Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Sep 2019, 07:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 10218 Pet Shop
OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2011, 21:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam najnovejšo modularno hišo. Osnovni podatki o setu:
- številka: 10218
- leto izida: 2011
- število kock: 2032
- število minifigur: 4
- cena: 149,99 EUR (LEGO trgovine oz. S@H)
- čas sestavljanja: približno 4 ure.

Posebnost seta je, da je prvič sestavljen iz dveh hiš, širine 16 čepkov, ki se ju med sabo poljubno kombinira. To je tudi ena od podrobnosti, ki lahko marsikoga moti, mene pa je navdušila drugačnost teh dveh hiš. Poleg tega mi je bil set zanimiv tudi zaradi izbora kock. Celoten inventar kock je na Bricklinku. V setu se najde precej kock v novih barvah, v katerih do pred kratkega še niso obstajale. Takšna so na primer zelena vrata, tan polkrožna okna (za zdaj samo v tem setu), rjav vratni okvir (za zdaj samo v tem setu), tan kotni panel, oranžna riba (za zdaj samo v tem setu), okrogle ploščice z obliko rož (229) v rjavi, bright light oranžni in bright zeleni (za zdaj samo v tem setu). Tudi rumene rože v zadnjem času nikakor niso bile pogoste v novih setih. Po dolgem času so se pojavili tudi temno rdeči strešniki s 75° naklona (2x1x3 prvič po izidu Caffe Cornerja, 2x2x3 pa prvič po letu 2005), ki so med bolj redkimi kockami.

Slika

Slika

Ker je set že nekaj časa na voljo na policah, se tudi na internetu najde precej slik. Sama sem jih iskala, dokler seta nisem imela doma in se navduševala nad podrobnostmi. Zato sem se odločila, da tokrat set predstavim na malo drugačen način. Vseeno pa si lahko dodatne slike seta ogledate na Brickshelfu.

Mlada družina se je preselila v novo hišo. Ponosni mož je pred novo hišo fotografiral svoji dekleti. Za novo stanovanje so si izbrali dvonadstropno hišo z mansardo in majhno teraso na strehi. V to hišo so se vsi trije zaljubili že na prvi pogled. Ženi je najbolj všeč veliko panoramsko okno, ki se razteza čez dve nadstropji, možu pa okrasne rože na fasadi, ki ga bodo vsak dan spomnile, da lahko svoji ženi prinese šopek rož. 8)

Slika

Pritličje hiše so že delno opremili. Tukaj stoji nov kavč, mizica s starinskim telefonom (še od prejšnjih lastnikov :wink:), še ena mizica z vazo in šopkom rož (od moža, seveda). K vratom so postavili še obešalnik za oblačila. Prostor v hiši so želeli dobro izkoristiti, zato so pod stopnice vgradili še stranišče in ga poživili z novimi keramičnimi ploščicami v svetlo modri barvi. Vrata na zadnji strani vodijo na zadnje dvorišče, od koder imajo tudi vhod v nizko klet. Ob slabem vremenu pa lahko v klet dostopajo kar iz prostora, saj se drug vhod v klet skriva pod loputo v tleh.

Slika

Spiralne stopnice so še ena od podrobnosti, ki ne jemlje dragocenega prostora. Vodijo v drugo nadstropje, ki pa še ni povsem obnovljeno. Mož je ravno začel s pleskanjem sten v belo, ker so rjavi zidovi preveč temačni za tako majhen prostor.

Slika

V mansardi je prostora manj, jo pa začasno uporabljajo za shrambo selitvenih škatel (večina jih je še na poti). Posebnost mansarde so tudi francoska vrat, skozi katera posije več sonca kot pa skozi majhno okno na desni. Že prvi lastniki (podjetje TLG) so mansardo razširili v teraso na zadnji strani, kjer je žena že nasadila prve rože in veselo ugotovila, da jim klima na terasi zelo odgovarja za hitro rast.

Slika

Medtem ko mož pleska stene, sta se žena in hčer odpravili raziskovati sosesko. Ustavili sta se takoj pri sosednji hiši, v kateri je v pritličju prodajalna malih živali. Hčerka je pokukala skozi veliko okno ob vhodu in navdušeno ugotovila, da se v hiši skriva majhen kuža. Zdaj, ko bodo živeli v hiši, bo končno lahko imela svojega psa.

Slika

Z mamo sta vstopili v prodajlno, kjer je hčerka takoj vso svojo pozornost namenila kosmatemu štirinožcu, njena mama pa dvonogemu prodajalcu. Priložnostni klepet je hitro nanesel na to, da njen mož obnavlja sosednjo hišo, v katero bi se radi čimprej vselili, da pa bi radi čimbolj tudi izkoristili majhno kvadraturo. Žena je še malo pojamrala, da se še vedno niso odločili, kam bodo stisnili kuhinjo in spalnice. Prodajalec se je izkazal za zelo prijaznega soseda in ponudil ogled njegovega stanovanja nad prodajalno, ki ga je sam opremil minimalistično, a z vsem kar potrebuje.

Slika

V prvem nadstropju se nahaja dnevni prostor z majhno, a funkcionalno kuhinjo s kavnim avtomatom, pomivalnim koritom in štedilnikom s pečico. V prostoru se nahaja tudi kamin, s katerim pozimi ogreva celo stanovanje. Na nasprotni strani pa stoji majhna mizica, kjer začne svoj dan ob okusnem zajtrku.

Slika

Stopnice vodijo na podest, kjer ima postavljeno posteljo, ob njen pa svetilko za branje. Ker se je pred kratkim odselil od staršev (ko je dopolnil 30 let :P), še ni od doma odpeljal vseh svojih stvari. Ženi je navdušeno povedal, da namerava na podestu postaviti še knjižne police in preseliti svojo zbirko knjig iz hiše staršev.

Slika

Kot zaključek k opisu bi prav prišla ocena seta. Številčno se mi zdi, da bi lahko ocenila set kot 9/10. Kljub temu, da mi je še vedno zelo všeč, se najde kakšna pomanjkljivost. Od bolj všečnih podrobnosti se navdušujem nad sand blue barvo, panoramskim oknom rjave hiše, spiralnimi stopnicami, okrasnimi rožami na fasadi in notranjo opremo, čeprav je bolj skromna. Se mi pa zdi, da set dopušča dovolj svobode, da se ga po želji dopolni s pohištvom po lastnem izboru. Malo je moteče, da je klet prenizka za minifige, tako da se morajo ob vstopu v klet sklanjati. Lahko pa bi se v rjavi stanovanjski hiši izognili barvnim transparentnim kockam in enostavno vgradili okno.
Vsekakor pa sem z nakupom in sestavljanjem tega seta povsem zadovoljna.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Avg 2011, 21:57 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Že dva dni nabiram voljo, da komentiram tole objavo.
Odločil sem se, da te le pohvalim zaradi lepo spisanega prispevka (kot vedno) in se ti zahvalim za to objavo, da tudi ostali vidjo kakšen je ta set.
Seta pač ne bom komentiral, ker se mi ne zdi nič posebnega. Bil pa bi lahko odlično filanje mesta na KF.ju.
Ga prineseš? :)
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2011, 07:52 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Vzoren opis, ni kaj.
O vsebini se pridružujem Legofikovemu mišljenju in dodajam, da bi Lego brez sramu lahko uporabljal kombinacije kock, ki so jih naredili oz. uporabili graditelji širom sveta in skupaj spravili klaj boljšega od omenjenega seta. Verjamem, da je težko biti popolnoma izviren, zato se ne truditi in na račun izvirnosti narediti zgolj povprečem izdelek.
Mislim, da za TLG ne bi bilo sramotno, da naredi hudega modularca, uporabi kaj že videno in lepo napiše, da je kakna kombinacija uporabljena iz obstoječih MOCov. Kupcev bi imeli morda celo več, avtorjem pa anj šenkajo po enega modularca v zahvalo za idejo. Po moje bi AFOL comunity bil navdušen nad tako potezo TLGja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Nov 2011, 17:13 
Odsoten
Primo
Primo

Zelo podrobno si opisala detajle in celo hišo ta set mi je zelo všeč, vendar moj naj set je še vedno policijska postaja. Kaj vse naredijo ti lego oblikovalci. :cool2:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Nov 2011, 10:15 
Odsoten
Primo
Primo

Tudi jaz imam ta set in mislim da si dobro zajela celoten set :). Na začetku sem se spraševal, kako boš v predstavitev vklučila stanovanje nad trgovino vendar me je to pozitivno presenetilo!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Zadnjič spremenil kocka660, dne 28 Dec 2013, 15:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2013, 09:13 
Odsoten
Primo
Primo

Včeraj sem sestavil ta set. Meni se zdi čisto na nivoju z ostalimi modularci. Ob gradnji sem užival enako kot pri ostalih. Mislim da imamo AFOLi prevelika pričakovanja glede vsakega novega modularca, ker smo se razvadili z res fantastičnimi MOCi.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: