Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 12:20

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 70412 - "Soldiers Fort"
OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2015, 02:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Številka seta: 70412
Ime: Soldiers Fort (Vojaška utrdba)
Število delov: 234 (prešteto 250)
Število figuric: 5
Leto izida: Marec 2015
Cena: še ni podana

Predstavljen set naj bi se predvidoma imenoval "Soldiers Fort". Je največji set v seriji, ki ponazarja zgradbe. Ostro oko bo hitro ugotovilo da na klasičnem pakiranju manjkajo določeni podatki, stilsko pa je bliže klasiki, kot pa predhodni izdaji iz leta 2009. Prav tako se pa se na škatli lepo bohoti nov logotip serije.
Set nosi podobno ime kot predhodnik 6242 - Soldiers' Fort iz leta 2009, osebno pa mi je prihajajoča izdaja všečnejša. Iz 250 elementov nastane presenetljivo igralna postojanka.
Slika

Hrbtna stran predstavlja akcijske elemente seta in namesto modularnosti s setom 70410 namigne na največjo nevarnost postojanke.
Slika

Vsebina je klsično pakirana. V treh pakiranjih se nahaja postojanka, navodila pa je za lažje razločanje barv potrebno listati pri primerni svetlobi.
Slika

Nekaj posebih elementov. Nova zastava, bele epulete, nova naglavna ruta za pirate, ...
Slika

Sortirana vsebina po odtenkih.
Slika

Nov poseben element z rahlo čudnim kotom, ki služi kot del pomola.
Slika

Oficir, vojak, dama in pirata.
Slika

Primerjava 2009 in 2015.
Slika

Primerjava 1989 in 2015.
Slika

Missice 2015, 2011 in 2009.
Slika

Piratski čoln z novim malim topom!
Slika

Nov način grajenja ječe, kjer pa se na moje veliko razočaranje vrata odprejo samodejno že ob najmanjšem naklonu. Mogoče pa so na senzor. :D Prav tako me rahlo motijo elementi ki so zamenjali naprimer dva 1x2x1 elementa z enim 2x2x1 (VxDxŠ).
Slika
Slika

Po mojem mnenju do sedaj najbolje izdelana odmična stena.
Slika
Slika

Pomol z obrambnim topom.
Slika

Polizdelek.
Slika

Set 70412 - "Soldiers Fort" + ostanek
Slika

Set 70412 - "Soldiers Fort" + 70410 "Soldiers Outpost"
Slika

OCENA: 10/10

Izredno lep, kompakten, igriv set. Izredno dobrodošla bojevnica nežnejšega spola. Rahlo zgrešen vendar vizualno izredno zanimiv je škripec za dvig težke skrinje z dragulji.
Set pa postane še zanimivejši v kombinaciji z 70410 - "Soldiers Outpost". Osebno najlepši set serije.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2015, 03:05 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Oba skupaj na zadnji sliki sta enkraten set. Potiski figuric so izjemno lepi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2015, 13:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Oba skupaj res izpadeta zelo fajn. Čeprav sem kot mulc imel samo nekaj manjših setov, so mi bili najbolj všeč. Pri tejle kombinaciji me kar srbijo prsti :-) Palme iz technic konektorjev so pa kiks. Slikam bi pa ugodno del samo en klik na auto levels ukaz v PS ali podobnem programju, drugače pa super predstavitev. A imaš mogoče sestavljene tudi stare verzije setov? Bi jih bilo zanimivo videti v primerjavi.

Pozabil sem dodati, da mi je pirat z zeleno srajco zelo všeč!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2015, 18:44 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tudi tale set ni švoh, se pa strinjam, da je palma čisto mimo. Prva verzija (z modularnimi elementi) je bila daleč najboljša...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2015, 23:41 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ho ho ho ... ko sem že mislila, da pri tej predstavitvi ne bom imela prav nič za povedati, sem prišla do slike minifiguric. Poleg tega, da so res lepi potiski (kot je opazil tudi subix), me najbolj veseli, da so branilci utrdbe medse sprejeli tudi damo, ki ni nališpana in okičena v neudobno obleko, ampak prav priročno urejena v hlačah. Emancipacija!

Sicer se mi pa zdi zanimiv tudi pomol: tista kocka je res zanimiva, domnevam, da je novejšega tipa. Izvedba pomola pod kotom se mi zdi zelo simpatična. Pa seveda me veseli nova barva 1x2 opek - so zelo vsestransko uporabni tudi v bolj urbanih MOCih.

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2015, 09:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi meni je padla v oči dama v hlačah z zanimivim potiskom. Pa seveda temno rdeče opeke :excited: (za moje hiške).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: