribitki    Skupaj    Dotiki Pomaganja
Abnormal                3:25.5      4:00    7:25.5         8         0
Janez                   7:49.6      8:00   15:49.6         6         5  <-- samo do 19 vratic
Lara                    7:19.3      3:00   10:19.3         4         1  <-- samo do 12 vratic
Mzv                     5:28.1      9:30   14:58.1        13         3
Niko                    7:12.9     13:00   20:12.9        10         8
MajklSpajkl - Tatra     8:27.2      6:00   14:27.2         6         3
MajklSpajkl             6:44.6      0:00    6:44.6         0         0
Valter                  4:46.0      1:00    5:46.0         0         1

Dotik je +30 sekund, pomaganje je +60 sekund.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2015, 09:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hvala, ta tabela pove kar veliko... mejduš sem bil počasen :vrecka:, pa toliko bolj zanesljiv 8)
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2015, 09:53 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Hvala za tabelico.
Za moje dojemanje veliko bolj pregledno, kot graf.

Bi se dalo lepo debatirat, kaj bi bilo, če... :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2015, 09:57 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Po moje je graf dosti boljši, ker se več vidi iz njega ampak vsak ima svoje mnenje...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2015, 11:00 
Odsoten
Moderator

Meni tudi graf odlično pokaže dogajanje na celotni trasi. Zanimiva analiza.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jun 2015, 11:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Se tudi strinjam, primerjati samo čase voženj ni najbolj smiselno, ker logično, da je nekdo dosti hitrejši če veselo pogazi par vratc in gre praktično naravnost, kot pa nekdo, ki se matra, da bi zvozil brez napake. Verjetno se kdaj na kakem res težkem odseku tudi splača naredit napako, ker zgubiš več časa za manevriranje...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: