Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 14:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 20:01 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Številka seta: 70409
Ime: Shipwreck Defense (Obramba razbitine)
Število delov: 84 (prešteto 89)
Število figuric: 2
Leto izida: Marec 2015
Cena: še ni podana

Predstavljen set je najmanjši predstavnik nove serije, ki naj bi se predvidoma imenoval "Shipwreck Defense". Ostro oko bo hitro ugotovilo da na klasičnem pakiranju manjkajo določeni podatki, stilsko pa je bliže klasiki, kot pa predhodni izdaji iz leta 2009. Prav tako se pa se na škatli lepo bohoti nov logotip serije.
Slika

Hrbta stran pa razkriva novost. Modularnost. Ja prav ste prebrali! določeni seti se med seboj dopoljnjujejo! :excited: :excited:
Slika

Sama vsebina ostaja klsično pakirana. Večji elementi pakirani skupaj, drobiž ločeno in seveda navodila, ki pa jih je za razločevanje barv potrebno listati ob primerno dobri svetlobi.
Slika

Malce se mi pozna da že nekaj časa nisem kupoval večjih ali manših setov, za to so se našli tudi novi elementi. Kar pa se piratov tiče je tu nova zastavica, bele epulete, nov tip naglavne rute za pirate, ...
Slika

Sortirana vsbina po odtenkih.
Slika

Vojak in barabin.
Slika

Primerjava 2009 in 2015.
Slika

Primerjava 1989 in 2015.
Slika

Top ostaja zvest obliki, vendar pa še vedno recesijsko "šparajo" s streljivom. Za tiste, ki slučajno ne veste so v zlatih časih piratov topovi imeli vsak po 6 "kanon kugl". :cry:
Slika

Piratova razbitina. Domiselno ima vdelan akcijski vložek, kjer naj bi s topom streljali v leseni trup, ta pa se ob zadetku premakne, rahlo me moti neenakost naklona (okrogline) med 3 in 4 pinskim tile-om, kar zna kakemu mocarju siviti lase, v samem setu pa izpade zelo všečno.
Slika
Slika

Set 70409 - "Shipwreck Defense" + ostanek
Slika

OCENA: 10/10

Kakor smo že za majhne sete navajeni je povdarek na enostavni izdelavi in "akciji". Set je primeren za povečanje pripadnikov posamezne frakcije ali željenih elementov, ki se nahajajo v samem setu. Kar pa me je prepričalo, da sem podal oceno 10/10 pa je sledeče .... SET JE ZAMIŠLJEN IN IZDELAN MODULARNO! :excited:

Zadnjič spremenil Medex, dne 21 Jan 2015, 21:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 20:07 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Lušten set.
Všeč mi je primerjava novih s starejšimi figuricami.
Hvala za opis!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 20:29 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Tudi mene so primerjave ponesle nazaj...upam, da bo serija pirati še aktualna, ko bodo moji mulci aktualni za serijo pirati ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 20:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Domiselno narejen set glede na majhnost. Modularnost je velik + za ljudi brez domišlije.
Hvala za primerjavo s prejšnjimi figuricami. A to da ljudem usta postrani vleče je neka nova fora, da si bolj strašljiv, zanimiv,...?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 21:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Lepa oživitev ene najpopularnejših LEGO serij vseh časov na svetu. :D
Vidi se, da je poudarek na igralnosti - dva minifiga in top. Čeprav je kreacija majhna, pa daje dober vtis, da gre za del nasedle ladje med čermi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 22:05 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Pohvale za zelo zgledno predstavitev! Tudi meni je všeč primerjava figov. Mi je pa različen naklon slopeov boljši, kot pa da bi bili vsi enaki, ker se tako povdari obrabljenost in starost trupa oz razbitine.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 22:10 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za zgodnjo predstavitev. Nisem fan piratov, mi je pa všeč marsikaj. Zelo dobrodošlo pa je ''komercialno'' usmerjena modularnost. Čeprav to na eni strani pomeni, da je ''treba'' kupiti še kakšen set, je prav, da TLG s temi slikami spodbuja ustvarjalnost. Prevečkrat slišimo na KF, da se ne da sestavljati brez načrtov. Podobno sliko sem opazila že pri Friends in ravno to kombiniranje setov brez navodil me spominja na stare čase, ko so se na škatlah redno pojavljali B, C, D.... X modeli.

@Medex: Ni fora, da se špara s strelivom - danes so kanon kugle močnejše. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015, 22:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Hvala za kvaliteten opis!

Set mi je pa tudi zelo všeč, saj je res narejen na podoben način, kot tisti stari, "pravi" pirati.

Pa še vedno so mi bili bolj všeč ti "plavi", kot "rdeči" (kot mulc sem poznal samo plave, ker rdečih takrat še ni bilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015, 19:49 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Pivka (okolica)
Mislim da so se z letošnjo tematiko veliko bolj približali stari klasiki kot z tisto iz 2009.
Set je všečen in ponuja dovolj akcije otrokom.
Modrosrajčniki z belimi epuletami všečnejši kot rdečesrajčniki, veliko je tudi dodatne oborožitve.
Mislim da so me prepričali in da potem ko sem prejšnjo serijo (z nekaj izjemami) brez obžalovanja preskočil, bo ta manj prijazna do moje denarnic.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2015, 18:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Enostavno, a kljub temu všečno. Se pa vidi, da je kljub barvno-shematski oživitvi prve serije piratov s ti. Francozi (modri vojaki) velik poudarek na akciji, saj čisto vsi seti vsebujejo (najmanj en) top

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2015, 23:46 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Meni pa je pri tem setu najbolj všeč sama ideja za model - ostanek razbitine ladje. Vse skupaj je res zelo simpatično skupaj dano: dovolj enostavno, pa še vedno malo drugače. Da sploh ne omenjam sistema za peko rib na žaru. Tale gusar že ve, kaj je dobro!

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2015, 00:25 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ostanek razbitine ladje v pravem pomenu je bil sicer tale set: http://www.kocke.si/forum/viewtopic.php?f=36&t=6172&hilit=6296, sicer poimenovan Shipwreck island

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: