Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 11 Dec 2019, 12:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 10199 Winter Toy Shop
OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2009, 22:49 
Odsoten
System
System

Kraj: Dobova
Predstavljam vam tale prečudovit set (preden ga zamešam v kakšen MOD :twisted: )
Št. seta: 10199
Ime: Winter Toy Shop (na škatli pa je napisano še nekaj, mislim da v francoščini)
Št. delcev: 815
št. Minifigov: 7
Cena: 60 EUR, na voljo preko S@H

Pa začnimo še z njimi. Tukaj je ena skupinska. Velik plus pri minifigih so Short-legs (male noge za otroke) ki so kar 3.
Slika

Smučarja
Slika

Snežak
Slika

Zelo všečna ulična svetilka, ter, koliko je meni znano, novi obrazi. Žeska ima 2 plašča, spodaj rdeč, zgoraj pa črn.
Slika

Tale mulc ima v bistvu dvojni obraz. Vesel in prestrašen.
Slika

Zelo me je presenetila gradnja smreke! Fenomenalen postopek (več na Brickshelfu ko bo upload mogoč) Tudi lestev je izpeljana zelo zanimivo..
Slika

Darila. Škatla z pajacem, paket ter medvedek :D V Setu se pojavijo še 3 igrače (seveda saj je to Toy Shop- trgovina igrač). Robot, vlak in avtomobilček.
Slika

In še sama zgradba, ki je majhna, ampak prisrčna. (zanimiva tehnika gradnje strehe (več na Brickshelfu)
Slika

Dimnik je še posebej detajliran. Spodaj je trgovina, zgoraj pa delavnica kjer mojster popravlja igrače.
Slika

V setu je tudi kocka-lučka. Je na zadnji sliki nad modrim stolom zgoraj vendar je nisme posebej omenjal ker sem jezen nanjo. Ne deluje... ok deluje če jo pritisneš, vendar pa ne deluje a način ki ga je lego hotel v setu. Je premalo pritiska na stikalo (slaba konstrukcija v tistem delu)
Set je narejen iz več kock, lahko bi bil iz manj. Vem vprašali se boste ali ni to bolše? je, ampak včasih tudi ne. Darilo ki je enako kot v adventnem koledarju je narejeno iz večih kock. Namesto 2x3 tile so dali dva 1x3 tilea. Mislim da izpolnjujejo kvoto kock ki more biti v set, pa da slučaaajno nebi 2 medvedka nardil, so rajš darilo iz več kock dal :wink:

Ocena:9/10

Zadnjič spremenil Reanu, dne 16 Nov 2009, 16:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2009, 23:21 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Mini igrače so mi všeč. Tisti robotek in še posebej vlakec. Kje se pa avto skriva ?

Še cena me zanima.

Coach

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2009, 23:25 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Temo sem ti prestavil, ker spada v kategorijo Mesto - ostalo.

Drugače pa super hiška. Škoda edino, da nisi dal kakšno sliko hiške več in kakšno manj minifigov.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2009, 23:28 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Koseze pri Vodicah
Hiška je super.
Kaj pa ti ne dela na svetleči kocki, ker meni sveti zelo lepo ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2009, 23:34 
Odsoten
System
System

Pride še galerija z več slikami na Brickshelf sam k trenutno ni mogoče uploadat.

Lučka dela lepo, sam tam k naj bi jo kao na streho "naslonu" al kako naj rečem, je feder na stikalu premočen in odrine stran tako da ni stika in ne gori.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2009, 14:55 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Simpatičen sezonski set, ki bo šel zagotovo dobro v prodajo saj ima nekatere super delce (rjava lestev, majhne noge ...).

Reanu: Ima pevka božičnih pesmi dva plaščka (črn+rdeč) ali je en sam?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2009, 16:38 
Odsoten
System
System

Pevka ima 2 plaščka, rdečega in črnega.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Nov 2009, 15:08 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ta set je mene dobesedno očaral, ko sem prvič tule brala o njem. Zdi se mi resnično 'lušten' set, poln tiste decembrske čarobnosti in topline, ki pride do izraza, kadar sneg pobeli okolico.
Zdi se mi, da bi 'potegnil' tudi tiste, ki sicer niso ljubitelji LEGO kock. Pravzaprav bi lahko rekla, da je to set (tudi) za ženske, saj ima večina setov bolj 'moško' tematiko. :wink:
Kaj več o mojih vtisih pa, ko set dobim v roke in ga sestavim - komaj čakam. :excited:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No, žrtvovala sem par nočnih ur (raje ne povem, kako počasna sem :lol: ) in set sestavila.

Meni lučka deluje, je pa res malo nerodno, ker se stikalo pritisne ravno v 'špico' strehe, kjer ni ravno najbolj trdnega stika kock in moraš včasih malo popraviti, da luč sveti.

Sem pa presenečena, da imam nekaj odvečnih kock (dobila sem 3 roke za snežaka, 2 glavi robota, 2 rožici in še par malenkosti, medtem ko mi manjka ena smučarska palica (tista vijolično prozorna in en 'tlakovec'). :(
A je to 'običajno', da v teh setih kaj manjka in imaš česa preveč? (Pri DUPLO kockah teh težav nimam.)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: