MOC: Felucia

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Pozdravljeni!
Predstavljam vam svojo kreacijo po imenu "Felucia" za naslednji PK in KF!

Slika

Kreacija predstavlja bitko na planetu Felucia, ki se dogaja med vojno klonov. Komandni stolp, hangar in izbira karakterjev sem izbral po lastnem izboru, ker mi v originalu niso bili pretirano všeč, toda želel sem ustvariti kreacijo, ki temelji na tem edinstvenemu planetu polno nenavadnih barvitih rastlin.

Zgodbo sem si nekako takole zamislil:
Mace Windu (jedi z vijoličnim mečem) je našel in napadel komandni stolp, kjer se je skril General Grievous (poveljnik droidske vojske - minifig med obema droidema na balkonu). Toda izkaže se, da je droidska vojska večja, kakor so si zamislili in zato jediji pošljejo Anakina (poveljnik 501. legije oz. modri kloni) in Obi Wana (poveljnik 212. oz. oranžni kloni), da okrepijo klonsko vojsko.

Slike iz različnih kotov:

Slika

Slika

Slika

STOLP ima v svoji notranjosti delujoce dvigalo. Deluje zelo enostavno, toda bil je cel projekt, da se ne zatika. Na 1. sliki se vidi zgornji del dvigala in še notranjost komandnega stolpa. Dvigalo je veliko 8x8 in ima panele samo na dveh straneh, da lahko vstopamo tako od spodaj kot z balkona (obe vrati se lepo odpirata navzgor). Okoli dvigala so technic bricki, da lepo drsi in na zgornjem delu kabine so kovinske kroglice, da zadevo oteži in lažje spusti dol (2. slika). Dvigalo pa gre gor in dol s tem, da vrtimo eden od dveh round platov na vrhu stolpa tik pod krožnikom.

Slika

Slika

Hangar ali skladišče vsebuje škatle, anti air stolp, ki se vrti in nagiba v vse smeri in še dva majhna topa vsak s svojim droidom.

Slika

AT-RT
Za tele zadevice bom naredil novo temo.

Slika

AAT
Ta dva si tudi zaslužita svojo temo, ki jo bom naredil istočasno z AT-RT tam okoli 20. avgusta.

Slika

Republic Gunship (bela vesoljska ladja) sem naredil pred dve leti in mislim, da potrebuje par popravkov ,tako da do PKja bo zgledalo boljše.

Sliki z Obi Wanom in njegovimi kloni

Slika

Slika

Ter s Anakinom in njegovo legijo. Na njegovi levi je kapitan Rex. Ta minifig sem dobil v setu 75012 pred enimi petimi leti. Danes je to ena najdražjih minifigurinc na BL, ker je postala serija clone wars tako popularna z njihovo zadnjo sezono. Ampak za nič na svetu je ne prodam :lol:

Slika

Tukaj pa še dve bonus slike ;)

Slika

Slika

No s tem sem oživel star wars tematiko na novem forumu!
Upam da vam je diorama všeč!
May the Force be with you!

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Zelo zanimivo je vse skupaj zapolnjeno, kamorkoli pogledaš se nekaj dogaja in vedno je fino videti kreacijo, narejeno na baseplatu, ki ni zgolj pravokotnik! :P
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a sveder »

Super. mrgoli detajlov, to mi je strašno všeč. Krasno bi bilo tole videti v živo.

anakin jr.
Prispevkov: 46
Pridružen: 23 Okt 2019 12:59
x 65

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a anakin jr. »

Čestitke za super kreacijo! Gunship že zdaj izgleda super. Všeč sta mi tudi AAT-ja skupaj in razgiban teren. Mi pa malo nagneteno deluje vse skupaj, če bi dogajanje razpotegnil na večji prostor, bi detajli, ki so ti super uspeli, prišli še bolj do izraza :)

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Hvala!
Kreacija mi je pojedla vse dark tan in plate in samo z bricklink naročilom sem lahko sploh končal to kreacijo...
Naslednjič bom probal večjo narest ;)
May the Force be with you!

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Meni so najbolj zanimive eksotične rastline in bi jih z lahkoto videla še več. To je pa tudi nekako to, kar vem o Felucii. Sicer pa izgleda kar polno dogajanja na tako majhni površini.

Si morda pomislil, da bi jo še kaj razširil do razstave? Meni pri pogledu iz ptičje perspektive najbolj izstopajo ostri robovi plošč in se mi zdi, da bi ta razgiban tloris lahko še malo dogradil s kakšnimi wedge ploščami in dodatnim rastlinjem. Ali pa ogradil z enobarvnim robom okrog cele kreacije. Sicer pa se veselim, da si jo v prihodnje ogledam od bližje, da se najde več podrobnosti, ki so na slikah zakrite.

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Evo, končna verzija, ki bo tudi na Vr PK-ju!
Dodal sem:
- črno obrobo
- novo verzijo republic gunshipa (bela ladja)
- še en 32x32 BP s rastlinjem in reliefom na skrajni levi, da izgleda vse skupaj manj natlačeno
- ene 30 novih rastlin, da zapolni novo nastali prostor

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
May the Force be with you!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Mnogo bolje!
Tudi gunship je sedaj TOP!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a sveder »

Vrhunsko! Že prej je bilo super, tole je pa res bolje. Vse skupaj res bolj zadiha.

(škoda, ker ne bom mogel videti tega v živo :( )

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: MOC: Felucia

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

@Froxener Res bolje izpade na slikah. Super si upošteval feedback in še bolj razvil MOC. Mi je tudi všeč, da je vseeno razgiban teren, da ni standardni pravokotnik.

Odgovori