Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jul 2019, 10:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 70411- "Treasure Island"
OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015, 00:11 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Številka seta: 70411
Ime: Treasure Island (Otok zakladov)
Število delov: 180 (prešteto 184)
Število figuric: 3
Leto izida: Marec 2015
Cena: še ni podana

Predstavljen set naj bi se predvidoma imenoval "Treasure Island". Postavljen je v kategorijo manjših akcijskih stov z zajetnim številom kock. Ostro oko bo hitro ugotovilo da na klasičnem pakiranju manjkajo določeni podatki, stilsko pa je bliže klasiki, kot pa predhodni izdaji iz leta 2009. Prav tako se pa se na škatli lepo bohoti nov logotip serije.
Sam set je glede na podobnost večji od http://www.kocke.si/forum/viewtopic.php?f=36&t=1278 - Volcano Island (Vulkanski otok)
in dosti manjši od http://www.kocke.si/forum/viewtopic.php?f=36&t=6231 - Skull Island (otok Lobanja). Največja podobnost je seveda v lobanji, ki služi zakrivanju skrivnosti pred radovednimi očmi.
Slika

Hrbtna stran predstavlja akcijske elemente seta in možnost moduliranja s stetom 70409.
Slika

Sama vsebina ostaja klsično pakirana. Set vsebuje dve, sedaj že tradicionalno označeni vrečki, za lažje sestavljanje po navodilih. Navodila pa je za lažje razločevanje barv potrebno listati ob primerno dobri svetlobi.
Slika

Nekaj novih elementov. Nov aligator, nova zastavica, bele epulete, nov tip naglavne rute za pirate in seveda piratke, nov 1x1 stožasti element, 2x3 polobok,...
Slika

Sortirana vsbina po odtenkih.
Slika

Vojak, pirat in piratska dama.
Slika

Primerjava 2009 in 2015.
Slika

Primerjava 1989 in 2015.
Slika

Evolucija LEGO aligatorjev.
Slika

Nov način pritrditve aligatorjaevega repa.
Slika

Piratska flota!
Slika

Vojska ostaja zvesta čolnu z novim malim topom.
Slika

Skriti zaklad.
Slika

Strašujoč vhod.
Slika

Pomol. Služi tudi kot priključitveni del seta 70411 za set 70409.
Slika

Set 70411 - "Treasure Island" + ostanek
Slika

70411 - "Treasure Island" + 70409 - "Shipwreck Defense"
Slika

OCENA: 9/10

Izredno dobrodošla je pomladitev starašnega predstavnika živalske vrste. Vsi akcijski elementi so lepo dodelani in omogočajo izredno prijetno igranje. Piratska dama ima možnost izbire obrazne mimike, ki varira med napadalno in dobrodušno. Odvzem ene točke pa prinaša novo strelno orožje, ki za streljivo uporablja najmanjši možni element, ki bo kljub velikemu veselju mlajših uporabnikov njihovim staršem povzročal ogromno sivih las z iskanjem "izgubljenih" izstrelkov. Set ponuja zanimiv nabor elementov za mocanje, ki pa so nažalost v manjšini. Po drugi strani pa precejšni del ocene zavzema možnost kombiniranja z drugimi seti.

Zadnjič spremenil Medex, dne 23 Jan 2015, 09:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015, 00:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Še en lep opis. Tale set mi je bil na preliminarnih slikah najbolj všeč. Ko ga skombiniraš pa dobiš tudi solidno piratsko bazo.

Vsekakor obvezen nakup!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015, 10:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Dober set, natančen opis.

+ Modularnost med seti je uporabna, barva čolna poživi set, novi krokodil je špica (oči in pritrditev repa).

- Škoda, da ženska nima krila. Debla starih palm so mi bolj všeč. Zlati zob v lobanji mi je popolnoma zgrešen.

? Pogrešam sliko nove rjave kotne kocke in kakšen je kot. Se mi zdi da enak kot pri wedgu 2x4 na vsako stran kocke?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015, 10:47 
Odsoten
Moderator

Super set. Všeč mi je predvsem, da je dejansko lepa "repriza" že obstoječih, tako tudi stare kocke pridobijo na veljavi in minifigi in vse skup paše v zgodbo ne glede na desetletja premora recimo. Zlati zob bi zlahk pogrešal in bi tam lahko bila škrbina. ) Všeč mi je tudi pestro dogajanje. Kakšen pirat so bo zagotovo znašel tudi pri nas.

Zgleda, da si prvi na svetu s temi reviewi, še jih nisem nikjer zasledil. Carsko, v vsakem primeru.
Po nekih podatkih (ravno danes novica - http://brickset.com/article/13986/lego- ... ch-pirates)- dobra priložnost za promocijo tega forumapri komentarjih - da seti pridejo na police že 1.februarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015, 11:20 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Lušten set in hvala za opis.
Škoda edino, da je 1/3 slik motnih. :(

Tale modularnost je res fajn. Komaj čakam celoto!
LPG

PS Diablo, sem ti kar pobrisal tisto o orožju, ker res ne sodi sem. Odpri v čvekalnici to temo. THX.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2015, 19:00 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tudi ta set sploh ni slab, skazi ga edino za moj okus grozna palma

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2015, 23:55 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Khm ... kje pa so opice? V mladih letih so bile opice zame najbolj zanimiv element piratskih setov. Pa če je že banana na palmi, bi se lahko kje našla še kaka opica iz stare piratske šole. Novejši model opice iz zbirateljskih figuric mi ne paše zraven, ker ne zgleda dovolj nagajivo kot tele stare opice.

Novi model krokodila se mi zdi res bolj strašljiv, a mi je starejši veliko bolj simpatičen in pristem.

Lp, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Feb 2015, 08:54 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za opis. Tudi meni se zdi krokodil bolj strašen predvsem zaradi rumeno žarečih oči. Po obliki pa tudi deluje malo bolj zaobljen.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: