Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Okt 2019, 01:07

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 70413- "The Brick Bounty"
OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2015, 02:16 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Številka seta: 70413
Ime: The Brick Bounty (Kockasta Nagrada :D )
Število delov: 745 (prešteto 773)
Število figuric: 7
Leto izida: Marec 2015
Cena: še ni podana

Predstavljen set naj bi se predvidoma imenoval "The Brick Bounty". Je največji set v seriji in trenutno edina ladja serije. Ostro oko bo hitro ugotovilo da na klasičnem pakiranju manjkajo določeni podatki, stilsko pa je bliže klasiki, kot pa predhodni izdaji iz leta 2009. Prav tako se pa se na škatli lepo bohoti nov logotip serije.
Ladja je izredno podobna setu 6243 - Brickbeard's Bounty, ki je bila izdana v letu 2009. Ladja ima zopet nekaj pomankljivosti iz staliča oboževalca stare klasične gradnje ladji prve generacije, predvsem namigujem na jamborje, vrveno lestev, nosila jadr, odsotnost kompasa, ipd. Ampak do kritike še pridem.
Slika

Hrbtna stran predstavlja akcijske elemente seta.
Slika

Sama vsebina ostaja klsično pakirana, kot se za velike sete spodobi. 773 elementov se nahaja v kar šestih označenih pakiranjih, večji deli ladijskega trupa z jamborji in vrmi v svojem pakiranju in prav tako tudi jadra z nalepkama.
Slika

Navodila pa so tu nekaj novega, kljub temu da je za lažje razločevanje barv potrebno listati ob primerno dobri svetlobi, niso pa več porazdeljena na več posameznih označenih edicij.
Slika

Nekaj novih/starih posebih elementov. Nova pomlajena mečarica, nova zastava, bele epulete, nov tip naglavne rute za pirate, novi elementi za okrogline,...
Slika

Sortirana vsbina po odtenkih.
Slika

Aristokrat, ki ima dve obrazni mimiki z vojaki in pirati.
Slika

Primerjava 2009 in 2015.
Slika

Primerjava 1989 in 2015.
Slika

Evolucija LEGO žagarice.
Slika

Vojaški čoln z novim malim topom!
Slika

Končana prva faza. Topovi so nažalost zabetonrani v določen položaj, kar rahlo zamerim dizajnerju! Lahko bi dovolil vsaj spreminjanje naklona topovske cevi!
Slika

Osnova za nadaljno gradnjo in izredno domiselno skrivališče za skrinjo zakladov, ki se rahlo razlikuje od predhodnic.
Slika

Odprt pogled v kapitanovo kabino. Dostopnost je rahlo otežena, saj se z zadnje strani opirata samo okna in še to posamično, odstranjeno povelniško mesto s krmilom pa pusti luknjo primerno samo za male radovedneže.
Slika
Slika

V tretji fazi ladja pridobi končno obliko.
Slika

Jadra in nalepki za stranska okna.
Slika

Set 70413 - "The Brick Bounty" + ostanek
Slika

OCENA: 8/10

Najprej dobre lastnosti: Ogromno pakiranje, kjer vsebina ne razočara, posodovitev žagarice, ladja, ladijski kuhar je postal moj najljubši minifig.
Slabe lastnosti: Ponovno nov tip jamborjev, samo ena velika zastava, topovi stacionarni brez koles in možnosti naklona bombardiranja nasprotnika, premalo dostopna kapitanova kabina, ki pa je lično urejena, ...
Kljub vsemu pa je set izdelan kompaktno in izredno lepo igralen. Upam datudi vojaki dobijo svojega predstavnika ki se bo lahko kosal z mogočnim The Brick Bounty-jem.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2015, 23:38 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ladja je sicer čisto drugačna kot DUPLO gusarka ladja, a je za moj okus simpatična.
Gusarji z belimi pkrivali še ne vem, če so mi všeč, a sem toliko bolj navdušena nad ribo žagarico, ki je odlično prestala lepotno operacijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2015, 18:39 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Definitivno zelo podobna, vsaj po zasnovi, verziji iz 2009, ampak mi je kljub temu všeč. Upam, da jo čimprej izvoham s kakšnim popustom...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2015, 19:50 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Detajli so v razponu od zelo domiselnih (skrivališče za zaklad) do povsem zgrešenih (pritrjeni topovi). Tudi kot celota ladja ni kdove kakšen napredek od 2009. Se pa strinjam, da je dovolj igralna, da bo zanimiva tistim, ki jim je pravzaprav v osnovi namenjena. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2015, 08:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za lušten opis. Pirati niso ravno moja tema, verjamem pa, da si bo kakšen starejši mladenič ali mladenka gotovo izpolnil/a otroške želje. Čeprav serija deluje kot ponovna izdaja starejše, se mi zdi dobrodošla. Še najbolj mi je v oči padla mečarica - videti je, da se je malo poredila in dobila oči, ki me malo spominjajo na Friends živalice.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2015, 23:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Mečaraica je malo bolj "zlobna", ja. Še ena moja želja, katero sem pozabil omeniti je, da bi tokrat (naknadno) tudi vojaki dobili svojo ladjo ekvivalentne velikosti. V prvem obdobju so imeli vedno precej manjše plovilo, nazadnje pa precej večje, zato si enkrat želim uravnoteženo pomorsko moč. Seveda pa bi morala biti že v zasnovi dovolj drugačna, da bi bila zanimiva (za pogledat in za kupit) in ne samo v drugačni barvni shemi. Verjetnost sicer ni velika, ampak upamo lahko...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: