Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Avg 2019, 18:31

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC vrtiljak
OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2014, 22:19 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Inspiracija:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pripyat

Izvedba pa ne prav avtentična.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Več slik, čeprav so vse slikane brez prave svetlobe, enostavno ga nimam kam postavit za kvalitetne slike, sonca pa od nikoder:

http://www.flickr.com/photos/101783996@N06/

Lp

https://www.flickr.com/photos/101783996@N06/

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC vrtiljak
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 01:52 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Uauu, zelo fajn zgleda, a glede na "postapokaliptično" ozadje MOC-a vseeno deluje? ALi je mišljen samo na "vetrni pogon :P

Vrtiljak je čista špica, okoliš pa tudi. A minifiga sta mogoče turista, ki si ogledujeta mesto duhov? Bjonda že deluje, kot da bi fotkala unga modela s "hi mom" grimaso na frisu :twisted:

Kako je pa kaj s čvrstostjo? A so diagonale iz vrvice samo za izgled, ali imajo tudi dejansko konstrukcijsko vlogo? Vsaj glede na to, da drugega ni kaj dosti v prečni smeri, bi že morale nekaj pomagat...

:superca:

LP, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 09:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lepo na pogled. Ne samo kolo, tudi okolica. Ne vem kaj naj bi predstavljala rumena zadeva levo spodaj? Časovna kapsula?

Zanimivo, da si uporabil vrvice, lahko bi prečno povezal skozi linke, ker so dovolj nizko, da se košare ne bi zaletavala v prečno postavljene osi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 09:36 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Enkratno! Tole si pa res dobro zadel in kar prijelo me je, da bi šel preigravat Stalkerja.
Kolo je super narejeno prav tako okolica. Hiška bi bila mogoče lahko malce bolj sesuta.
Edino kar me malce moti, je preveč zelene barve. Ne vem sicer kakšna je realna situacija vegetacije, a si predstavljam da je tam povečini vse posušeno. Uporaba malce več tan barve in pa olive green listja namesto običajne zelene bi po mojem naredilo vzdušje še bolj temačno in pripomoglo k upostošenemu videzu.
Drugače pa kot rečeno super kreacija!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 10:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super narejeno. Lepo, da je zraven še nekaj dodatne vsebine, sicer pa tudi kolo kot 'stand-alone' kreacija odlično izpade.

@MstrOfPppts
Če pogledaš slike mesta na linku, ki ga je dal Chapachuk, vegetacija zgleda še najmanj postapokaliptično od vsega. :) Je pa odvisno tudi od tega, v katerem letnem času gledaš, ker na sliki s kolesom ni ne duha ne sluha o zeleni barvi, zima pač, spomladi pa je situacija najbrž čisto drugačna. Se pa strinjam, da kanček olivno zelene barve pri rastlinju vseeno ne bi škodil. Pri hiški pa bi bil na primer prikaz sesute šipe res tisti detajl, ki bi bil pika na i.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 10:26 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Super je izpadlo!
Mene sicer bode v oči ta rumena barva gondol, a verjamem, da je pri izbiri barve prevladala cena oz. zaloga. :)
Je vrtiljak tudi delujoč?
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 10:27 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Super. Fantastičen je. Všeč so mi detajli okolice in tudi celotno kolo - vrtiljak. Enkratno je narejena tudi bazna krivina, kjer se ustavljajo kabine in izmenjujejo potniki.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 18:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kolo zgleda super, ko pa zraven dodaš še okolico... :slinko: Mi je všeč, da ni klasičen nakičen sejem, ampak bolj zapuščena verzija. Zelo mi je všeč tudi hiška za vstopnice, slike pa so glede na velikost kreacije fantastične :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 20:15 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@MajklSpajkl; vrvice so zgolj okras, kolo je povsem trdno, razen če iztaknem eno akso, se ga podre pol. V prvi izvedbi so bile kabina pripete na zunanji krog kolesa, takrat je bila cela konstrukcija popolnoma trdna, vrtela se je do milimetra natančno, tudi kabine so bile popolnoma poravnane. V tej izvedbi pa je bolj kot ne vigivagi, ampak se vseeno vrti, nekaj kabin se spodaj malo drgne ob ploščad. Izgled je pa tako veliko boljši, minifigi pa vidijo ven iz kabin v vsaki poziciji, prej jim je pogled oviral zunanji obod kolesa, če si predstavljate. Pa tudi kolo v Pripyatu je tako bolj identično.

@subix; tista rumena zadeva je čoln z drugega vrtiljaka, poglejte si malo slike Pripyata.

@kivi; šipo imam eno polomljeno, imel sem jo namen uporabit a sem enostavno pozabil :)

@MstrOfPppts; sem izvedel tudi bolj opustošeno izvedbo, pa imam premalo kock in preveč veselja ob nadaljnem sestavljanju nadaljnih podrobnosti, tako, da je izpadla bolj polna kreacija.

@legofrik; rumena je originalna barva tega kolesa, kock nisem imel dovolj, so skoraj vse dokupljene.

Presenetljivo mi je tudi, da je celotna kreacija precej trdna in jo lahko komletno mirno prenašam, čeprav izgledajo nosilci malo švoh, sploh pri pripetju kolesa na njih. Čeprav jih teža kolesa malo krivi navznoter.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2014, 23:25 
Odsoten
Technic
Technic

Naredil si zelo lepo razgledno kolo, bravo. Najbolj všeč mi je celotna kompozicija - super gondole, okolica in vse zelo dobro špila. Prav nič ne zaostaja prezentacija - zelo lepe fotografije, ki še bolj poudarijo lepo gradnjo.

Sam sem se tudi spopadel s podobnim kolesom, vendar me je kar sram, ker sploh ni tako lepo. Sam sem le bolj technic navdušenec in ko je ogrodje sestavljeno, ponavadi izgubim veselje ali potrpljenje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2014, 20:45 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Meni se zdi vrtiljak pravi lepotec :slinko: 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2014, 17:36 
Odsoten
System
System

Kraj: Ankaran/Ljubljana
Lepo ti je uspelo :) Okolica je pa tut super :) Od kje ideja ravno za vrtiljak v Pripyatu ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2014, 23:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ta vrtiljak (v pripyatu) je ena od ikon postakopaliptičnega sveta. Dobra izbira motiva!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2014, 09:26 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Jap. Vsako idejo ponavadi prej poguglam na Google pics, ta ideja je bila ena res redkih brez Lego zadetkov. In nasploh je zelo malo Lego vrtiljakov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2014, 13:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Pred kratkim sem brala eno knjigo, kjer se je zgodba odvijala v okolici Černobila in so omenjali tudi Prypjat kot mesto duhov. Ko sem to iskala na Googlu, se pojavi kar nekaj takšnih post-apokaliptičnih slik zapuščenega mesta. Vrtiljak izgleda super, mi je pa všeč tudi ideja, da se prikaže dve od modernih ''tehnologij'' - ostanek zapuščenega zabaviščnega parka in opustošenje po jedrski nesreči.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2014, 20:34 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Mežica
Sama oblika ti je zelo dobro uspela in prav tako okolje. Že ko sem videl prvo sliko sem se spomnil na igro Call of duty 4, pri kateri se ena izmed misij dogaja tu.
Edino sam vrtiljak zgleda malo preveč lep za to kar je doživel ali so ga slučajno obnovili. :P

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: