Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Nov 2019, 22:51

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC - Land Rover Discovery 3
OdgovorObjavljeno: 27 Sep 2014, 22:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Po nekaj mesecih in precej BL nakupih predstavljam zgoraj navedeno vozilo. Veliko časa sem posvetil majhnim podrobnostim, ki so značilne za to vozilo. Na račun tega je na koncu nekaj večjih razmerij malo trpelo. Marsikaj bi se dalo izboljšati in popraviti a enostavno ni bilo več časa, volje in denarnih sredstev za popoln izdelek.
Vozilo je motorizirano, premika se naprej, nazaj, ovinkanje deluje, gorijo luči a problem se pojavi pri teži 5000g+, tako, da potem nisem dokupil še dveh kablov in vstavil IR sprejemnika, kar vseeno pripomore k bolj natančni izdelavi. So pa kabli pripravljeni in povezani, mogoče zadevo priključim, ko prispe Sbrick. Tudi sicer zaradi teže prenosi precej pokajo, ampak se premika.
Kar se tiče podrobnosti, sem z izdelkom precej zadovoljen (kar ni ravno pogosto pri meni), ampak sem imel precej tečnega lastnika tega vozila, ki mi je vztrajno moril, da izboljšam vsak detajl, ki sem ga sestavil.

Teža: 5000g
Dolžina: 553 mm, 70 studs
Širina: 264 mm, 34 studs (including mirrors)
Višina: 260 mm, 33 studs
Število kock: 5105

Pa si ga oglejmo:

Prepoznavna barvna shema in luči:

Slika

Slika

Slika

Nalašč povdarjeni detajli, kot so kljuke, obrobe blatnikov, barvna shema zaradi prepoznavnosti modela, malo preko originalnih mer. Ampak izgledajo bolj avtentično, kot če bi uporabil točne mere ali brick, plate manj...

Slika

Odprta vsa vrata, troje značilni strešnih oken in spet značilna barvna shema. Vidne stopalke avtomatika in naslon za levo nogo.

Slika

Dvodelno odpiranje zadnjih vrat, ravno dno v prtljažniku, nosilne vrvi in tipično za ta model zaobljen spodnji del vrat.

Slika

Prepoznavna bočna linija in smerokaz, vhod zraka v motor in plastične obrobe.

Slika

Vratca za rezervoar.

Slika

Nalepke (bolj uboge), zadnji brisalec in linija zadnjih vrat.

Slika

Sprednje luči v eni izmed mnogih izvedb, vsaj šest različnih je bilo v igri, te s sivino so se mi zdele še najbolj posrečene. Mogoče je bila kakšna izvedba bolj primerna ampak se je tepla s celotno podoba avtomobila. parkirni senzorji. Nisem pa našel rešitve za pranje ksenona, ki bi izgledala spodobno. (eden redkih detajlov, ki manjka)

Slika

V8, itak. Če se komu da pogledat kako slikoz internetov, precej identičen izgled. Ploščice podatkov o avtomobilu na spodnji strani, posode v identičnih barvah, izbočena linija ventilatorja, plastični pokrovi...

Slika

Notranjost v bež usnju, priklopi za varnostne pasove, sedem sedežev, nasloni za roke. Nasloni sprednji sedežev so v originalu malo drugačni, a nisem našel primerni rešitve, ki bi izgledala ok.

Slika

Prepoznavna barvna kombinacija vratnih tapet, značilna postavitev zvočnikov v obeh vratih in zadaj. Predal pri zadnjem paru sedežev, zračniki zana konzoli za prvima sedežoma.

Slika

Armatura po kar nekaj izvedbah, zelena barva displajev, "prepoznavni cupholderji", navigacijski zaslon, zračniki, ročna zavora in barvna kombinacija usnja in aluminija. Volan je premajhen in oblikovno precej sporen.

Slika

Hladinik pod naslonoma za roko, nastavljiva zaslona, rumen gumb za nastavitve podvozja,

Slika

Tapete, sovoznikov predal se odpre in še enkrat značilni zvočniki.

Slika

Podvozje, ravno dno in 16 amortizerjev, da vozilo sploh stoji pokonci (komaj).

Slika

Z izdelkom sem celo zadovoljen. Če bi imel dovolj kock, da bi vzporedno gradil še en kos, bi končni izdelek izgledal veliko bolje. Sploh večji proporci se malo tepejo zaradi izpopolnjenih malenkosti.

Veliko več slik:

https://www.flickr.com/photos/101783996 ... 182048387/

Nisem našel primernega prostora v stanovanju za fotografiranje, upam, da je ok in da ni preveč fotk. Malenkosti za predstavit je še veliko, našel bi jih sploh lastnik avtomobila.

Dodana "vinjeta":

viewtopic.php?f=10&t=8400

Lep pozdrav.

https://www.flickr.com/photos/101783996@N06/

Zadnjič spremenil Chapachuk, dne 02 Nov 2014, 19:55, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Land Rover Discovery 3
OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 00:01 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Čakaj čakaj! Kje mam gate?! Men ni samo sezulo ampak sleklo!!! Sem potreboval kar precej časa, da sem dojel, da to dejansko so Unimogove gume in da je to ena ogromna mrcina, ki izgleda fantastično. Pozabil si omeniti sponke za varnostne pasove! Težko je vse prehvaliti v prvem šusu.

Verjetno se težko najde kakšna pripomba... mogoče bi naredil še nalepke za tablice s kakšnim dobrim geslom tipa GO_SPODAR (no verjetno nisi severno-primorc) ali kaj podobnega...

Glede pogona in škrtanja - verjetno si pred časom spraševal za nasvete pri tej živalci...Obstaja precej robustna rešitev za močne obremenitve (oprosti, da te nisem že takrat napotil na to možnost), je pa rahlo bolj glumazna - tukaj..

Moram it še nekajkrat skozi slike... boš morda posnel video?

In verjetno se bodo vsi strinjali z mano, da ta tvoja mala vinjetica ne sme izostati s prihajajočega KFja!

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 10:04 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Čestitke! Res enkratna kreacija s super detajli! Tudi jaz pogrešam nalepko za tablico, ker so že vse ostale gor ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 10:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Bombastično!
Vse mi je všeč. Pri taki kreaciji z lahkoto objaviš še več slik. :D
Bo tole zdržalo do KF-ja?
Sva na vezi.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 12:00 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Slovenija
UAU ... mislim UAU ... 16 small hard vzmeti ... BELUGA ...

... ma zadel si ga u nulo ... verjamem pa, da se je zaradi ''model team'' izgleda, močno povečala teža avtomobila ...

Sem takoj opazil blatnike in najprej mislil, da so sestavljeni iz Slika, nato pa osupel,

ko sem videl da so isestavljeni iz Slika ...

...še enkrat ... UAU ...

Tablico pa le natisni .... kakšno u stilu KR*KOCKE ...

Lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 12:25 
Odsoten
Moderator

Vau. Še vedno nimam občutka, koliko je to veliko :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 12:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Unimog gume, ja. Hvala legofrik. :D

Sem dodal dimenzije vozila.

Glede motorizacije. Itak je samo rwd, za konkretno podvozje imam premalo znanja in izkušenj. Videa mislim, da ne bo, ker je enostavno pretežak. Manjkata mi tudi še dva kabla, mogoče, ko dospe Sbrick, če bo model še sestavljen. Tudi luči so samo ene spredaj in ene zadaj. Najprej je bil namen tehnično bolj izpopolnjena kreacija, ampak bi bil vložek še precej 10€ zraven. Tako, da sem se bolj posvetil prepoznavnim malenkostim.

Tudi vizualno sem imel še nekaj idej, ampak sem opustil BL naročila za nekaj mesecev...

Ja, amortizerje sem moral prav dokupit, ker se je z osmimi povsem posedel, pa notri še ni bilo vse notranjosti, strehe in baterij. Ampak mi je bilo škoda ne dokončati modela zaradi tega. Tako, da je sedaj bolj kot ne praholovilec.

Tudi glede izgleda sem imel še kar nekaj idej, pa sem opustil nadaljna BL naročila za nekaj mesecev.

@diablo; v pomoč ena slikca, če dobro pogledaš, sta tam spodaj spredaj dva minifiga. :lol:

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 13:09 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Impresivno je že zaradi creator gradnje, vse narejeno iz kock! tole ni samo kockožder, ampak bi mu lahko rekel tudi časožder ali pa evrožder.
Mislim, da malenkosti, ki si jih naštel kot pomankljive, ne vplivajo na avtentičnost, saj se takoj prepozna vozilo. V tem primeru je za pogon res najbolje uporabit starejši diferencial in vse pravokotne prenose nardit z knobbi.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 15:04 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Vse kreacije so evrožerji zadnje čase, predvsem zaradi tega, ker vedno falijo kocke, ki stanejo po desetine evra in gor. :P

Ampak moram rečt, da sem večino kock kar imel, zato tudi izbor bele barve. Štiri manjša naročila sem oddal. Poleg pomoči legofrika glede gum in nekaj pf delov. Se mu lepo zahvaljujem.

Tale je bil še prostorožer.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Sep 2014, 16:08 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Chapachuk, ne zahvaljuj se, ker pogled na tega lepotca vse poplačal. Še posebej, če bo opcija ga videti v živo na Kf-ju. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 09:14 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Carski... enostavno perfekten. Človek ostane ob teh slikah kar brez besed. Res lepo dodelan. Tudi barva mu pristaja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 10:48 
Odsoten
Duplo
Duplo

:shock: ... :shock: ...

Marsikdo iz TLG-ja bi se lahko naučil nekaj stvari iz ogleda zgornjih slik.
Denimo, nekaj o proporcionalnosti modelov.

Ne morem nehat ... :shock:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 17:24 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Frontpage :oops:

http://www.eurobricks.com/forum/index.php?app=portal

Mogoče je pa res ok? :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 17:51 
Odsoten
Technic
Technic

@Chapachuk: kaj pa te je navdalo s to mislijo?

Super je tale zadeva, res velika in lepo dodelana, da nam vsem po vrsti zmanjkuje presežnikov.
Na KF13 se javim, da ga čuvam. (jest pa vsi ostali :) )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 18:02 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Noro dobra kreacija. O vseh detajlih zunaj in znotraj sploh ne bi izgubljal besed, ker so :predal:. Res si se izjemno potrudil.
Še dobro, da si napisal dimenzije, ker takole iz slik si ne bi ravno predstavljal, da je velik za dve standardni osnovni plošči.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 18:23 
Odsoten
Moderator

Ja, res impresiven, zdaj mi je kar bolj jasna velikost ;) Jaz bi edino vsako kolo dal 1 stud v notranjost. Bi bil še bolj realen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 18:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Oh in ah. In še enkrat oh in ah. Kakšen Mini pa VW van. Tole je klasa zase.
Če tega ne prineseš na KF pokazat ga požri.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 19:38 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Dosti velika kazen, ga bo že podreti in posortirati, sploh vinjeto. :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 21:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Meni tole izgleda kot povsem jasen primer pretiravanja s podrobnostmi. Avto je impresiven že na prvi pogled, ker lepo posnema realni model. Mene so prepričale že zunanje podrobnosti, kot so blatniki iz ''sirčkov'' (me je presenetila velikost, da so ''sirčki'' dejansko strešniki), smerniki, kljuke na vratih in meni najljubši pokrov pri rezervarju za bencin. Slike notranjosti pa očitno kažejo na pretiravanje. Zajel si toliko podrobnosti, da se jih sploh ne da omenit. Meni so najbolj v oči padli ''vtičniki'' za varnostne pasove. Verjetno je sama velikost modela pripomogla k temu, da si lahko dodal toliko podrobnosti, vendar je vsekakor vredno pohvale, ker bi marsikdo odnehal s temi notranjimi podrobnostmi že prej. Vsekakor upam, da bo kmalu (na KF) viden tale model.

Pa čestitke za zaslužen frontpage na Eurobricksu. :plosk:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Sep 2014, 21:43 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Noro! Tak ogromno vozilo, pa toliko podrobnosti.

Seveda sem tudi jaz opazila blatnike iz "sirčkov" in si poskušala predstavljati velikost. Potem sem šla gledat težo - opa! In šele potem sem prebrala, kako je s sirčki.

Na tega velikana si lahko upravičeno ponosen. Če še ni spakiran za KF, hitro najdi primerno škatlo. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: