Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 25 Avg 2019, 18:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Trg z okroglim parkom
OdgovorObjavljeno: 04 Jun 2017, 23:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Na zadnjem KFju ste obiskovalci lahko videli tudi manjši mestni trg z okroglim parkom. Park je bil tudi osrednji del MOCa, a ne bi bila jaz, če ne bi dodala nekaj modularnih hiš zraven. Ker je bilo to bolj ''hitro'' sestavljanje, se z notranjostjo nisem ukvarjala (tudi ni tal v zgornjih nadstropjih), razen nekaj podrobnosti, ki se lahko vidijo v pritličjih stavb. MOC sem zato izkoristila in probala nove načine sestavlljanja hiš (različne širine stavb, različne strehe).

Slika

Za primerjavo z eno od starejših modularnih hiš (skrajno desno na sliki) so hiše ob trgu različnih širin in tudi neklasične globine. Ideja je bila, da naredim nekakšen ''vogalni'' MOC, ki pa ne bi bil vogalna stavba, kot so uradni vogalni MOCi.

Slika

Pogled na park iz ptičje perspektive izdaja ovalno obliko trga. Ime trga je sicer ''okroglo'', ker je bila želja, da bi bil park okrogel, a se ni izšlo z ostalimi dimenzijami. Je pa razdeljen na več krakov, med katerimi so speljane sprehajalne poti.

Slika

Še pogled od strani, kjer je vidnih več podrobnosti park in dejanska globina stavb.

Slika

Izziv mi je bil tukaj gradnja zunanjosti (in ne notranjosti), ki sem jo namenoma izpustila. Tako tudi nisem delala tal med nadstropji. Ker se nadstropja lahko loči zaradi lažjega transporta, sem ugotovila, da je problem lahko stabilnost sten, ki se pri nekaterih kockah bolj uvihajo na noter, a k sreči ni bilo večjih težav pri transportu. Če koga zanima pogled iz drugih kotov, si lahko pogleda še nekaj slik na Flickru, ki pa so precej podobne objavljenim.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Trg z okroglim parkom
OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2017, 08:47 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Razgibano, barvito, polno življenja in podrobnosti.
Narediti krog ne ne vem kako težko, samo pri tem številu čepkov ni ravno krogu podobno. Pomaga, če ne napolniš vogalov. S tem se dodatno znebiš občutka stopničastosti. Pri tebi tudi ni simetrično, kar še oddalji obliko od kroga.
Cestne svetilke pri hišah bi lahko prestavila v park (za 3 čepke) in bi bilo lepše.
Malo motijo jumperji, na katerih ni minifigov.
Še najbolj me pa moti, da Lego ni na brickbrickih naredil vsaj eno 1L stranico z vzorcem, da bi lahko imeli lep vzorec na neparno dolgih stenah.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2017, 09:58 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Mene pa ne moti toliko oblika. Je pač nazobčan oval, drugče se na tak način ni izšlo.
Bolj me moti, da je preveč dreves za tak majhen park, ki zakrijejo ostala dogajanja. Sploh ta nesrečna drevesa s temi palčkami, ki se krivijo, niso ravno najboljša rešitev, kar opažamo vsakič znova tudi na razstavah. Se bo treba nekaj novega spomnit. Kaj je bila že zadnja ideja? Špriklo od kolesa dat namesto cevke. :D

Všečna mi je tudi DBG streha narejena iz tajlov, le tiste špranje na vogalu ne sedejo. Vem, ni takih tajlov.
Drugače pa lepo izpade na ravnem delu.
Pa fajn si se domislila majhne klopi z mrežastim okenskim krilom - se oproščam, če je kaj drugega, a mene spominja na malo klop. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2017, 12:47 
Odsoten
System
System

Lepo narejeno, je veliko različnih podrobnosti. Všeč so mi LBG valjčki kot robnik.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2017, 17:25 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Meni so pa najprej padle v oči zanimive kante za smeti, ne bi vedela zakaj. :) Sicer mi pa je kreacija všeč, predvsem ker je tako živahna in polna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jun 2017, 22:56 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tole je pa čudovit park! Mogoče je res malce preveč zaraščen s tistimi "visečimi" drevesi, ampak vseeno izpade simpatično. Morda bi bilo namesto dreves smiselno "posaditi" več grmičevja - s tem bi se tudi bolj odprl pogled na hiše, ki zbujajo foušijo (Zakaj pa jaz ne "znam" delati takšnih hišk?! :? ).

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2017, 18:34 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super izdelano in zelo lepo zgleda kot zaključena celota. Tudi meni so najbolj simpatičen detajl okrogli robniki.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: