Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 12:41

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOD Skull Eyes Schooner II
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015, 10:11 
Odsoten
Primo
Primo

Lep pozdrav,

Ladjo je že v eni izmed tem lepo opisal forumaš Medex. Zato bom preskočil "tehnične podatke".

Nekaj časa nazaj sem prebiral forum in se spomnil na moje lego kocke...ter se spomnil na gusarsko ladjo, ki sem si jo kupil s privarčevanim denarjem, ki sem ga občasno dobil od staršev. Star sem bil 12 let, ladja pa je takrat stala 25 000 SIT.

Po kakšnih 15 letih sem škatlo zopet odprl in bil razočaran, ker so vse bele kocke porumenele. Na forumu sem našel dobro rešitev za beljene kock...sicer je bilo sonca bol malo, učinek je bil kar dober. Tudi jadra sem opral in "zlikal"

Mogoče sem za kocke že res malo prestar...ampak sestavljanje je prav fino :D

Nekaj slik ladje,ki vsebuje kakšno manjšo predelavo:

+ na premcu je okostnjak
+ dodatni majhni topovi na premcu in krmi
+ vsebuje veliko več figuric, v originalnem setu jih je 9
+ na vitlu je namesto skrinje top v mreži

Slika
Slika
Slika
Slika

Zanima me kaj pomenijo te točke na robu načrta?

Slika

Zadnjič spremenil Berger, dne 22 Jan 2015, 17:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: Skull Eyes Schooner II
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015, 10:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Kot prvo: si morda opazil, da na tem forumu ne moreš biti prestar za sestavljanje kock? Torej naj se tvoja vnema ne neha, sestavljaj naprej in seveda objavljaj ustvarjeno na forumu. Dobrodošel!

In ko si že belil kocke in likal jadra, bi lahko stuširal kocke in spral prah iz njih. Poglej slike in ti bo jasno, zakaj sem to napisal.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Skull Eyes Schooner II
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015, 12:21 
Odsoten
Duplo
Duplo

Dobrodošel @Berger, nič hudega, če imaš sivo brado, tudi moja je! 8)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOD Skull Eyes Schooner II
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015, 17:34 
Odsoten
Primo
Primo

Lep pozdrav vsem skupaj in hvala za vzpodbudo. Sem se že bal, da bom najstarejši na forumu :D

Prispevek sem popravil, če je še kaj narobe mi prosim sporočite.

Prah v resnici ni tako moteč kot zgleda na sliki oziroma ga je manj :) se pa strinjam s tabo @subix da ga bo treba sanirat v bližnji prihodnosti :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015, 18:33 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kar se starosti tiče. Mi imamo vsi skupaj ene 12 let, na nekaj malenkosti let podlage. ;)
Dobrodošel med nami, večnimi mladeniči!

Lepo si uredil prispevek. Hvala. :)
Kaj točno so tiste točke, sem že pozabil. Se mi zdi, da je bilo zbiranje njih nekaj v zvezi z VIP kartico. Mogoče bosta cwetqo ali medex več vedela.

LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015, 14:32 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Sposojeno iz nekega drugega foruma:

The points on the corners of older LEGO sets were part of a discount system back in the 20th century. Unfortunaltely we don't have this system in place anymore!

Zelo posplošen prevod: Popustne točke. :book:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2015, 18:57 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ahhh - legendarna ladja (skupaj seveda s prvo - Barakudo, za katero pa v otroštvu nisem nikoli vedel), sam sem jo na žalost samo opazoval v katalogu in še to za nazaj. Ko sem bil seznanjen z lego svetom, jo je že zamenjala naslednica - Red Beard Runner, katero sem končno pridobil nedolgo tega in jo prav tako dopolnil z več figurami, saj je tam originalna posadka še bolj osiromašena (7 članov). Nisem pa vedel, da so bile te ladje takrat pri nas tako drage, pravzaprav je bilo 25000 sit upoštevajoč inflacijo ekvivalentno nekje 150€ ali še malo več danes...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2015, 17:48 
Odsoten
Primo
Primo

Lep pozdrav

Tudi meni sta ti dve ladji (Barakuda in Skull Eyes) najboljši. Ja zares je bila draga, čeprav ne dam roke v ogenj da je bila ravno 25 000 sit ampak dosti manj ni bila.

Malo gledam cene na eBayu za komplet LEGO 6277 IMPERIAL TRADING POST in gredo cene res v višave :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2015, 21:34 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, še malo nazaj ne bi verjel, da bi lahko bila tako draga, ker v letih ko sem jaz občudoval lego komplete v trgovinah (tam konec 96 - pa do 99 ) vem, da so bili največji seti tam nekje 12 - 15000 sit, vendar pa sem nedolgo nazaj pri nas kupil rabljen set 6090 (Royal Castle), ki je imel zraven še škatlo z originalno nalepko s ceno, ki je nekaj čez 20000 SIT. Edina možna razlaga je, da so cene tu vmes (1995, ko je ta set izšel) in 1997, ko se jih že sam spomnim, iz kakršnegakoli razloga precej padle. Za deflacijo gotovo ni šlo, saj je bila vse od leta 1993, ko se je dokončno uveljavil tolar, pa do zamenjave v Evro, stalna inflacija. Pred tem pa so bila nekaj časa menjalna razmerja zelo nenavadna, kot je že nekdo enkrat omenil (1 tolar oz. verjetno še en tolarski bon = 1 avstrijski šiling). Morda bo kdo drug vedel kaj več. Tudi prav za ta set, torej Royal Castle, imam sam v spominu ceno nekje 15000. Cene za že omenjeni Red Beard Runner, ki je bila takrat aktualna ladja, pa se žal ne spomnim, tako da je mogoče, da so bile ladje dražje od ostalih večjih setov. Še en možen razlog je, da sem sam največ gledal v pasaži Maksija in lahko, da so bili kaj cenejši od ostalih.

PS: Nekateri seti so na Bricklinku cenejši kot najcenejši na Ebayu (čeprav je načeloma obratno)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: MSN [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: