Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Okt 2019, 07:09

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 10255 Assembly Square
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2017, 18:44 
Odsoten
System
System

Osnovni podatki:
- Kataloška številka: 10255
- Ime: Assembly Square
- Leto izida: 2017
- Starost: 16+
- Cena: 239,99 € (0,059 €/kocko)
- Število kock: 4002
- Število minifigov: 9

V škatlji...
Slika
Slika

...so vrečke kock oštevilčene z 1 do 6 (vrečke 1 do 3 so pakirane v dodatni škatlji), posebej LBG plata 8x16,
baseplati green 32x32 in 16x32 ter debela knjižica navodil (ki pa tokrat ni bila zavita v zaščitni foliji).
Slika

V tem setu je tudi veliko novih kock (vse so zelo zanimive, zame pa najbolj uporabne vrata in 1x1 z dvema studoma vogalno).
Slika

Minifigi od spredaj in zadaj.
Slika
Slika

Sestavljati začnemo s tajlanjem pločnika, trga in notranjosti zgradb, s kockami pa določimo obseg zgradb.
Slika

Nadaljujemo pritličje, najprej desno slaščičarna (tu mi je zelo všeč način uporabe lamel garažnih vrat), nato srednja cvetličarna in leva kavarna.
Slika

Prvo nadstropje začnemo najprej desno zobozdravnik in srednjo fotograf in levo prodajalna glasbil (klasična kitara res dobr zgleda).
Slika

Drugo nadstropje najprej z leve plesni studio (lep pianino), sredina letna kuhinja in desno garsonjera (tu je dvosed, ki se podre v posteljo).
Slika

In nazadnje še streha.
Slika

Celoten trg od spredaj...
Slika
Slika

...in zadaj. Zadaj so tudi zunanje stopnice za zobozdravnika in garsonjero, pod njimi pa je vzvod (zelen korn), s katerim se porine pekač iz pečice.
Slika

In še ostanek kock.
Slika

In za zaključek. Modularc je lepo narejen, vsi prostori so opremljeni za svoj namen, ni pa mi všeč streha pri letni kuhinji (2x tehnic zajemalka od bagerja).
Pa glede na to, da je 10 obletnica, bi lahko potajlal tudi oba štuka, pa polkrožne sipe bi bile lahko (mogoče pa bo do 20 obletnice).
Ocena 9/10.

Več slik s podrobnostmi je na: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=568830

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 10255 Assembly Square
OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2017, 18:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Odlična predstavitev.

Se strinjam, da so se ob desetletnici kar izprsili in naredili modularec, ki je vreden tega denarja. Predvsem navdušijo prostori, ki so vsi do zadnjega lepo opremljeni, predvsem pa zelo raznoliki. Edino terasa je mogoče res nekoliko nedodelana, namesto tistih nakladalk bi bolj pasala bolj 'konvencionalna' streha s kakšnim oknom.

Kar še malo bode v oči, je to, da sirčki na vogalnem delu desne hiše niso v liniji s tajli na obeh stenah.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2017, 21:09 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
!! Ta papiga!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Feb 2017, 23:15 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Vrhnika
Zobar!!!

Z ženo že delava rebalans družinskega proračuna, ker 240 € nimava, ampak zobar brez ordinacije pa tudi ne morem bit...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2017, 14:41 
Odsoten
Technic
Technic

Velika reč. Še vedno so mi modularci všeč, toda na žalost ni placa/gnarja. Všeč so mi raznovrstni detajli in skoraj deluje kot kak MOC :-)) Sploh mi je všeč AFOL soba na vrhu, tak mali detajl.

Sem si pogledal tudi predstavitveni video, ki traja čez 3 minute, a meni se je zdelo, da Jamie prav drvi skozi vse podrobnosti. Ja, model je res poseben in po mojem je gradnja tega v veliko veselje ali sprostitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Feb 2017, 22:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Sicer ima par zadev, ki me motijo, a je kljub temu lepo izdelan. Notranjost sploh.
Tudi nove kocke so dobrodošle. :)
Hvala za predstavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2017, 09:41 
Odsoten
System
System

Hvala za izvrstno predstavitev! Do sedaj me ta set ni pritegnil, zdaj bi ga pa kar imel :D
Hiše so lepe od zunaj in znotraj, veliko je zanimivih novih kock, edino figurice so zgolj izpeljanka že videnih - z izjemo zobarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2017, 08:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za lepo predstavitev. Pri meni je set se v skatli, ampak se bo kmalu odprla. Pogledala sem ze vec predstavitev in me set se vedno navdusuje. Ponavadi sicer komentiram, ko set sestavim, da vidim, kako gre v zivo. Cena je tu res visoka, ampak na kolicino kock mi je sprejemljiva. Izbor zanimivih kock pa je prav tako zelo navdusujoc - nekatere bi bilo fino imeti na voljo v vecjem stevilu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: