Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jul 2019, 11:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Pekarna in cvetličarna
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2017, 23:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Od kar sem v LDD forumu predstavila "skico" svojega drugega poskusa z modularnimi hiškami, je že kar nekaj časa. No, hiški sta bili lani jeseni končno dokončani in tudi predstavljeni v mestni diorami na dveh razstavah (17. Kocke fest in razstava na GR). Zdaj je končno čas še za predstavitev na forumu!

Slika

Spredaj je "živahna" ulica, po kateri ljudje hitijo po opravkih, zadnja stran pa je bolj mirna (prazna).

Slika

Model je sestavljen iz treh 16 čepkov širokih plošč, tako da je posamezna hiša široka "nestandardnih" 24 čepkov. Osebno se mi zdi to simpatična popestritev v mestu. Srednji del modela je sicer predvsem fasada, notranjost pa (še) ni izdelana.

Slika

Leva (svetlejša) hišica se je od predstavljene skice bolj malo spreminjala - glavna razlika je v izdelavi strehe. Najpomembnejša izkušnja te gradnje je, da se obliko strehe res najbolje vidi v živo. Lastnika - babica in dedek - sta streho pred kratkim obnovila, zato je ta "kričeče" rdeče barve. Preostali del hiše je ostal enak kot v digitalnem modelu, tudi notranjost se ni bistveno spreminjala. V pritličju je pekarna, v katero radi zahajajo mestni policisti po rogljičke (krotov pač nimajo).

Slika

Slika

Ker nisem želela, da so na razstavi nadstropja prazna, sem precej na hitro v zgornji nadstropji dodala še nekaj opreme in dogajanja - v srednjem nadstropju babica pripravlja kosilo, na podstrešju pa mojster končuje pleskanje sten.

Slika

Drugi del predstavlja cvetličarna, ki se je od prvotne skice precej bolj spremenila - osebno se mi seveda zdaj zdi boljša. Podobno kot pri pekarni je v pritličju opremljena trgovinica, kjer mlada cvetličarka zgledno skrbi za razne lončnice in rezano cvetje.

Slika

Slika

Zgornji del hiše je na hitro opremljen predvsem z namenom, da ni hiša povsem prazna. Notranja oprema tako ostaja izziv za v bodoče.

Slika

Za konec pa še ena "gasilska" iz domače razstavne police (več slik je na Flickru):

Slika

LP, Bar.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2017, 13:46 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Rdeča streha zmaga, ostalo je krneki! :P
(bar ve, zakaj se gre)

Drugače pa lep preskok iz LDD-ja v pravo gradnjo. Našel bi se sicer še kakšen detajl za poštimat, ampak, to so malenkosti.
Mi je pa zanimiva izvedba treh polovičk v dva modularca. Po želji lahko sredinski del vzameš ven in imaš samo dve ozki hiši.

Predvidevam, da je velb dovolj trden in praznina pod njim ni moteča, oz. se hiška ne sesuva?
Če je to dovolj trdno, ne bi bilo treba vedno na vseh hišah delati stranske stene polne, ker se itak ne vidijo. Kar velik prihranek pri kockah bi bil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2017, 18:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Všečna barvna kombinacija tako zunaj kot znotraj. Čeprav je vse skupaj precej barvno raznoliko, je lepo usklajeno in nič ne seka ven.

Tudi nestandardne širine hiš so zanimive, da malo razbijejo monotonost v mestu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2017, 20:56 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

@ legofrik: Ha ha ha ... sem vedela, da ti je všeč samo streha! Je pač čisto nova! :)

Vse tri enote so dovolj stabilne, da se ne rušijo. Pri glavnih dveh je obok (po mojem) enako trden, kot če bi bila stena povsem polna, v srednjem delu pa trdnost zagotavlja polna stena brez tajlov - nadstropij se v tem delu ne da ločiti (pred kratkim sem sicer naredila prav to - sredinski enoti sem odstranila streho, da sem model lažje spakirala v škatlo - pa je spodnji del ostal cel, ampak bomo še videli, kako bo, ko bom kocke vzela spet ven). Sicer pa se mi zdi večja "težava", da sredinski zid ni skupen, ampak ima vsaka hiša svojega, zato se pri strehi vidi malo razmika med obema enotama.

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2017, 21:37 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Od prostorov sta mi seveda najbolj všeč oba do potankosti dodelana (in 'potajlana'). Umirjene barvne kombinacije zgradbe, kjer je cvetilčarna (ta zgradba je meni osebno zelo všeč), pa za nasprotje verjetno potrebujejo kaj bolj živahnega z rdečo streho pri sosednji zgradbi. ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2017, 20:01 
Odsoten
System
System

Všeč mi je bilo že v LDD-ju, to je pa še boljše. Pekarna in cvetličarna sta do potankosti lepo izdelani, so mi pa tudi všeč ostali "precej na hitro opremljeni" prostori.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: