Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Nov 2019, 03:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 31039 - Blue Power Jet
OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2015, 23:06 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 607
Starostna skupina: 9+
Leto izdaje: 2015
Cena seta (S@H): 54,99€

Blue Power Jet je edene večjih creator setov letošnjega leta. Po številu kock malenkost zaostaja za predhonikom Aviation adventures, vendar v tem setu prevladujejo kocke v Dark Blue barvi, zaradi česar je cena malenkost višja.

Moram priznati, da je škatla izredno privlačna. Ne vem, ali zaradi temno modre barve modelov ali zaradi česarkoli drugega?
Slika
Slika

V škatli se skriva pet vrečk s kockami.
Slika

Navodila so za vse tri modele v eni knjigi.
Slika

Najtežji je seveda A-model. Predstavlja civilno različico letala YF-22, ki je eden prvih letal z vektorskim potiskom. Za razliko od pravega letala ima ta model samo en motor oz izpuh.
Končan model je solidno velik. Poleg ostane ščepec kock in brickseparator.
Slika
Slika

To je dvoseda različica, kokpit je v oeh primerih lepo oblikovan. Polek kabine, se lahko odprejo tudi pokrovi motorja, ki je med krili. Spodnji del je nekoliko pomanjkljivo narejen, kar pa je stalnica pri takšnih modelih.
Slika
Slika

Lift off!
Slika

Ocena tega modela je 9/10. Mislim, da bi spodnji del trupa lahko bil bolje detajliran in zapolnjen.

Predstavitev drug dveh model sledi v kratkem...

Keep it simple ;)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 31039 - Blue Power Jet
OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2015, 23:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Dobro so ujeli vse kote in naklone. Malo moti edino malo bunkasti kljun in prehod v kabino.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2015, 23:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Hvala za predstavitev. Model je lepo dodelan in v všečni barvni kombinaciji. Nos morda res zgleda malo zajeten, ampak za creator izvedbo je čisto soliden. Bolj kompakten in z bolj zaobljenimi linijami bi bil lahko edino v city varianti iz enega kosa, kar pa bi bilo za to serijo že skoraj bogokletno. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2015, 20:19 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Oblika mi je všeč, nos je morda malo predebel, ostala dva modela pa delujeta precej manj zanimivo. A prozorno stojalce je del seta, ali si ga sam dodal?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2015, 10:47 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Hvala za predstavitev.
Sem dobil ene par idej za naprej in danes že držal ta set v roki in mencal sredi trgovine. :D
No, pa sem ga dal nazaj na polico.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2015, 11:33 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kivi, imas cisto prav. Nos je kr lepo narejen za creator, city pa nikakor ne bi pasal tukaj.

Miha, ne, stojalo sem sam dodal. Vse kocke iz seta so na peti sliki, kjer je poleg tudi separatist :wink:

Legofrik, me ima, da bi se enga nabavu, ker ima res lep nabor kock.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Nov 2015, 12:09 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ja, jest sem ga že tudi hotel vzeti, pa sem si potem premislil. Problem je ker je ravno tako velik da potem težko kam spraviš, za dele pa ne vem če je vreden te cene.

Set je sicer odlično oblikovan in tudi predstavitev je kvalitetna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Nov 2015, 08:57 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za lepo predstavitev. Mene set ni nikoli zamikal, a mi je po ogledu slik veliko bolj zanimiv. Avion izgleda precej velik, vsecna pa je tudi barvna kombinacija. Oblika je menu v redu, nikakor ne rabi kaksnih City panelov. Ravno ta kockast izgleda je menu car Creatorjevih modelov. Glede uporabnosti kock pa je zelo odvisno, kaksne ideje se porajajo v nasih glavah.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Nov 2015, 21:48 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Tukaj je že B-model, helikopter. Po izgledu, takole na hitro, še najbolj spominja na angleškega Lynx-a, čeprav ima samo dve elisi in krila.

Pri tem modelu ostane kar lep kupček kock.
Slika

Takole parkiran izgleda kar dobro. Kokpit je enostaven.
Slika
Slika

Še v svojem pravem elementu, letenju. Mogoče bi bil v LBG barvi bolj realen, ampak je vseeno hud. Podvozje se lepo skrije.
Slika
Slika
Slika

Moram priznati, da mi je tokratni B-model zelo všeč. Oblikovno je lepo dodelan za kar je ''kriva'' SNOT gradnja, detajli so ravno pravšnji, da ni preveč raznih šob in odprtin.
Z mojega stališča si kar zasluži 10/10.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Nov 2015, 22:40 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Se strinjam, za B model je ne glede na ostanek kock zelo dovršen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Dec 2015, 00:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Helikopterju res ni nič za očitat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2015, 22:09 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Še C-model, športni gliser dvosed oz vodna formula 1. Tukaj pa priznam, da nisem tako doma v teh vodah in težko rečem, kateremu gliserju oz formuli je najbolj podoben. Če kdo vidi kakšno podobnost, bi pa prosil za komentar :)

Torej, pri tem modelu na koncu ostane približno enak kupček kock kot pri drugem modelu. Po velikosti je enako, če ne celo malenkost večji od helikopterja. Po izgledu mu je, vsaj meni, kar enakovreden. Tudi tukaj je nekaj SNOT gradnje, tako da je oblika trupa lepo zaobljena. Za piko na i je tukaj še spojler, ki lepo poživi izgled. Na sprednjem delu so dobro porabljeni wedge elementi, ki naredijo obliko razgibano in hkrati aerodinamično.
Slika
Slika

Pilotski kabini sta ločeni, kar je značilno za te gliserje oz vodne formule. Kot vidimo, se šipci premikata, tako da se lahko vidi kokpita, ki sta lepo detajlirana. Tukaj me mogoče malce moti, da ima ena kabina vse, torej kontrole za upravljanje in vse potrebne instrumente, druga pa nič. Lahko bi imela druga večino instrumentov, za kar je dejansko potrebna druga kabina in kopilot.
Slika

V elementu ga je kar lepo občudovati. Kot je videti, je zadnji del tudi lepo oblikovan. Motor oz turbina bi sicer morala biti nižje, vendar se razume, da to pač v tem primeru ni mogoče.
Slika
Slika

Tudi ta model mi je zelo všeč. Vidi se, da so pazili na izgled in porabo kock, da ni pretiravanja z detajli, kar se rado zgodi in da model na koncu ni načičkan. Konstrukcija je trdna, gliser pa primeren za igranje. Tudi ta si zasluži oceno 10/10.

V primerjavi s prejšnjim setom, so se modeli ponovili, letalo, helikopter in gliser, vendar so tukaj modeli dosti bolje dodelani in tudi sam nabor kock je boljši. Osebno sem ga vzel zaradi kock in pa osnovnega modela, vendar sta me B- in C-model lepo presenetila, tako da z lahkoto rečem, da je set vreden svojega denarja.
Skupna ocena seta je tako 10/10.

Lp

Keep it simple ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi