Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Avg 2019, 17:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2018, 19:26 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Slika

Fantje in punce, že dolgo sem del LEGO skupnosti na internetu in ena od stvari, ki me spremlja že skoraj od samega začetka je tehnika Lowellove krogle. Čeprav so mi na začetku čepki po vseh straneh izgledali čudno, sem se navadil na njih, ker dodajo nekakšen "zamegljen" rob, zaradi katerega krogla izgleda presenetljivo bolj okroglo. Vseeno imam že sedem let na duši idejo o "gladki" krogli.

Prej nikoli nisem dejansko poskusil krogle izdelati, ker se je vsak plan nekje zataknil ali pa preprosto ni bilo časa in energije. Ko pa sem na LUGbulk2018 videl "Tile, Modified 2 x 2 with Studs on Edge" (2x2 ploščica s čepki samo na eni strani) in "Brick, Modified 1 x 1 with Studs on 2 Sides, Adjacent" (1x1 kocka s čepki na 3 straneh, skupaj), sem pomislil, da je zdaj dejansko možno gladko kroglo sestaviti. Ironično pa nisem uporabil nobene od teh dveh kock (ker ju itak nimam LOL).

Sicer sem se nekje v procesu ustavil in nisem mogel nadaljevati, ampak sem vztrajal, naredil par miselnih preskokov, ki mi do nedavnega sploh ne bi padli na pamet. Načeloma nisem vnaprej vedel, ali bo sploh zares možno kroglo narediti celo, ampak je po pol ure pred mano stal cilj, ki sem ga lovil sedem let.

Presenetljivo za moj MOC, ni uporabljena niti ena ilegalna povezava, je pa nekoliko nestabilno, ker sem precej hitel (trenuten navdih, ane). V mislih imam izpopolnjeno verzijo, ki upošteva vse, kar sem se naučil tekom sestavljanja krogle. Poleg nestabilnosti so tudi reže vidne med ploščicami posledica nenatančne gradnje, načeloma se vse matematično izide in se da sestaviti tudi v LDD.

Naslednji izzivi, proti katerim je uperjen moj pogled so krogla pokrita s sirčki in večja krogla (sirčkasta ali preprosta s ploščicami.

Vsi ste dobrodošli, da poskusite odkriti svojo rešitev na problem, neka nagradica se obeta prvemu ali prvim parim uspešnim tehnikam (posebej kreativne dobijo bonus točke!). "Nagrado" ponujam tudi mednarodno na Flickru, ampak ne-fizične narave. V Sloveniji pa dejansko tudi kakšna zanimiva nagradica pade, čeprav nimam ničesar v mislih. Sicer pa bom verjetno kmalu objavil navodila, če ne drugam pa na The Brothers Brick.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2018, 09:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Meni tudi gladka krogla deluje lepo. Original s čepki ima zagotovo svoje prednosti, bolj trden in s čepki zanimiv. Meni je ta tehnika zanimiva predvsem za kakšne okrogle strehe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2018, 14:09 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Morda je za poizkusiti obleči čepkasto kroglo v ta nove 1x1 četrt kroga tajle?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2018, 18:17 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
@Subix:
Zanimiva ideja, verjetno bi nek hibrid med tema dvema tehnikama dal zanimiv rezultat. Malo cheese slope-ov zraven pa utegne biti RES dobro.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: