Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 19 Nov 2019, 15:53

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Blok 8x8
OdgovorObjavljeno: 11 Okt 2008, 16:20 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Žiri
Tole je moja Vinjeta... Navdih sem našel v pesmi Adija Smolarja, Prizori za zavesami... Pesem, da ti da misliti. Torej moja interpretacija, zraven pa besedilo, ki opisuje dogajanje:

Prizori za zavesami, ki nudijo zvečer jih okna, v naši ulici so takšni, kot povsot drugje...
Slika

Mož sedi v kuhinji, prebira časopis, sin ob njem uči se, piše in radira in sprašuje. Mama živčno kuha, se obrne, s prstom mu zažuga...
Slika

...a ob njih družina druga mirno gleda televizor...
Slika

Upokojenca sedita, ona plete, on posluša radio, vrti postaje in nenehno z glavo maje. Poročila so - kot vedno, novice slabe ga jezijo, žena ga pogleda, se nasmehne, vstane, ga objame.
Slika

Majhna družba veseli se in popiva in prepeva...
Slika

...a pod njimi dekle uči se, dolgo v noč bo luč prižgana...
Slika

Mlada dva ljubkujeta se, vsa ljubezni sta predana...
Slika

...a nad njima ženska srednjih let sameva in sanjari...
Slika

Stanovanje mlade žene, ki jo mož pijan pretepa...
Slika

...a na drugi strani stene, otroci tiho se igrajo...
Slika

in v podstrešnem stanovanju ni luči, le zvok kitare pravi nam, da nekaj tare mladega poeta.
Slika

Zunaj se je že stemnilo, povsod se spuščajo rolete in vsi si le želijo mirne in spokojne sanje.
Slika

Ob stanovanju stanovanje - majhne kletke brez izhoda, le ta okna kot oči utrujene vsakdanjosti.
Slika

Prizori za zavesami, ki nudijo zvečer jih okna, v naši ulici so takšni kot povsod drugje.

Če koga motita dve sobi, ki štrlita iz 8x8 vinjete, da se jih tudi odstranit. :D
Slika
Nobena stvar ni brez pomena :D Barve so razpoloženjske, prav tako okna, oz. njihova velikost. Avtor besedila ob slikah, ki je vzeto iz pesmi Prizori za zavesami, je Adi Smolar, najdete pa jo (pesem namreč) na plošči Vse je krasno

Sem prilepil še sem, da slišim veše komentarje :D Pa prosim, imejte v mislih, da je to moja prva večja kreacija po nekako 7-8 letih :D

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Okt 2008, 16:56 
Odsoten
Technic
Technic

Tole mi je zelo všeč. Imaš zelo življenjske motive in to celo modularno. Zelo lepo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Okt 2008, 19:58 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Celje
Prav odlična zadeva. Kapo dol za izvirnost in za samo izdelavo. Mi je zelo všeč, kako si v tako majhni kreaciji predstavil toliko različnih življenjskih zgodb.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Okt 2008, 21:54 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Vseh pohval vredno.
Res si prav posrečeno ujel življenski utrip - oz. besedilo spravil v LEGO "realnost". ;)
Ne glede na "pravila" tisti dve sobi, ki štrlita ven, nič ne motita.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Okt 2008, 22:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Super ideja, kar največ šteje in super izvedba, kar da pečat kreaciji.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Okt 2008, 12:41 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Res izvirno :superca: še posebej se mi dopade detajl tistih dveh sob, ki sta ob straneh :) Upam, da bomo tole vidl v živo :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2008, 19:03 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Žiri
Kot prvo seveda hvala vsem za dobro kritiko :D

Najbolj sem se trudil izpostaviti verz, ki je tudi odebeljen - "Ob stanovanju stanovanje - majhne kletke brez izhoda...", za kar je bila sama postavitev na 8x8 studov povsem primerna.
(Ne vem kako je z vami, sam živim s punco in hčerko v bloku v enosobnem stanovanju in se kar zlijem s to pesmijo, vsaj kar se tiče nasičenosti, ko je komaj dovolj prostora, da se kdo obrne... :D ) Pa tudi samo brezizhodnost položaja, zato ni nikjer nobenih vrat, razen tam, kjer otroci lahko grejo samo v drugo sobo in obratno.
Poskušal sem tudi z barvami prikazat vzdušje v prostoru (zamorjeno, osamljeno, temno, veselo, pusto, ljubezenjsko)... Z okni sem poskušal prikazati odziv okolice, npr. pretep, ko je okno največje, a najbolj umazano, kjer po eni strani vsi vidijo kaj se dogaja, po drugi pa nihče nič ne naredi in si vsi zatiskajo oči, potem recimo ljubljenje, kjer je najmanjše okno, pa se najbolj direktno vidi noter (na sliki se žal tega ne vidi), pa recimo žur, kjer se tudi povsem vidi dogajanje (na sliki je odprto še okno v 3. nadstropju, kar je pomota :D)

Se opravičujem za nakladanje, samo sem hotel prikazati ozadje te kreacije... Zame ni umetnik kdor ne zna obrazložiti svoje umetnine :D Potem se pa zgovarjajo na abstraktno umetnost :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2008, 21:03 
Odsoten
System
System

Kraj: Turjak
Men je full ušeč, ker je visoka, pa zelo dobro si povzel življenje v bloku :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: