Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Nov 2019, 07:08

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2013, 23:59 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

7882 Shark Attack (Napad morskega psa)
Leto: 2006
Število kosov 13
Število figuric: 1
Cena: 19,99 $ (v času, ko je bil v prodaji), 49,96 € - 76,70 (trenutne cene neodprtih setov na BL)

Sicer ne morem delati konkurence Medexu, a sem se vseeno lotila počasnega nakupovanja DUPLO piratov. Pa ne na BL, je čisto predrago, pač pa med klasičnimi oglasi.

Vsi morski psi so se zadnja leta očitno poskrili v globine, zato sem bila toliko bolj vesela zadnjega ulova.

Ko so bile kocke še nove, so se skrivale v takšni škatli (te seveda nimam):
Slika

Gusar na splavu brani šop banan pred morsko zverjo. Morska zver pa verjetno ne želi banan, ampak ji bolj diši gusar sam.
Slika
Splav ima v originalu vse tri zgornje "deske" v dark tan barvi, moja srednja v tan barvi je pač rešitev v sili zaradi nepopolnega seta.

Zame najzanimivejše kocke s splava:
Slika

Gusarja je menda sram, ker se ne pelje na splavu popolnih barvnih kombinacij, zato bo preostanek poti do kopnega preplul na morskem psu.
Slika

Morski pes je zares velika (27 cm) in nevarna zverina. :? Čeljusti odpre s pritiskom na kocko na hrbtu.
Slika

Plavuti ima iz mehkejšega materiala, na trebuhu pa izrastka, ki omogočata pritrditev na osnovno ploščo.
Slika

Bočni plavuti sta gibljivi (gor-dol, nazaj).
Slika

Pogumni gusar si glavo pokriva z modro rutico, oblečen pa je v črtasto majico in sive hlače.
Slika

Glava gusarja je manjša od glav običajnih DUPLO figuric.
Slika

Set je nekaj posebnega zaradi morskega psa. Ker je le-ta tako velik, je nekoliko zahtevnejši za skladiščenje. Morda mu bomo odstopili kakšen kotiček v kopalni kadi, da nam ne bo v napoto.
Pod pogojem, da nam ne bo požrl vsega, kar mu bo prišlo pod zobe.
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2013, 01:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Super komplet! Res dober "morski kuža".

Ne vem koliko je primeren za v vodo, ker vidim, da je "sešravfan skupi" (privijačen) . Preveri iz česa so vijaki, da "ne narediš kakšnega dobička". :shock:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2013, 07:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
HO! :shock:
Tale kuž je pa velik! :veliko:
Ste probali, če gre otroška roka noter in potem ne več ven? Pazi, da res n e bo. :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2013, 21:50 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

@MedVedek: Vijaki verjetno ne bi bili problem, smo že vlačili v vodo stvari z njimi. Bolj me skrbi, če je tudi mehanizem za odpiranje ust nerjaveč. Pa pes je velik in bi se vode napil, potem pa to ven spravit ...
To skladiščenju je bila bolj šala, ker ob nakupu sploh nisem vedela, da je zverina tako velika.
Precej neuporabna kocka za MOC-anje. :D

@legofrik: Otroci mi pridno rastejo. Mislim, da bi bili bolj prsti v nevarnosti kot dlan. Sicer pa psa še niso imeli v rokah. Bo verjetno darilo za rojstni dan.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: