Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 00:50

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 40057 Jesenski prizor
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2017, 13:06 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Danes je dan za še eno arhivsko predstavitev: sezonski (jesenski) set iz daljnega leta 2013. Jesen je sicer skoraj že mimo, a se mi set zdi dovolj simpatičen, da ga (končno) predstavim.

Slika

Osnovni podatki :
• Kataloška številka: 40057
• Ime: Jesenski prizor (Autumn scene)
• Leto izida: 2013
• Starost: 6+
• Cena: 7,99 €
• Število kock: 72
• Število minifigov: 3

Set je bil lično zapakiran v poly-bag vrečko, ki je bila kar dobro zapolnjena z vsemi koščki, manjši pa so bili še posebej pakirani v manjši vrečici (seznam kock je na Bricklinku). Prav ti drobni koščki kar nekaj prispevajo k celotnemu številu kock v setu, gre pa predvsem za običajne 1x1 ploščice in 1x1 ploščice s kljuni v jesenskih barvah (temno zelena, temno rdeča, oranžna), ki predstavljajo jesensko listje. Te kocke so tudi edini ostanki/rezervne kocke v setu, ki pa tokrat niti ne delujejo kot rezerva, saj se jih lahko enostavno doda h kupčku odpadlega listja.

Slika

Set se povsem enostavno sestavi: na dveh temno zelenih ploščah dimenzije 4 x 8 čepkov (ki še vedno niso med najbolj pogostimi kosi) se postavi dve (sicer bolj skromni) drevesi, tričlanska družina pa grabi in odvaža odpadlo listje.

Slika

Ata ima oblečene že večkrat videne modre delavske hlače, mama pa večkrat videne kmetove zelene hlače s flanelasto srajco (oba imata potisk tudi zadaj). Deklica je v bolj vsakdanjih (barvno sicer ne ravno najbolj ujemajočih se) oblačilih.

Slika

Moj najljubši košček v setu so tri mušnice - mislim, da so me ravno te tudi pritegnile k nakupu - ki rastejo ob vrtni ograji.

Slika

Čisto za konec pa še MOD iz seta, ki je nastal takoj, ko je bil set sestavljen. Drevesi mi namreč nikakor nista bili všeč - res pa je, da gre za nizkocenovni set in da so kocke itak namenjene temu, da se iz njih ustvarja. Če se prav spomnim, je drevo sestavljeno samo iz kock iz seta. Moje drevo je tako malo bolj košato, na njem pa je še vedno kar nekaj listja v jesenskih odtenkih. Na temno zelenem mahu pod drevesom pa pridno rastejo tri mušnice.

Slika

Za bolj jesensko vzdušje sem se v programu za urejanje slik še malo poigrala z efekti in tako je nastala spodnja fotka - meni se zdi še bolj jesenska kot sicer.

Slika

LP, Bar.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 40057 Jesenski prizor
OdgovorObjavljeno: 11 Dec 2017, 20:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Tole pa zgleda že napol vintage, čeprav je staro komaj štiri leta. Dandanašnji bi v kaj takega verjetno prej vtaknili prave liste v jesenskih barvah kot pa male ploščice. Vsebina pa kljub majhnosti seta zelo pozitivno preseneti, tu mislim predvsem na tri minifige, 'šajtrgo' in mušnice.

Hvala za predstavitev.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 40057 Jesenski prizor
OdgovorObjavljeno: 11 Dec 2017, 21:52 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Promocijski seti (in seti nasploh!) so precej pridobili v vidiku dizajna tekom zadnjih let. Zanimivo je videti tako nedavne sete in kako je v zadnjih 5 letih prisotna večja razlika kot v zadnjih 10, in sploh v 20 letih pred tem.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: