Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 13 Okt 2019, 22:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 7950 - Kingdoms Katapult
OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2010, 18:20 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Danes sem v e-igračah nabral vseh 7 setov iz nove serije Kingdoms in zanje odštel 186 eur (z 10% popustom).
Do sedaj mi je ''uspelo'' sestaviti 2 najmanja seta in pa tudi oba impulsa. Zvečer se bom ukvarjal še z stolpom 7948, katerega bom jutri tudi opisal.
Sedaj pa bom začel z najmanjšim, ker sta bila oba impulsa že opisana, bo najmanjši v bistvu 3. najmanjši.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Torej:

Serija: Kingdoms
št. seta: 7950
Ime: Katapult* (Knight's Showdown)
št. delcev: 61
Cena: 6,99 eur (S@H)

Najmanjši set serije Kingdoms (poleg impulsov) vsebuje 2 minifiga, manjši katapult ter stojalo za orožje. Vsak red (zmaji in levi) dobi po enega minifiga, tako, da sta obe strani izenačeni. Oba minifiga sta zelo lepo potiskana, nov je tudi obraz viteza levjega redu. Zanimivo mi je pri celotni seriji, da se večina minifigov smeji, nasploh pri levih.
Sedaj pa na nove delce; ja v prvo vas moram podražit, da je dark pearl grey meč :excited: :excited: , tudi sekira in čelada sta odlični, nasploh čelada, ki je verjetno najbolj zaželena pri fanih, meni ni ne vem kaj posebnega, recimo klasične z odpirajočimi vizirji so mi še vedno najljubše. Ampak sem vesel manjše spremembe. Novi so tudi ščiti in mali katapult (sicer je že v seriji PoP-a)

Sedaj pa slike:
Slika
Škatla je zelo majhna, še vedno prevelika za vsebino

Slika
Vsebina - navodila in 2 vrečki z 61 kockami

Slika
Sortirana vsebina

Slika
Minifiga - spredaj

Slika
Minifiga imata potiskana tudi zadnja dela

Slika
Katapult - majhen, lepo da so dali 2x2 round bricka za kolesa

Slika
Stojalo z ''prelepim'' mečem

Slika
Še gasilska :)

Slika
Rezervni delci (2 ''plumes''-a)

To bi bilo to, minifigi sploh povečujejo vrednost seta, mali katapultek pa tudi ni slabo narejen, glede na to da je tako majhen.

Zadnjič spremenil Cedric the Brick, dne 06 Avg 2010, 22:50, skupaj popravljeno 3 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2010, 20:43 
Odsoten
System
System

Sicer povsem luškan set. Črni minifig je kul, ampak je varianta iz velikega gradu še boljša. Katapult mi je, tako kot velika večina ostalih LEGOvih katapultov, precej zgrešen, zato se bom temu setu verjetno izognil, čeprav sem razmišljal o nabavi vseh.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2010, 22:55 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, v gradu ima zmajevski vitez še ''armor'' čez torso, tudi meni je oni še boljši.

Set se mi pa zdi čisto v redu, vzel sem vse, ker do sedaj še nisem imel ene cele serije. Itak je pa pri meni vedno primanjkovalo vojakov, kock se pa tudi ne branim.

Ko bom sestavil vse, bom pustil kak dan, nato pa vse zdrl, sortiral in nadaljeval z mojim 10,000+ brickov velikim projektom (ker je tu v teh setih polno uporabnih kock).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2010, 23:54 
Odsoten
System
System

Kraj: celje
Dober opis, tudi jaz komaj čakam da nabavim te sete :P. Katapult se mi tudi dopade, ker ga lahko pospraviš v grad. Črni vitez pa že tako ima tono oklepa in verig, tako da dodatnega ne rabi, če se hoče premikati :lol:.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: