Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 10 Dec 2019, 20:08

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2010, 22:48 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tokrat predstavljam set 10216 Winter Village Bakery (zimska pekarna).
število kock: 687
starost: 12+
število minifigov: 7 in pol
število nalepk: 3
cena: 55 EUR pri Cwetkotu (oz. iz Munchna)

Set spada med praznične sete (skupaj še s setom 10199). Število kock se mi zdi precej veliko za tako majhen set. Predvsem mi je bilo všeč, da je skupaj zelo veliko majhnih kock, s katerimi pa so poustvarjeni zanimivi detajli. Takole izgleda sestavljen set.
Slika
Ena od posebnosti seta je drsališče, kjer je na ledu le ena drsalka. Drugi drsalec pa se ravno (z nasmeškom) odloča, koga se splača slikati - postavno blondinko ali njenega osvajalca, ki je pristal v kupu snega).
Slika
K setu spada tudi manjša stojnica, kjer prodajajo smreke. Tukaj me je kar razveselilo, da se nalepka prilepi na eno od novih gladkih ploščic, velikosti 2x4. Ena od meni ljubših kock je tudi kapuca. Meni je kocka sicer nova, na BL pa piše, da se je prvič pojavila leta 2000 in da obstaja v 4 barvah (poleg temno modre še v črni, modri in zeleni).
Slika
Drugi dve nalepki sta prikazani tukaj. Ena krasi pokrov škatle s pecivom (ki sem ga že pojedla :oops: - do decembra bi se lahko pokvarilo :wink:), druga pa je tabla, ki opozarja na pekarno in je pritrjena na luč. V primerjavi s setom WTS mi dizajn svetilke ni toliko všeč kot pri WTS, vseeno pa lepo paše k hišici.
Slika
Hišica s sprednje strani ponuja fantastičen pogled za sladkosnede - rogljiček in čokoladno pecivo vseh oblik...:slinko: Glede na pekovo postavo sklepam, da so teli kolački povrhu vsega še nizkokalorični. Tudi hišica sama je lepo okrašena z adventnim vencem in se v tem lepo ujema s setom WTS.
Slika
Z zadnje strani hišice je omogočen pogled v notranjost. Glede na majhen prostor je ta lepo zapolnjena. Na levi spodaj je blagajna, na mizi bankovec, pod pultom pa barvaste škatle za pecivo. Na sredini stoji peč za peko kruha in peciva, na skrajni desni pa polica, kjer so razstavljene mamljive sladice. Znotraj je tudi košara za kruh (ki se je ne vidi), v njej pa sta dve štruci kruha. V zgornjem nadstropju na levi strani stoji zaboj, na desni pa je pritrjena kocka-lučka (enako kot pri WTS). Problem pri tej lučki je v tem, da moraš gumb stalno držati, če želiš, da lučka sveti. To mi je bilo pri WTS veliko bolj všeč, da je možno lučko imeti prižgano s kontaktom ob steno.
Slika
Še set skupaj z Winter Toy Shop. Mislim, da sta oba seta skupaj zelo usklajena in pričarata lepo zimsko vzdušje. Oba imata v središču manjšo hiško, ki pa jo lepo dopolnijo ostale podrobnosti, kot sta drsališče in velika smreka.
Slika

Pozitivna stvar pri tem setu je tudi, da so nalepke prozorne. To je tudi edini set, kjer sem do sedaj uporabila vse nalepke in to brez zadržkov. Res je, da bi mi bile potiskane kocke ljubše, a tudi s prozornimi nalepkami ni tako hudo. Poleg tega se mi zdi dobro, da se nalepijo na eno kocko in ne preko večih, kot je npr. pri Town Planu. Pri setu se mi zdi všečno tudi to, da ponuja nekaj kar zanimivih kock, kot so smrekice (ki se mi zdijo kar redke v setih, izjema je WTS), kapuca, sova, transparentna plošča, potiskana plošča - denar, kruh. Všeč mi je tudi dejstvo, da so v set vključene kocke v kar 29 različnih barvah.
Slika
Po mojem mnenju je to set, ki ga je vredno imeti - zaradi simpatične tematike, zanimivih kock in možnosti ustvarjanja novih kreacij v zimski idili.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2010, 23:07 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
No, pa si me prehitela. ;)
Set je odlično dopolnilo k 10199. Tako kot prikazuje tvoja slika se v mojih mislih plete nekaj podobnega za Božično dioramico.

Detajli so res simpatični, gradnja pa je za odtenek še preprostejša od 10199. Malce sem upal, da bo s svetlobne kocke napeljana prozorna cevka do ognjišča, a to lahko tudi sam modificiram.

Najbolj hecno pa je, da sem setu 10199 od vsega začetka v mislih pravil pekarna. Najbrž zaradi vijug nad izložbo, ki spominjajo na preste in glej ga zlomka, letos je pekarna res tu.
Kot si omenila. Set je preprosto treba imeti. :)
LPG

PS. Me prav zanima, kaj bo naslednje leto na voljo za to zbirko? :tuhtam:
No, to pa je vprašanje za kakšno drugo temo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2010, 00:03 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: koper
Super predstavitev!!! Jaz imam eno prošnjo...če bi lahko dodala še sliko s prižganimi lučmi (v trgovinah), ker me to nočno vzdušje prav očara. Ta zimska tematika je res magična; neverjetno je to, vsaj meni, kako lahko par belih kock pričara tako lepo vzdušje....res pravljično...no upam, da se bo serija nadaljevala in da ne bosta ta dva seta edina iz te zimske tematike. Mogoče je notranjost Winter village bakery malo slabše dodelana kot pri Winter toy shop...vsaj za moje okuse. V glavnem si ga morem res nabavit pod nujno!!! Pa še ni niti tako drag.

Lp, pericmaster

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2010, 08:34 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

To, da je ta set odličen in zanimiv, ni dvoma. Ko pa vidiš še takšno odlično predstavitev, te kar zagrabi, da bi ga šel takoj kupit.

Kapuca zgleda odlično, sova je tudi zanimiva poživitev dogajanja v setu, rogljiček in kruh... bi kar ugriznil (pa verjetno ne bi bilo ravno okusno), fotoaparat je super ter velike in majhne smrekice za dinamično okolico.

Predzadnja slika, ko sta oba seta skupaj, je prav "ubijalska". Si jo bom decembra dal na namizje računalnika, če mi seveda takšno krajo dovoli @redhead1982.

Pohvala za lepo in nazorno predstavitev.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2010, 11:16 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Super opis!

Tudi sam sem si pred kratkim omislil oba seta (hvala Legofrik in Cwetqo) a sta še vedno v škatlah.
Bomo z družino počakali na december, na ta pravo vzdušje, da naredimo malo božično dioramo.

Od uporabljanja BL, kjer dobiš točno tiste kocke ki jih želiš, sem bolj previden pri nabavljanju OOB setov, ampak tudi jaz menim da sta oba A++, pa jih sploh še odprl nisem.

Samo tako naprej LEGO...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2010, 16:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Uau!!! Pa se je začel "Christmas spirit time"! Set je odličen in komaj čakam, da ga dobim v roke. ;) Skupaj z Winter Toy Shopom (ki pri meni čaka vsaj na november, ki je res vsaj malo bolj zimski, ker do decembra pa najbrž ne bom zdržala) sestavlja odlično dioramo!

Podrobnosti so odlične: široka paleta barv, kar nekaj novih kock in nekaj takih, ki se redko dobijo (kapuca, drsalke), da niti ne omenjam vseh kolačkov. In tudi predstavitev seta je taka, da te prime, da bi takoj letel v trgovino. :D

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2010, 17:40 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ste me tako "namučili" z opisom in komentarji, da sem se prej zapodila v "skladišče" (ne morem več čakati na december) in sva s te večjo že sestavili vse figurice, ledeno ploskev in voz s konjem. Sem že zdaj navdušena, hči pa tudi, tako da komaj čakava jutrišnji dan, da nadaljujeva.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Okt 2010, 18:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ja, pri meni je december že kakšna 2 tedna. :lol: Sem pa trenutno brez fotoaparata, tako da bo treba počakati na kakšno osvetljeno sliko. :(
@solta: kaksno sliko si lahko prestavis na racunalnik (ne vem sicer, kakšna je resolucija, ker so slike zmanjšane).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Dec 2011, 22:18 
Odsoten
System
System

Mi zaostajamo za več kot leto. Vseeno bolje pozno, kot nikoli.
Ne vem, nisem tako navdušena kot nad WTS, ampak sestavljena oba izgledata enako krasno. Cena se mi ne zdi pretirana, je lepo družinsko darilo, ki polepša celo zimo. Tudi mene moti lučka in tudi meni je všeč kapuca. Smo pa eno kapuco dobili tudi v adventnem koledarju (7553). Če se kdo spomni kakšne rešitve za lučko, da bo lepo svetila sama, naj prosim pove. Sicer pa meni tudi pri WTS ne dela najboljše.
Pri setu me moti škatla s kruhom, ki je na čisto nedosegljivem mestu. In na splošno to, da je notranjost preveč zaprta, še otroške rokice se težko stlačijo notri, tako da ni preveč igralen. Hja, je pač za gledat. Saj se ga res ne da nagledat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Jan 2012, 13:46 
Odsoten
System
System

Ta set sem kupil na zadnjem lanskem Kocke Festu. Sestavili smo ga ob druženju na zadnji dan minulega leta. Štruce kruha so res nedosegljive in skoraj povsem skrite pred pogledi, ko je zadeva enkrat sestavljena. Sicer pa se set lepo dopolnjuje z WTS in s številnimi podrobnostmi ustvarja primerno vzdušje, ki navduši tudi tiste, ki se z LEGO kockami ne igrajo več.

lp w.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: