Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Dec 2019, 06:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2012, 13:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Številka: 10229
Ime: Winter Village Cottage

Leto: 2012
Št. kock: 1458 + 38 rezerva
Št. Figuric: 8
Ocena: 9/10

Škatla je večja napram prejšnjim zimskim setom...
Slika

... saj tudi mora biti, ker je v njej kar nekaj robe. :)
Slika

Punci sta set sestavljali včeraj skoraj ves dan. Ko je zadeva enkrat narejena, niti ni tako slaba. Viška pa je res kar nekaj kock.
Slika

Pogled proti vhodnim vratom. Fasada je lepo izdelana in okraskov je ravno prav, le streha se mi zdi malce na debelo prekrita s snegom.
Slika

Pogled proti dimniku, kjer se skriva vklop lučke v kaminu.
Slika

Notranjost, ko je ožarčena s svetlobo kamina.
Slika

Levi del je dnevna soba s kaminom, foteljem, okrašeno jelko in zanimivim lestencem. Desni del pa je lepo detajlirana kuhinja.
Slika

Na vrhu pa je otroška soba, polna igrač in daril.
Slika

Zunanji element - drvarnica, ki v notranjosti skriva delavnico.
Slika

Iglu se odpre in v njem je pečka.
Slika

Zanimiv je tudi tovronak s plugom, katerega smo po večini grajali.
Slika

Ko ste splužili vse poti, plug preprosto pospravite na keson.
Slika

Set sem ocenil z 9/10 iz dveh razlogov. Prvič mu oceno zbija cena, ki je 99,99 EUR, kar je malce preveč za zimski set, čeprav vsebuje kar 8 minifigov in ima veliko detajlov in dodatkov. Drugo, kar me malce moti pa je krhkost. Streha rada razpada, tako da je igranje malce oteženo. Vseeno pa če zamižite na eno oko in če imate že vse prejšnje zimske sete, se vam nakup splača. Pa ne samo zato, da dopolnete kolekcijo zimskih setov, temveč tudi zato, ker ima set veliko uporabnih kock.

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2012, 14:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Set je od daleč na pogled lep.

Hiška je od zunaj pravi cukrček. Sneg je neenakomerno debel že na veliki hiši in še drugače na 'drvarnici'. Zakaj? Streha velike hiše je od znotraj porazno narejena. Če je hiša igralna naj od znotraj streha ne bo bela, če pa že bela pa naj bo bela, ne pa vsa pisana. Glede na število 'odvečnih' kock bi lahko dali par belih platov in zaprli luknje in poenotili barvo. Oprema hiške je zelo dobro narejena. 1x1x2 kocke z reliefom opek za cokl še nekako sedejo, na dimniku pa ne, sploh ne in 3xne v taki barvni kombinaciji.

Drvarnica, v kateri je delavnica? Ja potem je delavnica, a ne.

Kamion s plugom je meni osebno najboljši del seta.

Iglu je verjetno za otroke in gašperček nima kaj delat v njem.

Minifigov je veliko in so dobri. Pa vendar zakaj imajo minifigi na smučkah v rokah navadne bare in ne smučarskih palic iz collectible serije? Saj ni cerator set.

Moja ocena seta je 8/10 pa še to samo, ker je v setu veliko uporabnih kock in cena/kocko je zelo ugodna.
Ne morem se otresti občutka, da je set samo na pol dodelan. Sanke so enkratno izvirne, kamion lepo SNOTan, zunanjosti in notranjost hiške enkratna, potem pa nedodelanost nekaterih elementov prav pokvari celoto.

Seveda hvala za dober opis.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Nov 2012, 23:16 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kul set, upam da se ga kdaj dobi pri nas, tako kot ostale.

Škatla pa je sicer večja od zadnjih dveh setov, a enake velikosti kot 10199.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Nov 2012, 01:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi jaz sem ravnokar končala s sestavljanjem najnovejšega seta v seriji Winter Village. Na kratko lahko izkušnjo ocenim kot enkratno. Sama sem s setom zelo zadovoljna. Kot pozitivno lahko izpostavim veliko število kock, ki so sicer bolj majhne (drobne), so pa prisotne v večjih količinah v zelo različnih barvah (mene so navdušili prozorni in sand green tajli). Poleg velikega števila kock so zelo dobrodošli okviri za okna in vrata v temno zeleni barvi (za zdaj samo v tem setu) in so pri MOCanju dobrodošli v kombinaciji z Grand Emporiumom (kjer so malo drugačna okna v isti barvi). Razveselila sem se tudi 'opečnatih' kock v dark tan, bi pa tudi mene na dimniku bolj razveselile take kocke v temno sivi barvi. Tudi barvna kombinacija hiške (rjava, zelena in modra) v živo sploh ne deluje slabo (kot se morda sliši). Navdušila me je povsem preprosta smrekca z okraski, ki so tokrat kar okrogli barvni transparentni tajli. Enkraten dizajn je tudi lestenec na stropu, čeprav nekoliko majav. Kamin je v notranjosti preprostejši, je pa zato 'ogenj' v njem bolj kreativen. Tudi njegov učinek je bolj 'topel'.Manj opazen, pa vseeno prima, je tudi zvonec ob vhodu. Od pohištva, ki je vključeno, je zanimivo sestavljen fotelj v dnevni sobi, prijetno pa me je presenetila tudi uporaba predalnikov in sestavljenih 'predalov' (v kombinaciji jumperjev in headlight). V tem pogledu sem kljub višji ceni seta zadovoljna z naborom kock, ki se mi zdi zelo primeren za MOCanje v 'mestnem' okolju.

Glede dizajna seta mi streha sicer ne deluje nestabilna, res pa je, da se z njo ne igram (ker ne morem tlačiti dlani noter :oops: , čeprav je malo večja od ostalih iz serije). Z zunanje strani mi je super, da je streha tako na debelo zasnežena, ker predstavlja tisto pravo sneženo zimo. Z notranje strani me pa nikakor ne bi motilo, če bi bila notranja bela plast pokrita npr. z rjavo, prav tako bi lahko stransko steno namesto s ploščicami zaključili s 'sirčki' ali gladkimi tajli. Vsekakor je hišica 'highlight' tega seta, so me pa simpatično presenetili tudi iglu, drvarnica/delavnica in snežni plug. Super je tudi dejstvo, da je minifigov 8, čeprav so samo trije 'otroci' oziroma tri ženskega spola. Smučke v rumeni so prima popestritev, bi pa res lahko dodali smučarske palice iz CM, ker so enostavno lepše (no, vsaj niso transparentno vijolične :D ).

Ker sem med sestavljanjem razmišljala, kako bi lahko set (dobro) predstavila, sem se zdaj kar razpisala. Na kratko pa lahko zaključim, da se ne bi branila takega seta zaradi simpatičnega dizajna in zelo zanimivega nabora kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2012, 18:28 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Za hladne zimske dnI so te zimski seti res poslastica za sestavljanje. Zaenkrat si lastim trgovino igrač in pošto. Čeprav je dražji bi vsekakor nabavil tudi tega. Koči lepo paše debela streha. Bi se pa res lahko potrudili, da znotraj ne bi bila bela. Plug, ki je retro videza mi je tudi zelo všeč.
Me veseli, da lego nadaljuje z serijo.

Hvala za lep opis.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2012, 02:07 
Odsoten
System
System

Kraj: Maribor
Tudi jaz bi pohvalil opis. Sam sem nad setom navdušen in bi mu za izgled dal čisto desetko. Kako pa je z ostalimi stvarmi pa bom počakal dokler ga ne nabavim, kar se bo v kratkem sigurno zgodilo.
Močno zasnežena hiška mi je neverjetno všeč. Če bi bilo po moje, bi vse Lego zimske zadeve ''zasnežil'' na tak način (npr. pošta je občutno premalo bela). Notranjost hiše je preprosto fantastična, predvsem pritličje. S kaminom in smrečico da občutek tistega pravega božičnega vzdušja.
Tudi ostali dodatki so zelo všečni s plugom na čelu...

Skratka komaj čakam da set dodam v svojo zimsko zbirko in srčno upam, da bo še kar nekaj setov iz te serije :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: