Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Dec 2019, 06:57

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 31 Mar 2013, 14:41 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Naj vam predstavim še enega izmed setov, ki lepo dopoljnjujejo kolekcijo zimske vasice.
Gre za leta 2011 izdani set - Pošta v zimski vasici.

Število kock v setu: 822
Število minifigov: 7
Cena: 50 eur

Škatla je kot ponavadi precej velika in bi lahko bila tudi manjša, saj je v njej precej praznega prostora. Vsa vsebina je standardno zapakirana, navodila ter nalepke pa so podložena z kartonom, tako da preprečimo zvijanje. Torej glede škatle in vsebine nič novega :).

Slika

Set je sestavljen iz več sklopov, tako dobimo poštarsko vozilo, klopco s kužkom, lastnikom ter otrokom, samo pošto ter meni najbolj všečen paviljon z živo glasbo.

Kot kaže se zima poslavlja tudi v naši mali vasici, saj je snega na strehah samo še za vzorec, kar je privabilo na plano prijeten duet, kateri poskrbi za malo romantične glasbe.
Slika
Slika

Saksofon ter banjo - meni najljubša kombinacija :)
Slika

Poštar ima na voljo simpatično vozilo katero ima prostor za dve darili, na desni strani pa tudi pritrjene krplje za morebitno hojo po globokem snegu. Če pa je pošte več, mu prav prite tudi strešni prtljažnik.
Slika
Slika

Na klopci se lahko odpočijemo ter opazujemo razposajeno igro kužka po snegu v trudu, da bi prišel do kosti.
Slika

Pošta je prikupna mala hišica pred katero stojita dva nabiralnika, na zunanji strani je obešen obvezni delovni čas ter seveda ne sme manjkati ura. V notranjosti imamo na voljo kamin za gretje, nekaj odlagalnega prostora, cenik storitev ter kocko katera v temi lepo razsvetli polkrožno ˝izložbo˝.
Slika

Zanimivo mi je oblikovana luč, prav tako okno popestrijo ledene sveče, ki prekrivajo okno pošte.
Slika

Na koncu pa še slika celotnega seta na kupu.
Slika

Celoten set mi deluje prikupno, čeprav malo zmoti pomanjkanje snega na strehah stavb, pošta sama je tudi precej majhna morda bi lahko bila rahlo večja. Igralnost je omejena, vsaj glede notranjosti stavbe, samo vozilo pa je narejeno zadosti trdno, da preživi kako igro. Ocena 8/10.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2013, 08:15 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Zanimivo, da tega seta do sedaj še nihče ni predstavil. :)
Hiška je majhna, a je v setu polno dodatkov, ki popestrijo dogajanje.
Odličen dodatek k ostalim zimskim setom.
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2013, 09:37 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi jaz se bila presenečena. Bila sem prepričana, da je set bil že zdavnej predstavljen, zato sem predvidevala, da gre za starejšo objavo. Set je zanimiv z veliko pestrimi podrobnostmi - nabiralniki in cenikom na pošti, inštrumenti ter meni najbolj simpatičnim polkrožnim oknom. Hvala za opis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2013, 21:16 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Letošnji spomladanski mraz je prav primeren za opis tega seta. Sem vedela, da ni predstavljen, ampak moj še vedno ni sestavljen v celoti, tako da ga bom zdaj mirno pustila takšnega do kakšne zime, ko bomo v naši družini zagreti za kako zimsko dioramo, ki bo ostala v enem kosu vsaj teden dni.

Kljub temu, da je v primerjavi s prejšnjima setoma tu manj snega na strehah, mi je na pogled všeč. Tako pošta kot paviljon in starinsko vozilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Apr 2013, 13:57 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Ljubljana
Meni je pri sestavljanju najbolj ostalo v spominu, kako težko je bilo kolkertolk spodobno nalepiti okroglo nalepko na banjo (inštrument, ne kopalno kad :D ).

Malo me moti pomanjkanje snega na stavbah, ampak to se da vse popravit. Tisti paviljonček pa že sam po sebi odtehta vrednost nakupa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Apr 2013, 08:14 
Odsoten
System
System

Hvala za predstavitev seta. Tudi pri meni je bil že dalj časa v izdelavi, ampak bi ga še dolgo čakali ...
Meni je pri tem setu najbolj všeč avto. Sicer ne morem pohvaliti njegove trdnosti, če pride v otroške roke, ampak glede na to, kako je z vsemi detajli zgrajen (predvsem sprednji del), je super. Hiška je res majhna, čeprav izgleda krasno s polkrožnim delom. Premalo snega na strehi pa moti samo v primerjavi z ostalimi zimskimi seti.
Paviljonček je velika in lepa pika na i, čeprav mi ga je bilo sestavljat kar malo nadležno, zaradi občutka, da delaš "po tekočem traku". Otroci so bili navdušeni tudi nad ledenimi svečami.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2013, 14:50 
Odsoten
Moderator

Lušten set, smo ga imeli sestavljenega lep čas. Super detajli, tudi nam je bil všeč avtomobilček in notranjost pošte. Malo me je edino zmotil zelo krhek paviljon in pa nepotreben light brick - sprva pri vseh setih zgleda zelo zanimivo, da bo lučka, ko pa sestaviš pa za samo uporabnost in igralnost ne vidim več nekega smisla.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: