Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 03:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Frizerski salon Vijolica
OdgovorObjavljeno: 04 Apr 2019, 22:39 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Tokrat predstavljam predzadnji končani model iz ustvarjalne jeseni 2016. Hiška je bila tudi del mestne diorame na 17. KF, na kar sem še vedno zelo ponosna. Barvno sem izhajala iz svojega čisto prvega modularca, ki je bil pred davnimi leti predstavljen tudi na forumu, a mi že po nekaj dneh (z izjemo posameznih detajlov) ni bil več tako všeč kot tisti večer, ko je bil zgrajen. Tudi zato je kmalu šel v "recikliranje".

Slika

Ključni elementi te gradnje so bila vijolična okna iz enega od BL nakupov (resnično se ne spomnim, zakaj sem se takrat odločila za tako barvo), ki sem jih združila z bolj umirjenimi svetlo sivimi stebri in 1x2 ploščicami v barvi sivke (lavender). Tako (se mi zdi) hiša izpade malo manj "prijateljska" in bolj primerna za klasično mesto.

Slika

Prve skice za hišo so nastale na papirju in bile kasneje dodelane v LDD, zato je gradnja (ko sem se je lotila), potekala precej hitro. S sprednje strani me hiša nekoliko spominja na kubistične hiše v Pragi, zadnja stran pa je bolj enostavna. Tudi vhoda v zgornje nadstropje ni - hišo sem si namreč zamislila kot nekakšen dvojček, vendar gradnja drugega dela trenutno stoji.

Precej več časa kot za zunanjost sem potrebovala za ureditev notranjosti. Svetlo vijolična barva se mi ne zdi primerna za kakršno koli dejavnost. Nekoliko pod vplivom Friends setov sem se nazadnje odločila za frizerski salon, v zgornjih nadstropjih pa je (še vedno) le skromno opremljeno stanovanje.

Slika

Slika

Radovedni lahko za kakšno fotko več pokukajo na Flickr.

LP, Bar.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu