Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Okt 2019, 05:38

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 30 Nov 2010, 15:18 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

7952 Kingdoms Advent Calendar
Leto: 2010
Starostna skupina: 6 - 12 let
Število kosov. 167
Število figuric: 8
Cena: 19,99 S@H

Že ob pričakovanju, da adventni koledarji pridejo v naše trgovine, sem se odločila, da letos City koledarja ne bom kupila. Premamil me je mnogo lepši Kingdoms koledar. Kljub temu, da so na internetu že slike celotne vsebine in da se marsikaj od tega, kar je v škatli, vidi že na ovitku, pričakovanje ni nič manjše.

Ker ima dva otroka, ki jima počasi že lahko zaupam male kocke, imamo letos kar dva adventna koledarja (tudi lanskega, pirate), da si bomo lažje "razdelili" presenečenja (tudi mama bi kaj :)). Sicer sem mislila ta koledar hraniti za naslednje leto, ampak priznam, pravzaprav jaz ne morem zdržati do takrat, pa so otroci prav priročen izgovor.

Danes smo razprli škatlo in pogled nanjo je takšen.

Slika

Ker pa nas vsak dan čaka le eno presenečenje, bom (tako kot lani) sličice dodajala postopno. Saj nihče ne bi rad videl vseh že danes, a ne? :wink:

Pa začnimo:

1. kovač
Na pogled simpatičen možakar, z brki in urejeno brado. Zaradi pokrivala ne vemo, če ima tudi urejeno frizuro. :wink: Pri delu mu je zagotovo vroče, zato ima od zapestja pa do ramen gole roke. Oblačilo je potiskano tudi z zadnje strani. Kovačev obvezni spremljevalec je kladivo, zato nam je LEGO namenil še eno rezervno.

2. peč, nakovalo in meč
Sodijo h kovaču preteklega dne. Dodatne kocke: plamen, zlata okrogla ploščica, črn "tlakovec" 1x1 in črn sirček.

3. stojalo za orožje s sulico, sekiro in ščitom

Slika

4. "črni", oborožen z buzdovanom
Telo je poslikano tudi zadaj. Obraz pod čelado ima sive brke, brada pa je nekaj vmesnega med brado in zalizci. En buzdovan je za rezervo, ker je menda zelo priročno orožje. :)

5. voz s sulicama
Točnega poimenovanja in namena tega voza ne poznam (ker sem dolgo sovražila zgodovino). Z otrokoma smo najprej mislili, da je voz služil prevozu orožja, ko pa ga daš figurici v roke, deluje kot kak bojni voz; potiskaš ga pred sabo in skušaš "nabosti" nasprotnika. No, srednjeveški strokovnjaki zagotovo veste, kaj je to, zato ne bom preveč "nakladala" in izmumljala kakih neobstoječih funkcij voza.
Tokratna dodatna kocka: tista mala rdeča, v katero je zataknjena sulica.

6. stojalo z oklepom in čelada
Dodatna kocka je rdeče čeladno okrasje.

Slika

7. kraljica z žabo
Kraljica skriva na drugi strani glave še en obraz. Tistega verjetno pokaže, ko ugotovi, da iz žabe, ki jo je poljubila princesa, nastane kakšen čuden princ. :D
Dodatna kocka je tokrat krona.

8. kraljičin prestol
Rdeč, z zlatim okrasjem (dodatni sta dve zlati kocki; tista z vrha prestola in en z naslonjala za roke). Hči pa se je najbolj jezila, ker kraljica ne more sesti, saj je v krilu. Ko sva ji nadeli Božičkove rdeče hlače, pa tudi ni bilo v redu, čeprav je potem sedela. :D

9. skrinja z dragulji
Dragulji so rdeči, rumeni in brezbarvni. Vem, da je bilo nekaj dodatnih dragujev (2 ali 3).

Slika

10. okostnjak
Naš prvi okostnjak. Zanimive so predvsm roke, ki v določenem položaju prosto bingljajo dol kot pri "pravih" okostnjakih. Sicer pa se roki vrtita v vse smeri. En roka je dodatna, kar se mi zdi super, saj jo je naš okostnjak skoraj že dobil, ko je prva nekam "odletela".

11. grajska ječa in okovi
Pravzaprav gre le za steno grajske ječe, ki dovolj nazorno prikazuje, kar mora. Poleg enih "lisic", so še dodatne.

12. pujsek in jabolko

Slika

13. princ, oborožen z mečem
Na LEGO gradu so očitno dobro založeni, saj ima princ dodana še dva rezervna meča in eno lasuljo. Pri nas doma pa je bilo veselje, saj smo končno imeli poroko. Princ si je našel princeso (kraljico smo z blond lasuljo spremenili v mladenko) in jo na vozu za orožje odpeljal v še lepšo prihodnost. :D

14. meč, zasajen v skalo
Ni mi bilo jasno, kaj današnji model predstavlja; še preden sem ga sestavila je na slikici na notranji strani okenca na hitro zgledal kot mini cerkvica manj običajnih oblik, najmlajša pa je ob sestavljenem trdila, da je "išica" - hišica. :) Meni se vse skupaj seveda ni zdelo zgradba, zato sem brskanjem po netu ugotovila, da gre za meč, zasajen v skalo. Motiv izvira iz legende o kralju Arturju, meč pa naj bi lahko izdrl samo bodoči kralj Anglije.

15. "lutka" za vadbo vitezov
Lutka na stojalu je vrtljiva. Nosi čelado, v desni roki ima sekiro, v levi pa "loparček". Sem razmišljala, kaj ta predstavlja. Za ščit je malo preveč stran od telesa, morda je neke vrste tarča.

Slika

16. točajka

17. sod na podstavku in vrček

18. velika posoda, jabolko in nož
Sklepam, da bo šlo v veliko posodo veliko olupljenih jabolk, zato so nam v tokratnem predalčku namenili še en dodaten nož. Jabolko je žal le eno.

Slika

19. stražar, oborožen s sulico
Stražar pripada "levji" vojski. Dodatem kos je tokrat sulica, enaka tej na sliki.

20. katapult
Zelo preprost in ne prav posebno zanimiv. Deluje pa.

21. vitez s samostrelom
Na hrbtu nosi puščice. Menda jih bo hitro porabil, zato dobimo v vrečki še ene dodatne.

Slika

22. bela sova na stojalu
Stojalo spominja na drevo, saj ima liste. Sova pa, kot sem ugotovila zadnji dan, očitno pripada čarovniku.

23. čarovnikova miza
Na mizi je v zeleni steklenički čarobni napoj. Na kuhalniku pa se greje nekaj zlatorumenega, brez česar napoj verjetno ne bi učinkoval.
Dodatne kocke: plamen, dve mali okrogli (zlata in prosojna rdeča).

24. dobri čarovnik
V modrem oblačilu, s klobukom z zvezdicami in z belo brado takoj da vtis dobrega čarovnika. Ima florescentno rumeno čarovniško palico z zvezdo na vrhu.
V vrečki sta še dve (enaki) dodatni čarovniški palici.

Slika

Za konec lahko rečem samo: Kakšna škoda, da smo že 24. Odpiranje okenc je bilo zabavno, še bolj pa otroška igra z mešanico vsega, kar se je nabralo v teh dneh. Z večino pridobitev sem zelo zelo zadovoljna. Vsekakor je bil nakup tega koledarja dobra izbira. Zdaj pa sem že radovedna, katera tematika nas čaka v adventnem koledarju naslednje leto. :wink:

Zadnjič spremenil mary poppins, dne 26 Dec 2010, 10:49, skupaj popravljeno 33 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Nov 2010, 21:23 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

He he he ... ti pa imaš karakter! :lol: Seveda bi radi slikice videli takoj! Ampak priznam pa, da je lepo tudi počasno odpiranje paketkov. Veliko užitka!

LP, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2010, 23:45 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Maribor
Ti šment - čisto sem pozabil da je na podstrešju :oops: - hvala za opomin

LpA

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po