Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 20 Nov 2019, 00:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 10245 Santa's Workshop
OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2014, 17:58 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št. seta 10245
Naziv: Santa's Workshop (Božičkova delavnica)
Št kock: 883
Št. figuric: 6 (+5 jelenov iz kock)
Cena: 69,99€ (S@H)

Že tradicionalno LEGO vsako jesen izda nov "božični" set. Dosedaj smo imeli:

-trgovino z igračami: viewtopic.php?f=32&t=2621&hilit=10199
-pekarno: viewtopic.php?f=32&t=4770&hilit=10199
-pošto: viewtopic.php?f=32&t=7497&hilit=10222
-hišo (kočo): viewtopic.php?f=32&t=6993&hilit=10199
in tržnico: viewtopic.php?f=32&t=7858&p=68387&hilit=10235#p68387

Ravno ta zadnja je delovala najmanj primerna in predraga za to serijo. Morda se je LEGO tudi zato letos odločil za "pravo" zadevo, kar samega božička in njegovo delavnico.

Slika

Škatla je ponovno "prave" velikosti, cena in število kock pa tudi:

Slika

Meni osebno je tematika z zasneženo pokrajino in nasploh izgled škatle zelo všeč.

Slika

Na zadnji strani je še nekaj podrobnosti in pa seveda obvezne leteče sanke. :)

Slika

Vsebina ni prav bogata (vsaj na prvi videz ne) in je (morda po nepotrebnem) razdeljena na tri vrečke.

Slika

Navodila so pakirana na nov način, v zavarjeni plastični vrečk in brez kartonske podpore. Ker je vrečka dovolj tesna se navodila ne morejo zmečkati ali strgati. V mojem primeru je delovalo in so bila res v dobrem stanju. Žal je v setu tudi par nalepk, ki pa so nasrečo tiste bolj trajne sorte (na foliji in ne na papirju).

Slika

V setu je šest figuric: Božiček, njegova boljša polovica in štirje škrati. Vse figurice so narejene res vrhunsko: božiček je dosedaj zame najboljši, z lepo dvobarvno kapo in brado iz mehke plastike. Gospa ima faj rdeče ogrinjalo, škratje pa sploh simpatični. Kape imajo narejeno z tehniko dvobarvnega vlivanja in ko so gor ušesa zgledajo kot del glave. Izdela se še manjšega jelenčka, ki še nima rogov, telo pa je narejeno z manjših lokov.

Slika

Najprej se izdela božičkove sani.

Slika

Jeleni so izdelani iz kock, morda malo robati a meni zelo simpatični. Slope na hrbtu je potiskan!

Slika

Sani uporabljajo enega elementov v novi barvi, slonje rilce v "zlati" barvi (v setu sicer ni kakšnih posebno novih zadev). Med darili je tudi kitara iz serije friends.

Slika

Naslednje se zgradi "glavno" poslopje. Zadeva je majhna, a polna zanimivih podrobnosti, kot so recimo sladkorne palice pred vhodom, sneg, ki visi iz nadstreške in SNOT stebri pred vhodom.

Slika

Notranjost je zaradi majhnosti večinoa prazna, le na podstrehi je lepo narejen božičkov stol. Na sliki se žal ne vidi, a na predpražniku piše "welcome ho-ho-home", na steni pa slika božička in njegove žene iz počitnic na havajih :)

Slika

Sledi delavnica. Lepo narejeno, a nič posebnega. V vratih je ključ!

Slika

Pri gradnji je uporabljena ena bolj čudnih kock. Naklon med hišama je tako fiksen in ne pregiben kot sem najprej mislil.

Slika

Notranjost je žal spet prazna, samo s preprosto mizo. Na steni je plakat "Santa needs You", parodija na tistega s katerim rekrutira ameriška vojska.

Slika

Sestavimo še znak "severni tečaj", malo smrekico in nekakšen tekoči trak, kjer škratje izdelujejo igrače.

Slika

Celoten set je natanko to kar smo želeli: lepa božična scena. Navduši hiška, figure in jeleni, razočara pa nedodelana notranjost in morda kakšen dodate premalo. Glede na velikost je cena visoka, a ti seti so bili vedno malo dažji, poleg tega je podrobnosti res dosti. Priporočam!

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 10245 Santa's Workshop
OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2014, 18:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za super opis enkratnega seta.

Po ogledu slik in prebranem opisu mi je jasno, da se bo set znašel tudi doma. Me že srbijo prsti za sestavljanje. Set se mi zdi primerljiv z ostalimi iz serije, samo lanska tržnica bolj izstopa cenovno. Mi je pa luštna tematika - Božičkovo prebivališče in delavnica. Jeleni so mi najbolj zanimiv del seta. Všeč mi je, da so se odločili za sestavljene iz kock in ne kakšne nove odlitke. Na nek način spominjajo na živalice, ki smo jih včasih sestavljali iz kock, zato imajo še tako bolj nostalgično noto. Potiskana kocka z očmi pa jim doda še zanimiv pogled. Izmed kock pa meni najbolj izstopajo različne zlate pritikline, plošča v novem rjavem odtenku (ne vem, katera barva je to), novi loki nad okni in brick bricki velikosti 1x4.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2014, 19:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Odličen opis.
Set kot celota je res lep in dejansko spominja na tiste iz začetka serije. Čeprav je vsebina 'fantazijska', mi je všeč, da so naredili tak 'realen' prikaz Božička in njegovega domovanja, se pravi, da ni zraven nekega kiča. Tudi jelenčki so prav simpatični. Mi je pa zanimivo, da so zraven dodali še Božičkovo boljšo polovico. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Sep 2014, 12:00 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Po lanskoletnem razočaranju (zimskega seta nisem niti odprl), je tole pravo presenečenje.
Hiška je luštna, sanke, jelenčki in palčki pa zmagajo.
Kot je nekje že subix omenil, malce moti "modern" tekoči trak. Bi bil lesen ponk bolj primeren.

Hvala za predstavitev. :)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2015, 17:58 
Odsoten
System
System

No. Pa se je ta set znašel tudi pri meni.
Izgleda, da sem bil letos zelo priden :-)
Jelenčke in sani je sicer sestavila nečakinja (prvo knjižico z navodili), a sem se vseeno zabaval, saj je bila to ena redkih priložnosti, ko nas več sedi za mizo, na njej pa kocke.
Zadnje čase se vsem nekam mudi in mi za preostali del seta ni uspelo navdušiti še dela omizja. Smo se pa šalili in pogovarjali, kar tudi ni slabo.
Včeraj sem vse sestavil do konca in dopolnil praznično okrasitev stanovanja. Set mi je všeč.

lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2015, 23:14 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tudi mi smo postali srečni lastniki tega seta. Res je dober. Zanimiv za sestaviti, dodelan s podrobnostmi, veliko figuric in Rudolf je pri nas dobil rdeč nos. Priporočam.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: