Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Nov 2019, 22:54

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB Winter Fun
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2015, 00:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam majhen sezonski set Zimska zabava, ki je mene navdušil z marsičem, predvsem pa s simpatičnostjo.

Osnovni podatki o setu:

Št. seta: 40124
Ime seta: Winter Fun
Tema: Seasonal
Leto: 2015
Št. kock: 107
Št. minifigov: 2
Starostna skupina: 7+
Cena: £ 8.49 / US$ 9.99 / EUR 9.99
Cena na kocko: 7.9 p / 9.3 c / 9.3 c
Povezave: Brickset, Bricklink, LEGO S@H

Gre za manjši sezonski set, ki je bil na voljo le v LEGO trgovinah (kolikor je meni znano). Eno od presenečenj se je skrivalo v škatli, ki je bila polna do roba. Čeprav je majhna, je bilo prijetno videti tako polno vsebino.

Slika

Kock je sicer malo, izbor pa je za takšno število kar zadovoljiv. Zajete so osnovne kategorije kock, ki so najpogostejše pri gradnji hiš. Uporabne so pa tudi za kakšno drugačno ustvarjanje.

Slika

Izpostavila bi le nekatere. Mene je najbolj navdušil huski, ki se je pojavil prvič leta 2014 in je do sedaj na voljo v 8 setih. Od meni zanimivih kock so tu še brick bricki v LBG in dark tan, sand green 1x2 kocke in rjava 1x2 kocka z žlebom, ki sem jo jaz videla prvič v tem setu, na voljo je pa še v setu 21114 The Farm. Vedno uporabne so tudi smrekice, mene pa je presenetila popolnoma bela glava za minifigurice, čeprav ni ravno redka.

Slika

V setu sta dve otroški minifiguri. Gre za dečka in deklico. Deček ima zanimivo potiskan torzo in dvojen obraz, vesel in žalosten. Dečkova zimska bunda je bolj redka, saj se pojavi le v treh setih. Deklica ima zimsko bundo, ki je že kar nekaj časa prisotna in jo nosi precej mestnih figuric. Kljub pogostosti in želji po kakšnem novem potisku mi je tudi ta še vedno všeč, tudi zato, ker ima na hrbtni strani potisk šala in lepše izpade.

Slika

Set je razdeljen na tri gradbene enote. Manjši enoti sta snežak in sanke, ki nista nič posebnega in bi ju pričakovala bolj v kakšnem adventnem koledarju. Sta pa tematsko prijetna dodatka zimski zabavi.

Slika

Osrednji del seta je vhod, ki je meni tudi najbolj zanimiv. Kljub majhnosti je podrobno izdelan, všečna je barvna kombinacija in žlebovi na rjavih stenah. Z lahkoto bi ta set predstavljal vhodni del kakšne večje hiške. Vrata so okrašena z venčkom, ki priča o prazničnem času, stopnice so delno zasnežene, pred njimi pa raste majhna smrečica. Pr

Slika

Kot celota je set zame nadpovprečen (priznam, da so me letošnji sezonski seti nadpovprečno navdušili), čeprav je majhen. Cenovno je dostopen, tudi cena na kocko je zadovoljiva. Nudi nekatere zanimive kocke, pri čemer meni izstopajo huski in rjave kocke z žlebom. Kljub majhnosti je set precej igralen, figurice se lahko sankajo, lovijo huskija, delajo snežakali ali pa loputajo z vrati. :D Glede na majhnost seta je to kar zadovoljivo. Vsaj zase bi lahko napisala ''majhen set, veliko veselje''.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB Winter Fun
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2015, 18:39 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Prisrčen set, ki ponuja kar nekaj možnosti za igranje.

Škoda, da tudi v rednih tematikah ne naredijo večkrat česa tako preprosto igralnega.

Hvala za opis.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB Winter Fun
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2015, 23:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Precej razlogov za nakup seta, ki ga pri nas v trgovinah ni.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: