Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Avg 2019, 17:22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2016, 21:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Številka in ime seta: 60134 Fun in the park - City People Pack
Leto izdaje: 2016
Število kock: 99
Starostna skupina: 5-12
Cena: 39,99 EUR S@H

V juniju je na police prišel meni osebno zelo zanimiv city set, ki preprosto predstavlja mestne prebivalce oziroma po nazivu sodeč dogajanje v parku. Tovrstne sete smo doslej srečevali le v seriji Educational, medtem ko so v mestu bili na voljo le 'battlepacki' z nekaj specifičnimi minifigi (policaji, gasilci ipd.), sedaj pa smo v velikem številu dobili na voljo tudi navadne meščane.

Slika
Škatla s sprednje...

Slika
...in zadnje strani

Slika
Vsebina: tri vrečke s kockami in pripadajočimi navodili

Slika
V setu se nahaja kar nekaj novih oziroma unikatnih ter redkih kock. Unikatne kocke so invalidski voziček in ločeno nova kolesa zanj, ki so nekoliko večja od koles za bicikel (prikazano zraven za primerjavo), bel 2x2 prometni znak za avtobusno postajališče ter pes z novim potiskom dlake ob straneh in ob smrčku. Žemljica za hot dog in bela nogometna žoga sta novi kocki, medtem ko se bel okvir za vetrobransko steklo, ki v setu prestavlja gol, tukaj šele drugič pojavi v beli barvi. Najbolj posrečen element pa je zagotovo microfig oziroma LEGO dojenček, ki je prav tako unikaten, sestavljata pa ga telo in glava. Zanimivo je, da gre v bistvu za direktno pomanjšanje klasičnega minifiga na en čepek širine. Tudi roke in čepek na glavi imajo le vizuelno funkcijo in se nanje ne da ničesar natakniti.

Slika
Na koncu navodil so prikazane še razne kombinacije sestavljanja minifigov.

Slika
V prvi vrečki se nahajajo kuhar oziroma prodajalec hot dogov s stojnico, deček na vrtiljaku, mož na invalidskem vozičku, kolesar in gospa s kovčkom na avtobusnem postajališču.

Slika
V drugi vrečki se nahajajo vzdrževalka, ki beli ograjo v parku, starejši gospod in gospa, ki sedi na klopci, ter deček in deklica z žogo in miniaturnim golom.

Slika
V tretji vrečki pa dobimo družino z dojenčkom in psom na pikniku ter še eno vzdrževalko, ki skrbi za urejenost zelenic v parku.

Slika
Še vsi minifigi zbrani na eni sliki

Moje skromno mnenje je, da je kljub nekoliko višji ceni set zelo uporaben za večanje populacije v LEGO mestu. Ne gre pa spregledati niti številnih pripomočkov, s katerimi se da dogajanje v mestu še dodatno popestriti.

ZA: veliko minifigov in uporabnih pripomočkov

PROTI: nič kaj takega, mogoče bi edino cena lahko bila kakšen evro nižja

Končna ocena: 10/10

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2016, 21:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Lušten set, če ti manjka minifigov.
Cenovno ni tako hudo. Gre vseeno za 14 minifigov + dodatki, kar znese na kos manj kot je zbirateljski minifig.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2016, 21:38 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Meni tudi všecen set. Ravno danes sem ga imel v roki in ga imel kupit. Žal ga nisem. Sem mislil da je manj minifigov in da so na sliki prikazane samo mozne kombinacije le teh. Malo zavajujoča je tista enačba z minifigi na škatli :(

Bo šel pa v prihodnje z mano :-)

Hvala za predstavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2016, 22:18 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Super set za povečanje prebivalstva v mestu. Invalidski voziček je dober. Res pa da se s temi namenskimi kockami Lego bliža Playmobilu. Na srečo veliko bolj všečno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2016, 23:21 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Nad setom bi bila navdušena v časih, ko smo imeli malo figuric. Kljub vsemu, se mi še vedno zdi super. Pa še dojenčka dobiš v setu. Od pripomočkov mi je najbolj všeč invalidski voziček.
Odličen set za darilo za nekoga, ki mu manjka običajnih prebivalcev v mestu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jun 2016, 08:38 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Meni je zanimiv edino zaradi dojenčka in vozička, ostalo je generično in takih figuric imam že cel kup.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2016, 07:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za lušten opis luštnega seta. Meni je zanimiv predvsem zaradi naovosti, to je dojenčka in invalidskega vozička, ki dodata malo pestrosti prebivalcem mesta. Čeprav figurice niso nič kaj posebnega, je set poseben zaradi same ideje. Glede nakupa se pa ne bi znala odločiti, že tako ali tako moje minifigure ležijo na pol pozabljene med kockami.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Jun 2016, 12:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Hvala, Kivi, sploh nisem vedel, da ta set obstaja. Sicer imam precej figuric, ampak je vseeno dobro imet še kakšno takšno škatlo "na zalogi", sploh ker je en kup dodatkov, ki jih nimam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2016, 20:58 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Cena za dojenčka in invalidski voziček v LLDE. Se kar splača kar celoten set kupiti...

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: