Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Sep 2019, 19:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Robbov vodnjak
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017, 15:31 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Vrhnika
Za poročno darilo sva dobila set Architecture Studio. Je kar malo zapostavljen, ker so v setu le bele in prozorne kocke, tako da ga samo vsake toliko vzameva v roke, ima pa z njim več veselja žena. Z malenkost moje pomoči je sestavila Robbov vodnjak.

S temi Architecture seti je malo križ; nabor kock je omejen, sestavljajo ga bolj osnovni gradniki, pa še ti so v omejenih količinah. Lahko bi kombinirala s ostalimi kockami iz refuze, ampak ta set je pač "nedotakljiv", torej sestavljava samo iz tega kar imava na voljo iz škatle. Kar velikokrat predstavlja zanimiv izziv. Vseeno se nama zdi da je izdelek prepoznaven tudi na "prvo žogo", vsaj nekomu ki pozna ta vodnjak.

Kdor pa ga slabše pozna, si lahko na tem linku https://sl.wikipedia.org/wiki/Robbov_vodnjak prebere več o njem, spodaj pa sta tudi dve sliki.

Slika

Slika

Izdelek:

Slika

Vodnjak ima štiri stopnice, pri kreaciji pa sva naredila le 3, zaradi zgoraj omenjenega problema s številom določenih kock, pa tudi oblika je malo poenostavljena. Tiste desetrstranične stopnice si težko predstavljam v lego izvedbi. Tudi stebrički ograje so malo bolj poredko postavljeni. Zanimiv je tloris vodnjaka: Trikoten je, na stranicah pa so zaobljena izbočenja. Ta del nama je predstavljal prvi izziv. Prblem je sicer rešen, in za Architecture način ne slabo, vode pa ne drži :) čeprav sva vanj nametala prozornih kock.

Slika

Slika

Naslednji izziv so bili kipi. Na vodnjaku so tirje kipi, ki predstavljajo tri reke Kranjske. Seveda pa v setu ni minifigov, pa tudi merilo ni v velikosti minifiga, zato se mora sestavljalec znajti. Nad kipi se steber malo razširi, in na njemu so neki ornamenti. Pazila sva, da se vključujejo v proporce.

Slika
Slika

Obelisk je sestavljen iz gladkih ploščic, znotraj pa je votel. Tako je rešen problem debeline; če bi bil zgrajen iz 1x1 kock bi bil pretanek, iz 2x2 predebel, tako pa sledi proporcem in debelina je ravno pravšnja. S tem se tudi zmanjša teža, zaradi prej omenjene postavitve tlorisa so kipi in obelisk samo na enem sodčku, tako da stabilnost ni najboljša.

Slika

Sva odprta za predloge za izboljšave, je pa treba vzeti v obzir omejen nabor kock.
LP

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Robbov vodnjak
OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017, 15:44 
Odsoten
Technic
Technic

Wow, ja to je pa že pravo umetniško delo. Veseli me, da sta se odločila za uporabo kock le iz enega seta. To po mojem sili v inovativne rešitve. Še najbolj mi je všeč izvedba korita - izmenjaje okroglih in ostrih vogalov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017, 16:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Odlično narejeno. Tudi s širšim naborom kock v tem merilu težko kaj več narediti glede same oblike.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Avg 2017, 21:16 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Lepo vama je uspelo, za to merilo in omejen nabor res super. Bravo!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Avg 2017, 19:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super vama je uspelo. Čisto profi izvedba.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2017, 16:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Zanimivo narejen. Ko sem ga prvič videla, me je spomnil na Robbov vodnjak, tako da prepoznaven je. Težko je v mini merilu in z omejenim naborom kock ustvariti nekaj po predlogi, vama je to dobro uspelo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Avg 2017, 17:43 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Odlično vama je uspelo! Sestavljati iz omejene količine kock je vedno poseben užitek in izziv.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2017, 14:29 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tole je pa prav impresivno. Robbov vodnjak je precej poln detajlov, ki jih je težko "prevesti" v kocke, zato me izvedba zelo navdušuje. Oblika je lepo zadeta (morda bi bilo nekoliko enostavneje graditi v večjem merilu?) in hkrati dovolj poenostavljena, da je vodnjak tudi prepoznaven. Čestitam za uspešen izziv uporabe poročnega darila!

LP, Bar.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: