Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 09 Dec 2019, 12:52

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2014, 20:33 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Navdušila me je zadnja Disneyeva risanka Frozen, prevedeno Ledeno kraljestvo. Sama risanka je res vrhunsko narisana (se vidi, da je Disney kupil Pixar). Zgodba je tudi nekaj posebnega, saj v njej praktično ni negativcev razen ene same osebe.
V zgodbi sta tudi dva gradova. Arenedel in ledeni grad. Oba zanimiva arhitekturno in ideja je bila takojšnja, realizacija pa je potrebovala nekaj več. Prva ideja o minifig merilu je splahnela v momemntu. Torej ostane microscale.

Najprej originala iz filma:

Slika

Slika

In takole je narejeno iz kock, seveda s precej umetniške svobode:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Več slik na http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=539127

Microscale gradnja je vedno velik izziv, saj je potrebno pomembnejše dele poudariti, nepomembne zanemariti, večinoma celo ne izdelati. Barvno ujemanje je bolj neujemanje, ker ali kocke sploh ne obstajajo ali pa jih jaz nimam dovolj. Zato je naprimer ledeni grad iz porumenelih trans clear kock in ne trans blue.
Celotna gradnja je bila zelo zabavna, ker je napredovanje dokaj hitro. Vse je majhno in tudi če je cel sklop nevšečen se podiranje in sestavljanje na novo meri v minutah in ne urah ali dnevih kot pri minifig merilu. Ladij sem sestavil vsaj deset različnih, kmetij pet in mlinov na veter enako. Svetilnik je vsaj sedma reinkarnacija prve različice. Vas sem prezidal trikrat kompletno, ledeni grad sem iz nič začel dvakrat, vmesnih variant je bilo precej. Arendele je bil na začetku velik 8x8, na koncu 12x12. 'Rockwork' je čisti kompromis glede na razpoložljive kocke. Da so vrata pod oboki lepa, so ugreznjena za eno kocko, zaradi česar je bilo potrebno prilagajati okolico. Headlighti uporabljeni za okna, ki se na zadnji strani dotikajo drugih kock so nedovoljena gradnja, saj silijo v nasprotne kocke in so vse hiše 'napete'. Cerkev ima v okroglih oknih trans barvaste kocke za vitraže, česar se na slikah ne vidi. Prezidana vsaj desetkrat in imam še eno z dvema zvonikoma in gotsko arhitekturo kot stranski proizvod, ki čaka na širitev obstoječe diorame (tako kot še nekatere druge zgradbe, ki so že nastale ali pa še nastajajo).

Tokrat sem za slikanje prvič uporabil Anakinov nasvet in na mali fleš kompakta nataknil mlečno škatlico od filma. Super ubije bleščanje fleša. Mi je pa žal, da nimam DSLRja, ki nima globinske ostrine. Namreč pri tej velikosti diorame bi se že poznali neostri oddaljeni deli.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2014, 21:58 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ko gledam sliko, ki je slikana z vrha, se pravzaprav ne vidi kaj dosti, a ko pogledam bližnje posnetke, pa so kreacije naravnost čudovite.
Toliko detajlov na tako majhnih kreacijah je izvesti prava umetnost. Resnično mi je vsak kos diorame všeč!
Super je!
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2014, 22:57 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Super kreacija, sem že tudi sam razmišljal o microscale sestavljanju. Tega je na spletu kar dosti in nekatere stvaritve so res vrhunske. Kot praviš gre za pravi kompromis kock, ki so na voljo in detajlov, ki jih hočeš ponazorit. Edino kar bi veliko pridodalo k izgledu je, da bi bila vsa pokrajina tajlana. Ker ti studi res ne pašejo v microscale, saj so enostavno preveliki. Se pa lahko z njimi marsikaj ponazori - kakšni grmički v parku. Ampak razumem da toliko zelenih tajlov ni na voljo. Prav tako je verjetno s plejti, ker so nekje hribi kar precej odsekani zaradi uporabe brickov ...

Tiste klešče v stolpih pa izgledajo kot kakšni minareti :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Jan 2014, 23:51 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Uau nekdo se je lotil MOCat Frozen :) Tudi pri nas je bila risanka pravi hit in sem razmišljala o kakšnih kreacijah ampak kot si povedal, minifig merilo hitro odpade :mrgreen: Kreacija je pa super, meni so najbolj všeč ladje in del kreacije z rečico in gozdom-mlin in most čez reko sta res vrhunska!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2014, 13:03 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
A ledeni grad se ne sveti? Modra svetloba bi odpravila par problemov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2014, 13:15 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Kreacija je krasna, čeprav je microscale :cool2: .

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jan 2014, 22:51 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ja, bližinski posnetki so tisti, ki odlično pokažejo, kaj vse si ustvaril.

Meni so najbolj všeč ladnjice in skalovje, porito s snegom, spodaj pa slapovi.

Kar pa je najboljše pri vsem - navdušil si me za risanko; nisem vedela zanjo, ker ne spremljam kino programa. Gremo kar jutri gledat. :)

Pa nasvet za pokrivanje fleša z mlečno škatlico od filma - to moram poskusiti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2014, 19:38 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Super MOC. Risanke sicer nisem gledal ampak microscale diorama teh dveh gradov je fantastična. Detajlov je res veliko in vidi se, da si jih resnično dodelal. Ti pa verjamem, da je bilo potrebno marsikatero podiranje in ponovno sestavljanje. Bravo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2014, 12:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super narejeno, predvsem dimenzije celotnega moca so impresivne. Meni so najbolj všeč mlin na veter, most in svetilnik, zanimivo je pa tudi skalovje, ki je v bistvu narejeno na enak način kot v minifig kreacijah, vendar je vseeno videti drugačno in se lepo sklaplja z okolico.

To, da se čepki niso skriti, je pa meni čisto všeč - se vsaj vidi, da je lego. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2014, 13:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Sem se trudil skriti čepke, kolikor sem lahko. Sneg, skale, zgradbe, ceste, 'sladka voda', ladjice se vse brez čepkov. Za zeleni del nimam dovolj tajlov niti ne dovolj plejtov, da bi naredil gladko ali maj kockasto.
Delam še na ozelenitvi, izumljam raznovrstna listnata drevesa...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2014, 15:14 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tudi meni tale diorama izgleda super. Filma nisem (še) gledala, zato težko realno primerjam. Glede na slike so posamezni deli prepoznavni, kar pa je tudi namen gradnje v taki mini skali. Izmed vseh podrobnosti pa so mi še najbolj všeč mini ladjice.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: MSN [Bot] in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: