Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Okt 2019, 18:57

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 7955 Wizard (Čarovnik)
OdgovorObjavljeno: 28 Maj 2010, 22:30 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

7955 Wizard (Čarovnik)
Leto: 2010
Starostna skupina: 5 - 12
Število kosov: 19
Število figuric: 1
Cena: 2,99 eur (S@H)
Pri nas v Mullerju je cena enaka, drugje ga ta hip še nisem zasledila.

Najpomembnejši del seta je tule; čarovnik v lepi, temno zeleni opravi, s klobukom z zlato zaponko in naslikanim zmajem v isti 'dragoceni' barvi.
Slika
Za pasom se svetlika še srebrna steklenička s čarobnim napojem in posrebren krempelj (zmajev?) na verižici. Palica v rokah je videti navadna, lesena, a zato nič manj učinkovita.
Fotografija pa kljub 'miljon' poskusom manj ostra kot sem želela; verjetno je posredi kaka coprnija. :wink:

Še preden sem vse sestavne dele 'sčarala' skupaj, sem jih za vas ovekovečila zraven škatl(ic)e:
Slika

Sestavljanje tudi brez čarovniških spretnosti poteka izredno hitro, načrt je priložen, a bo večini zadostoval že pogled na sliko s škatle.
Slika
Čarovnik ima še svojo knjigo čarovnij in urokov, mizico za pripomočke, dve steklenički s pokrovčkoma (vsebina stekleničk je skrivnost) in mladega zmaja. V mojem setu je zmajček živa žival, v vašem pa je po želji lahko tudi kipec.
LEGO je poskrbel tudi za primer, če se med odpiranjem skrivnostnih napojev izgubi pokrovček stekleničke, saj sta v rezervi kar dva (okrogli kocki). Ostale kocke pa kot zgleda niso predvidene za izgubljanje. :wink:

Kaj pa danes počneta zmaj in čarovnik?

»Hočeš že ta hip postati odrasel zmaj? Ravnokar sem zvaril postaralni napoj!«
Slika

Učna ura mladega zmaja. Ravnokar vadi abecedo. Z, M, A, J …..
Slika

Poleg čarovnika in mladega zmajčka je meni všeč še tale potiskana (ni nalepka!) ploščica, zato še en bližnji pogled nanjo.
Slika

Seta, ki mi je zdaj seveda prav všeč, najprej nisem nameravala kupiti, ko pa sem ga že držala v rokah, se mi je zazdelo, da bo ta čarovnik lahko dober varuh zmaja, ki ga bom nekoč naredila iz kock; bo vsaj čarovnik čeden, če bo že zmaj čuden. :D

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Maj 2010, 18:24 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Zelo simpatičen set za dopolnitev zbirke. Jaz si ga bom sigurno kupil, saj je večina mojih vitezov iz zmajeve serije (1993 - 1996) in mali zmajček bo predstavljal lepo popestritev :) Čarobno palčko bi lahko pustili takšno kot je bila, svetlečo v temi...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Maj 2010, 22:19 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

VID, hočeš reči, da so bile čarobne palice včasih iz tistega materiala, ki se sveti, ko ugasneš luč (tako kot kazalci na budilki npr.)?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Maj 2010, 22:50 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
@mary poppins: http://www.bricklink.com/PL/6124.gif?0 , tako je. Palčko si dal malo pod luč in se je svetila. Pa še dosti lepše oblike je bila kot pa tale rjav štil :) Mislim, da je po zmajevih vitezih obstajala tudi rdeča varjanta, ki se je prav tako svetila v temi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Jan 2011, 08:30 
Odsoten
System
System

Lušten set, meni so taki mali simpatični za nagrado, če so otroci pridni med dolgim nakupovanjem ...
Definitivno primeren že za 4letnika, sestavljen je bil dobesedno v trenutku, mali pa najbolj fasciniran s ploščico (je hitro poiskal raziskovalca med zbirateljskimi minifigi in jo temeljito raziskal z njegovim povečevalnim steklom).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: