Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Dec 2019, 01:58

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB Winter Village Market
OdgovorObjavljeno: 08 Okt 2013, 20:36 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Serijo Winter Village oz. zimsko vasico je letos dopolnil malo bolj drugačen set.

Osnovni podatki o setu:
- kataloška številka: 10235
- ime: Winter Village Market/Tržnica v zimski vasici
- leto izzida: 2013
- starost: 12+
- cena: 90 EUR (0,07 EUR/kocko)
- število kock: 1222 (Bricklink)
- število minifigov: 9

Slika

Set se od ostalih iz serije Winter Village v marsičem razlikuje. Že na prvi pogled je jasno, da v setu ni hišice, kot je bila do sedaj navada, temveč je osrednji del seta manjši vrtiljak. Za nas, ki takšnih zimskih tržnic nismo vajeni, vrtiljak ne paše v tako okolje. Kljub vsemu pa je vrtiljak dovolj simpatičen, da lepo dopolne dosedajšne sete. Druga posebnost pa je število minifigov, tokrat jih je 9, kar je največ do sedaj. Gre za 5 odraslih in 4 otroke, prvič pa prevladujejo ženske figurice (5 proti 4). :)

Slika

Skrajna leva figurica precej spominja na eno od figuric v Pošti, kar je vsaj meni minus. Čeprav mu nič ne manjka, bi si vseeno želela več raznolikosti med prebivalci zimske vasice. Upravnik vrtiljaka je druga odrasla figurica, ki prav tako ne izstopa. Ženske figurice meni delujejo zanimivejše, vseeno pa se torzo srednje ponavlja v 4 zimskih setih. Osebno mi je zelo všečen in me zato ne moti, da ni kakšnega drugačnega (novega) potiska. Med ženskimi figuricami pa zame izstopa tudi torba v barvi sand green, za katero sem mislila, da se tu pojavi prvič, vendar je bila že leta 2012 v setu 3817 The Flying Dutchman. Kljub vsemu je dobrodošlo, da imajo figurice na voljo še eno drugačno torbo. Tretja ženska figurica ima sicer zanimivo obleko, ki pa ne deluje ''zimsko'' zaradi širokega izreza. Pri otrocih pa najbolj izstopajo noge v barvi dark azure, ki so bile do sedaj le v nekaj SW setih.

Slika

Prva izmed stojnic v setu je prodajalna peciva, kjer se lahko dobi preste, rogljičke in tortice.

Slika

Na drugi prodajajo sladkarije in pijačo v stekleničkah. Predvidevam, da so škatlice z zvezdicami kakšne slastne čokoladne bomboniere. Tukaj bi izpostavila potiskane kocke na lizikah, ki so do sedaj le v tem setu.

Slika

Tretja stojnica je prodajalna toplih prigrizkov. Z lahkoto si jo predstavljamo tudi v decembru kje ob Ljubljanici. V njej je mini žar, na katerem se pečejo hrenovke/klobasice in piščančja bedrca.

Čeprav so hišice/stojnice majhne, mi je všeč, da se med sabo razlikujejo po obliki, s čimer prispevajo k raznolikosti. Vseeno pa so si dovolj podobne, da pašejo skupaj. Z lahkoto si predstavljam razširjeno ponudbo na podobnih stojnicah.

Slika

Poleg stojnic je zraven še klopca, ob kateri stoji ulična svetilka. Značilnost setov iz serije Winter Village so različne oblike uličnih svetilk. Do sedaj so mi bile všeč vse, glede te pa imam mešane občutke. Zgornji del z vencem je veliko lepši od spodnjega in ravno zato se sprašujem, v čem je smisel, da se spreminja obliko svetilk. Zraven so še preproste mizice, ki jih lahko po potrebi prestavljamo med posameznimi stojnicami.

Slika

Osrednji del seta je vrtiljak, pri katerem pa je treba izpostaviti meni najbolj simpatične kocke v setu - bele konje. Čeprav konja v setu predstavljata zgolj ''sedeža'' na vrtiljaku, sta posebna zaradi svojega specifičnega potiska. Z lahkoto si na takšnem konju predstavljam kakšno princesko ali pa vpreženo kočijo za kakšne posebne priložnosti.

Slika

Gradnja vrtiljaka me je še posebej navdušila, verjetno tudi zato, ker nisem imela visokih pričakovanj. Poleg vrtiljaka se najprej postavi manjšo hišico, kjer se lahko trenira met ''žogice'' v vrteča rdeča vedra. Na raznih sejmih se pogosto najdejo podobne stojnice, tukaj pa se s tem na simpatičen način skrije mehanizem, s katerim vrtimo vrtiljak. Drugo, kar velja izpostaviti, pa je spodnje ogrodje vrtiljaka. Na prvi pogled sicer nič posebnega, zanimiva je 8-kotna oblika, izstopajo pa zeleni loki v ogrodju. Ti po mojem mnenju prispevajo k realnem izgledu seta, saj omogočajo zibanje konjev v smeri gor/dol in s tem posnemajo gibanje konjev. Mene je ta podrobnost pozitivno presenetila.

Slika

Zaključen vrtiljak je precej pisan, glavne barve so rdeča, bela in modra. Dodatno so tu še okrasne lučke v modri in oranžni. Med okraski meni najbolj izstopajo okrogla ogledala z zlatim robom. Gre sicer za nalepke, ki pašejo na 2x2 okrogle ploščice, z lahkoto pa bi jih lahko uporabili pri opremljanju kakšne kopalnice v modularni stavbi. Ker je vrtiljak majhen, je na njem prostora le za 4 figurice, in sicer 2 na konjih in 2 v vozičkih.

Slika

Set kot celota deluje simpatično in skladno, čeprav predstavlja zimsko tržnico, ki je pri nas nismo vajeni v taki obliki. Zaradi več manjših enot se lahko postavitev kombinira na različne načine, z lahkoto pa se doda še kakšno stojnico, ki bi dopolnila ponudbo. Ob začetnem razočaranju, da nov set iz serije Winter Village ni hišica, po sestavljanju ni bilo nikakršnega razočaranja, temveč le zadovoljstvo. Mene je navdušil ravno vrtiljak, ker se lahko vrti in na katerem ''poskakujejo'' konjički. Prav tako je všečno število figuric. Sama pa vidim pomanjkljivost seta v inventarju kock. Ker gre za bolj specifično obliko, si za nekatere kocke ne predstavljam kakšne posebne drugačne uporabe. Ker sama večinoma sestavljam hišice, so mi dosedajšni seti iz te serije predstavljali tudi dobro osnovo za ustvarjanje ravno zaradi večjega števila drobnih kock. To je v tem setu manj opazno, vseeno pa je nabor kock dovolj zanimiv za različno ustvarjanje.

Končna ocena seta bi bila 9/10. Set je igralen, ima kar nekaj zanimivih in edinstvenih kock, veliko število figuric, zmoti pa cena, ki je visoka za navidezno majhen set (razmerje cena/kocko je sicer precej ugodno - 0,07 EUR). Kljub vsemu sem s setom zadovoljna. Nekaj več slik pa lahko najdete na Flickru.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB Winter Village Market
OdgovorObjavljeno: 08 Okt 2013, 21:01 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Vrhunski opis!

Set je pač tak kot je, torej predrag. Kupit ga bo pa vseeno treba, da se obdrži cela serija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Okt 2013, 21:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Hvala za odličen opis.

Sam imam sicer vedno bolj mešane občutke o teh zimskih zadevah. Stvari so še vedno lepe na pogled, tukaj mi je zanimiv delujoč vrtiljak in pa všečne stojnice, eden najbolj simpatičnih detajlov so lizike. Obenem pa se moram strinjati s Cwetqom, da tile seti postajajo vedno večji in posledično vedno dražji, kar je za serijo vsekakor minus.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Okt 2013, 22:07 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Res lep opis.

Vrtiljak je najboljši del seta, čeprav bi mi bil bolj všeč, če bi imel samo konjičke.
Ženske figurice so res lepše od moških - je že prav tako. :P

Sicer pa se strinjam z večino; predrag set, sploh za današnje čase. Se bom zadovoljila s tem, da si ga bom ogledovala na slikah. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: