Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Jul 2019, 03:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Soldier`s Fort
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2010, 00:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Vrhnika
Ker je bilo toliko izrednih kreacij vključenih v nagradno igro, se čutim dolžnega obraniti svojo čast, kot izjemen ljubitel piratov. Projekt, ki sem si ga zamislil je nekako, zaradi velikega pomankanja financ, ostal samo v LDD-ju, je pa "luč" zagledala trdnjava vojakov 1. generacije dobrih fantov.

Trenutna ideja, ki se bo v kratkem realizirana v celoti ( v kolikor mi uspe dobiti določene modre plošče), za začetek zaključena celota setov Imperial Soldiers-ov. Projekt se rasteza na 128x128 čepkih :D :gusar: in vključuje sete 6245, 6251, 6259, 6265, 6267, 6276, 6274 in MOC, ki je predstavljen tukaj.

Utrdba mi je "pojedla" večino rumenih kock in celotno kolekcijo skalovja. :cry:

Slika
Trdnava na vrhu skalnatega grebena, na majhnem otočku nekje v Jadranu. :D

Slika
Lesen pomol, vojak straži vhod v trdnjavo, ki je izklesan v skalo. Prekrižani sablji sta na loputi, za katero se skriva glavi neprijetna izkušnja, rov, ki služi temu namenu, pa polni vojak nad vhodom (kaj pade na glavo je vidno za vojakom :lol: ). Skrajno levo pa se vidi okno poveljnika straže. V MOC je "vgrajen" tudi set 6259, ki je glavni krivec za nastanek te trdnjave, saj bi sam na peščenem otoku izgledal pusto :D .... Ga kdo najde?

Slika
Vojak se mora "znajt", tako je vojska zavihala rokave in izkopala vodnjak, kljub temu da so na otoku so našli pitno vodo v zavetju palm, le pot do nje je iz vrha trdnjave malce dolga. Sprehod še ni nikomur škodil.

Slika
Pogled z vrha.

Slika
To je v bistvu moj prvi MOC, ki ima pogled v notranjost, v trenutku "slikanja" ta še ni bila v celoti dodelana (manjka pohištvo in drobnarije). Skrajno desno je pisarna povelnika straže, na sredini spodaj je hodnik iz vhoda na prvi plato, levo prostori povelnika trdnjave, zgoraj desno "keha" in opazovalnica, levo opazovalni stolp, vmesni prostori stolpa so še "nedorečeni".

Slika
Pogled na stražarja pred vhodom. (in moje boooogeeee kocke :lol: )

Slika
Ta slika je izgovor za slabo izdelan pomol pred trdnjavo, saj je potrbno za vstop najprej prečkati set Lagoon Lock-up – 6267.

Slika
Takole izgleda pa približna postavitev. Občuti se pomankanje modrih plošč :D, v kolikor si lahko predstavljate bo med trdnjavama Caribbean Clipper – 6274, privezan v pripadajoč pomol, prav tako pa bo povezava med Legoredom in laguno zgrajena v podobnem stilu. V "špici" skrajno levo pa bo Sabre Island – 6265.

P.S.: Ma kdo "viška" 5 modrih plošč 16x32 :D :gusar:

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2010, 09:59 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zeloooo lepo in klasično! Zelo mi je všeč :slinko: :slinko:
Po pravici povedano sem te pričakoval na nagradni igri (verjetno smo te vsi :) ). No zdaj vemo, zakaj te ni bilo.
Dopade se mi notranjost in veliko rumene barve. V kombinaciji z zelenimi palmami in drugim plevelom :D deluje vse tako tropsko. Trdnjava dobrih fantov je res zelo lepa! Notranje prostore si dobro zastavil. Morda bi v korist šparanja rumene vodnjak lahko naredil iz "kamna" oz. sivih kock.
Kot celota pa je kreacija fenomenalna že zdaj! Lahko bi bila samostojna diorama na kocke festu ;)
Upam da ti uspe čimprej ugodno dobiti modre plošče. Če boš za karkoli nujno rabil, ti jaz lahko posodim dve... V glavnem kar tako naprej!! :gusar:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2010, 10:51 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Super si vkomponiral originalne sete!
Tudi meni se dopade vodnjaček. Mogoče bi bilo zaradi kontrasta s tlemi bolje, da bi bil v sivi barvi. Če nimaš kock za siv vodnjak, povej, katere si uporabil, pa ti jih šenkam.
Pri meni te tudi že čaka ena modra 32x32 plošča. ;)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2010, 11:25 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hvala, hvala. :D

@VID: Nagradne igre se nisem udeležil zato, ker si set/nagrado že lastim. Pa da ne bo pomote, me nesete v MOC-anju malo da ne vsi :D, saj so bile vse objavljene kreacije super paša za oči, tebi pa sem celo "fouš" glede gore :P :lol: . Modre plošče pa so tako ali tako večni problem :D , mogoče se bo pri plači kaj spremenilo :lol: :gusar: .

@Legofrik: Hvala za ponudbo, in v kolikor imaš 8 1/4 kroga kocke v sivi ali črni barvi, kupim :D .

Največji problem pri izdelavi je bila moja nezmožnost opustiti idejo o nagnjenem hodniku iz obokov 1x6x2, potem je sledila višina in "štukanje" z rumenimi ploščicami, pomankanje materjala itd.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2010, 12:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Res lep MOC. Tudi eldorado (ki je zame najlepši ne-ladijski piratski set kar nekako "zbledi" v primejravi s tem.

Vidim da je v tvojem MOC-u kar precej delov iz eldorado fortress. Imaš dva ali si samo dokupil dele? Je spodaj morda baseplate od eldorada?

lp,

Boštjan

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Feb 2010, 13:22 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

:D Veliko delov je res od Eldorada, vse pa je "zgrajeno" na 2x 32x32 navadnih modrih ploščah.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2010, 10:30 
Odsoten
System
System

Kraj: Turjak
:excited: :excited: :excited: Super si sestavil, všeć mi je notranjost kot zunanjost. Impresionira me pa tudi velikost kreacije :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2010, 11:57 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Pivka (okolica)
Zelo všečna zadevica. Lepo uporabljeni paneli ki jih je ravno prav in dajejo dinamiko objektu. Najbolj se mi dopade kako je v komponiran set 6259, ki se ga na hitro prepozna, vseeno pa se lepo zlije z utrdbo.
Mogoče edinole manjka kaka lestev za prehodi iz pritličja v 1. nadstropje, ter za se povzpeti po stolpu.
V glavnem kapo (bicorn) dol. :gusar:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2010, 15:20 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Lepa zadeva Medex. Ful hudo izpadejo "stare" barve! 1A

Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Mar 2010, 15:38 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Takšne zgradbe pa še nisem videl.Stari pirati so seveda polni delov za moc-anje.Vsaj meni se zdi tako.Tvoja kreacija pa to samo še potrjuje.Velikost se zdi neverjetna in tudi sami detajli...(dolgooo bi lahko pisal o njih) so enkratni.Verjetno bi še moral imeti kakšno modro plato.Vendar imam preveč pomešane kocke.Če jo najdem ti sporočim.In pa seveda še enkrat uuauuuuu.

P.S.Sicer pa, če hočeš za trdnjavo res še bolj garati pa,če se ti zdi dobro odšteti denar zanjo imajo v trgovinah tudi modre plate.Npr. eigrače

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Mar 2010, 18:09 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kot sem obljubil, so tu sedaj še slike urejene notanjosti.

Slika
Stopnišče.

Slika

Slika
Past.

Slika
Prostori poveljnika straže.

Slika
Prostori poveljnika utrdbe.

V stolpu pa se nahajata dva soda in ena "škatla", na mojo žalost ne morem vdelati stopnišča.

To je kar se tiče mojega MOC-a.

Upam da vam je všečen. :gusar:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Mar 2010, 18:21 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

To stopnišče z oboki je res lepo izpadlo.
Všečna mi je tudi dekica na postelji. Res lepi detajli. :superca:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Mar 2010, 23:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ko sem zagledal na drugi slikci gusarja, ki visi skozi okno, sem si rekel: Ta se je pa dobro ruma napil.

Lep MOC. Tudi barvna kombinacija trdnjave pade v oči.

Coach

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2010, 00:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo zelo dobro. Najbolj se mi dopade, kako si hodnik naredil (xy obokov) in izkoristil zgornji del za drčo za spust soda na morebitne vsiljivce. Res enkratno.
Pa kot je Legofrik napisal, malo življenja vdahniti na morsko gladino.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2012, 13:31 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Zagorje
Potrudil si se. Zraven pa si še poskrbel, da je igralno.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2012, 14:03 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@VidS .... čeprav je projekt že v kosih :lol: hvala.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: