Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Okt 2019, 20:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC: Ostržek
OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2010, 17:46 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Še tretji MOC za CCCVIII, pod temo pravljic. Ostržkovo rojstvo.

Slika

Pepejeva delavnica
Slika

Še ena vintage slika
Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2010, 19:28 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Kje pobiraš te ideje za podrobnosti...dim, ostružki, ostrešje, ura, predalnik,...res izjemno, niti ena stvar ni enostavna, še dimnik si iz ploščic naredil, ne iz kock.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2010, 23:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Meni je pa najbolj simpatičen detajl ''zlata ribica'' v posodi in mačka, ki jo opazuje. Sicer mi je všeč dizajn stenske ure, ostrešje s tramovi, dimnik in ognjišče, ostružki, polica s kozarci, mizica.

Vsekakor pa čestitke za zanimivo idejo in super izvedbo. :plosk:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 00:13 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Krasna ideja! Zgodba je bila ena mojih najljubših iz otroštva.

Pepe se mi zdi čisto pravi. Ostržku bi sama sicer dala svetlo glavo. Kot ostale tudi mene navdušujejo podrobnosti. Dim iz sladolednih kepic - naravnost nenavadna ideja. Krasna ura in miza. Tisto na mizi na krožničku je sveča? Katera drobna "kocka" pa je tisto rumeno, kar si vtaknil v belo kocko?

Akvarij pa brž kam višje, še en mačji skok, pa ribice ne bo več. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 07:49 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Noro dobri detajli. Hvala bogu, da so nekateri že pustili svoje komentarje tukaj, ker sem marsikatero stvar spregledal in sem se po branju komentarjem spet vračal nazaj na slike.

Ideja, zasnova in izvedba... preprosto odlično. Res ogromno detajlov. Pri meni definitivno zmaga pipa na polici kamina in stenske poličke. Pa tudi lok strešne konstrukcije je super izveden in vkomponiran v ostrešje. Okno je perfektno rešeno. Ura je domiselno narejena.

Bravo :plosk:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 11:02 
Odsoten
System
System

:shock: Super je. Prav ujame duh pravljice. Tudi meni je padel v oči dim, tudi vse ostale podrobnosti so krasne. Dimnik je nor, estetsko narejeno vse skupaj ... Najbolj všeč mi je pa arhitektura prostora ... Si narediš vnaprej načrt, ali sproti vidiš, kako gradit?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 11:29 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Sem zelo vesel da vam je všeč, sem imel kar nekaj pomislekov.

@subix: moram priznati vse ideje niso moje, marsikaj od drugih poberem pa malo modificiram (brickshelf je zakon)

@mary poppins: glava je rjava ker še ni dokonca obdelana, saj takšna je bila ideja. Rumena kocka je roka minifiga ki se ji je zlomil en clip.

@snezinkica: vedno gradim sproti brez načrta, se večkrat zgodi da kakšno stvar tudi večkrat vmes razdrem in potem na novo sestavim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 13:41 
Odsoten
System
System

Pomislekov?! Si nor? :) Super že sploh, da dobiš tako idejo, izvedba je pa (tako kot vedno pri tebi) izjemna. Nasploh so mi pri tvojih kreacijah zelo všeč barvne kombinacije. Pogosto vsebujejo redish brown, zeleno in različne sive, ki super delujejo skupaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 15:03 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Saj ne vem kaj naj napišem. Vse tvoje kreacije so enostavno "breathtaking". Ogromno detailov, hkrati pa ni prenatrpano. Zelo mi je všeč tvoj čut za nesimetričnost. Vse kar sam naredim, nekako vedno deluje preveč zrcalno / simetrično. Pri tebi pa je vsaka stran drugačna, vsak detail po svoje unikaten.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 16:24 
Odsoten
Primo
Primo

Fantastično. Tvoje kreacije mam za pokazat kakim neukim znancem, ki mislijo, da MOCanje ni umetnost :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 17:02 
Odsoten
System
System

To si izdelal naravnost fantastično! Res so dobri ti poudarki. Najbolj si izdelal dim, ki se vali iz dimnika! Res lahko rečemo samo waw! :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 20:09 
Odsoten
Technic
Technic

@solta! Si videl, sploh ne morem ošimfat "tiste" stvari!

No, šalo na stran. Tole, kar nekateri uspejo sestavit, je za moje pojme že kar malo "nehumano"! Ne bom nič komentiral, ker je enostavno preveč odličnih stvari! In če se ne motim, ni minilo prav dosti časa od zadnje in predzadnje odlične kreacije!

Morda mi je pa nekaj le v oči padlo: izvedba dveh predalov v mizi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 20:46 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Uau!!! Fant, pozabi na pomisleke! Ta kreacija je enostavno čudovita! Sicer so že vsi pred mano izrazili navdušenje nad vsemi podrobnostmi, ampak čutim, da je moja dolžnost, da tudi jaz potrdim, da je kreacija izpadla odlično! Toliko malenkosti, ki špikajo v oči: dim iz sladolednih kepic (pa naj samo še kdo reče, da kocke niso ustvarjalne!), res lepo sezidan dimnik iz malih ploščic, enkratna strešna konstrukcija, ostružki na tleh, mačka, ki se je zagledala v ribjo bovlo, ogenjišče, mizica s predali, ura, svečka, torbica na steni, lepo zapolnjene police ... in celo pipa na polički nad ognjem! Toliko eni zadev, ki bi jih občudoval, pa vseeno kreaciji sploh ni natrpana. In čeprav je velika samo 16 x 16 (če sem dobro preštela).
No, ampak pohvale vredna ni samo izvedba, tudi ideja :idea: je super! Že čakam naslednjo stvaritev!

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 20:55 
Odsoten
Primo
Primo

Pohvale tudi iz moje strani, narejeno je super. Uporabil si veliko detajlov ter si se dobro domislil tistega dima. Res zelo domislelno kot iz pravljice.

Lp, matka

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010, 21:32 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Veliko detajlov. Kar nekaj sicer sposojenih - že videl dim, pipo, omarico, svečo, lončke z barvami, poličke, predalnik, štokrle,... Itak, da vsak vedno kaj "vzame" od drugega - tudi jaz nisem izjema. :)
Vseeno pa pohvale za izvirno idejo in vkomponiranje vsega skupaj v simpatično celoto.
LPG

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: