Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Dec 2018, 18:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 03 Jun 2018, 20:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Glede na prve vrstice zgornjega komentarja kolega abnormala razglašam dirko za ZELO USPEŠNO ;-) Uradni zapisnik dirke je v 1. objavi te teme zgoraj.

Tudi po mojem mnenju je bila tokratna proga ravno pravšnja, za nekatere kot kaže še vedno prelahka :-)
Po tihem sem sicer upal, da bom z mojo rumeno potetovirano banjo prilezel vsaj do cilja, a temu, kot se je pokazalo, nisem bil niti blizu :vrecka: Tolaži morda zgolj podatek, da pa je moj tovornjak kljub vsemu priplezal absolutno najvišje - kdor tega ni videl naj si pogleda spodnjo sliko... Zahvaljujem se vsem, ki so pripomogli k temu nenadejanemu uspehu.

Slika

Zelo resna HVALA pa gre seveda vsem udeležencem in vsem, ki ste mi kakor koli pomagali pri organizaciji dirke. Upam, da je bila vsem v vsaj tako zadovoljstvo kot meni. Izpostavil bi še lepo gesto kolega skrana, ki je svojo nagrado, ki mu jo je predhodno prav tako lepo odstopil bpavic, odločil predati najmlajšemu udeležencu letošnje dirke Juriju.

Še enkrat hvala in lep pozdrav vsem.
Galerija slik bo pripravljena čim prej, ko mi/nam uspe.
Lep pozdrav,
miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jun 2018, 21:26 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Tudi meni je bila tekma všeč. Osebno bi sicer imel raje še težjo progo, torej s kakšnimi "skalami" ali čem podobnim (tisti robniki tam so bili simpatični :twisted: ), kjer bi moral večkrat naprej-nazaj, iskati dobro linijo za plezanje preko ovir. V bistvu so mi manjkale ovire - korenine, kamni, visoka trava, torej zadeve preko katerih je potrebno "splezat" in kjer ti lahko vozilo nasede itd...
Kljub temu sem bil zelo prijetno presenečen, koliko dobrih modelov je bilo. Praktično vsi modeli so napredovali in če bi imeli več časa, bi prišli tudi do konca. Zelo malo modelov je imelo vgrajene zvočne efekte tk-tk-tk. Sploh pri mlajših tekmovalcih se opazi dober napredek v spoznavanju mehanike in fizike in takim starejši tekmovalci z veseljem tudi razložimo kakšno stvar ali jim damo napotke pri njihovih modelih, ker vidimo, da se jih prime :)
Sam sicer na KT tekmovanja ne gledam kot na tekmovanje in na to, kdo je boljši ampak bolj kot testiranje nekih novih idej, ki jih lahko uporabim pri drugih kreacijah.

Nekateri ste opazili (in podrobno preučili) idejo servo pogona, s katerim pogonske motorje več ne krmilim preko sprejemnika ampak preko stikala, ki ga preklapljam s servo motorjem. S tem se rešim uporabe dragih V2 sprejemnikov (moj model je uporabljal 3 XL motorje za pogon in M motor za ovinkanje, vse skupaj pa je poganjal en "stari" sprejemnik).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jun 2018, 14:48 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Zahvale organizatorjem, res odlična dirka! Proga je bila odlična, ni druge :D . Lepo pa je bilo videti tudi novega tekmovalca Jurija. Če bereš preberi to, vedi da ko sem bil toliko star kot ti, sploh še nisem sestavljal Technic. Odlično vozilo za tvoja leta in ni važen rezultat v tabeli, ampak to, da si pokazal "jajca" in prišel na dirko. Zame si čisti zmagovalec!!! :wink:

No, moj cilj pa od lani je pa bil uresničen (brez dotikov vratic), samo škoda, ker nisem bolje okrepil čepke okoli kolesca :( . Pa drugič.
Upam da se vidimo še naslednje leto!!! Tudi ti, Jurij :wink: .
Lp
Tomaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2018, 23:43 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
V prvem prispevku je poročilo dirke, zapisnik in povezava na galerijo fotografij z dogodka. Hvala še enkrat vsem, se vidimo prihodnjič!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: