Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Nov 2019, 01:34

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2015, 13:27 
Odsoten
Primo
Primo

Pa še moj prvi opis. Sem se potrudil po svojih najboljših močeh. Slike so takšne kot so, nisem profesionalec in še hiša je zelo velika.

Ker sem bil zelo navdušen nad uradnim izidom Ghosbusters Ecto-1, sem se odločil, da mu moram narediti pripadajoči Headquarters.
Navodila za hišo je naredil Sergio512. Dobite pa jih lahko na tej povezavi http://www.swissgb.ch
Sama hiša ima približno 5700 kock (100 gor ali dol, zaradi manjših popravkov).
Sestavljal mislim, da sem jo kakšnih 40 ur(točnen čas ne vem, ker sestavljam kadar sin spi, torej urico za urico in ne skupaj).
Večji iziv kot sestavljanje pa mi je predstavljalo naročevanje kock preko bricklinka, ker sem se tega lotil prvič.

Nad hišo sem zelo navdušen in je v živo še boljša kot pa sem si jo predstavljal iz slik.

Celotna hiša
Slika

hiša se iz strani odpre, tako da lahko dostopamo do vseh nadstorpij
Slika

Zgornje nadstropje kjer imajo tudi biljard mizo ter televizijo s sedežno
Slika
Slika

Srednje nadstopje, kjer imajo med drugim tudi spalnico, kuhinjo in pa igralne avtomate
Slika

Garaža s pisarno in garderobami so v spodnjem nadstorpju
Slika

Celotna hiša iz strani (v garažo paše z nekaj pomanjkljivosti tudi uradni Ecto-1)
Slika

Ecto-1 gre tudi skozi vrata
Slika
Slika

In še skupinska slika
Slika

In malenkosti ki so me zmotile pri sami gradnji.
-Ker se cela stran hiše odpira, so ploščice ob tej strani že po parkratnem odpiranju poravsane. Tako, da moram za to najti nekakšno rešitev.
-Druga stvar, ki pa me je zmotila iz strani Lego pa je, da so nekatere kocke ki bi naj bile iste barve tako različnih odtenkov, da jih težko postaviš skupaj. Za nekatere kocke, kot so dark orange v velikosti 4 sem dal prav lepe denarce, potem pa jih niti nisem uporabil v hiši, ker so čisto drugačnega odtenka kot ostale dark orange kocke.

To bi bilo to, upam da bo OK za prvič.

lp

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2015, 19:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Super hiša, sploh notranjost navduši. Opis in slike so tudi super, se nimamo kaj pritoževati nad tem.

Barva kock je pa zadnja leta kar problem pri legu, se pozna, da so začeli prozoren in ne barvast granulat uporabljat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Mar 2015, 21:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za lep opis. MOC je tako dodelan, da se opis bere skoraj kot OOB. Me veseli, da si se opogumil in se lotil takega podviga, ker so ponavadi MOCi drugih po načrtih kar obsežni glede števila kock in posledično tudi porabljenih financ.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: