Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Okt 2019, 17:07

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2015, 14:33 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. seta: 21301
Naziv: Birds
Št. kock: 580
Leto izdaje: 2014
Cena: 44,99€ (S@H)

Tokrat vam predstavljam set 21301 Ptice iz serije LEGO ideas oz Cuusoo, ki je deveti po vrsti.

Škatla je srednje velikosti, lepo oblikovana in poslikana. Ko jo odpremo, vidimo, da je lepo založena s kockami in načrti. Kot piše na škatli, je v setu 580 kock, iz katerih lahko sestavimo tri različne ptice s podstavki vred. Prva je evropska taščica, ki je zelo simpatična. Druga je malce večja modra šoja, ki živi večinoma v Severni Ameriki, čeprav jo lahko vidite tudi pri nas. Tretji pa je manjši, bolj eksotičen, kolibri.

Slika
Slika
Slika

Knjige z načrti s tokrat zelo kvalitetne, saj po končani gradnji in prelistavanju ne razpadejo. Ostanejo enako trdne, kot na začteku.
Slika

Pa poglejmo prvo ptico, taščico. Najprej sestavimo podstavek velikosti 10x10 čepkov, na katerem je tudi črn 2x4 plate s printanim latinskim imenom ptice. Sama ptica je narejena preprosto, čeprav se uporablja skoraj samo SNOT gradnja. Ko je končana, jo lahko postavimo na podstavek z vejo ali pa jo postavimo kam drugam, saj ji lahko poljubno premikamo noge. Delno se ji premika tudi rep.
Slika
Slika

Druga ptica je modra šoja in je nekoliko večja od taščice. Tudi tukaj je potrebno najprej sestaviti podstavek v velikosti 10x10 čepkov. Tudi pri tej ptici je veliko SNOT gradnje. Krila so pritrjena z novimi manjšimi ball jointi, kar se vidi na eni od spodnjih slik.
Slika
SlikaSlika

Tukaj pa sem hotel prikazati dva različna odtenka svetlo modre barve. Tudi robovi plateov niso enaki. Ne vem, ali je to posledica varčevanja pri kalupih ali pa samo površnost ''novih orodjarjev''?!?
Slika

Tretji po vrsti je kolibri, majhna in simpatična ptica, ki živi v Srednji in Južni Ameriki. Pri tej ptici je podtavek velik 18x8 čepkov. Večji je zato, ker je na eni polovici nameščena tudi roža iz katere kolibri črpa cvetne sokove. Kolibri pa je prtrjen na trans clear bar 1x12, kar lepo ponazori lebdenje. Pri njem lahko pregibamo glavo, tako da se lahko prilagodi naklonu in poziciji rože.
Slika
Slika

Še skupinska slika. Skupaj ne zasedajo veliko prostora, tako da jih ne bo težko postaviti na kakšno polico. Spodaj pa so še prikazane dodatne oz kocke za rezervo.
Slika
Slika

Te ptice so narejene zelo avtentično in, če ste ljubitelj ptic, vam vsekakor priporočam ta set. Sam sem zelo užival pri sestavljanju, pa čeprav sem bil kar prehitro gotov. Kot pravijo, kratko, vendar sladko :)

Prilepil sem malce več slik, kot je dovoljeno, ampak žal ni šlo durgače, pa tudi set je bolj redek, tako da bi bilo škoda ne pokazati vsega.

Keep it simple ;)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2015, 15:15 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zelo lep set, v živo so ptički izjemno dopadljivi in precej veliki. Set, ki ni za razdret kar takoj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2015, 15:17 
Odsoten
Moderator

Lepa predstavitev, hvala. Sam seta še nisem sestavil, sem pa presenečen, ker je škatla prav težka - posldično polna. Za ljubitelje ptic in tega seta pa še informacija s spleta, da bi se naj set relativno hitro poslovil s polic. Znalci tako svetujejo, da brž v nabavo, dokler je še cena "normalna".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2015, 18:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Tole je pa zelo lepa jata.

Čeprav mi ta način sestavljanja (še) ne sede najbolj, so ptiči vsekakor zelo dovršeni in lepo oblikovani, tako da jih je bil užitek videti tudi v živo. Všeč mi je pa tudi, da je celoten dizajn seta prilagojen 'živim bitjem' - torej da škatla in navodila niso v črni oziroma temnih barvah, kot je bilo doslej značilno za Ideas serijo.

Hvala za odlično prestavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2015, 22:38 
Odsoten
Primo
Primo

Ravno sem sestavil Detectives Office. Isti problem kot zgoraj. Modre trojke čisto drug odtenek kot ostale kocke (1,2 in 4). Kar malo moti.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: