Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Nov 2019, 23:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Morje, še enkrat
OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2010, 22:10 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Še tretji del zgodbe :)

Torej reševalka je počasi odšla na zaslužen popoldanski počitek. Surfer pa je še vedno aktiven med valovi, ne vidi pa, da se pod njim v vodi nekaj dogaja. Potapljač je ravno med morsko travo ter ostalimi "prebivalci" morskega dna, kot so morska zvezda in školjke, odkril zaboj z zakladom, ki ga pogrešajo že od 14. stoletja. Zaboj je poln dragih kamnov in zlatnikov, tako da si mora lokacijo dobro označiti, da bo še našel nazaj, ko bo prišel s čolnom.

Surfer, pod njim v vodi pa potapljač:
Slika

Nekaj slik potapljača:
Slika

Slika

Slika

In nekaj slik surferja, ki se vzpenja po valu:
Slika

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2010, 22:27 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Wau, to sem čakal. Sem vedel, da boš presenetil z izvedbo, kljub temu, da si skoraj vse povedal že prej. Odlična ideja in izvedba. Še najbolj se mi dopade morsko dno in način, kako potapljač nad njim drsi v globini.

Mimogrede, imaš pa res dobro podvodno kamero, da delaš takšne dobre in čiste slike. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2010, 22:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Tole je pa super izvedba. Zanimiva mi je uporaba avtomobilskih stekel za val, še bolj privlačno pa mi je morsko dno. Zelenje ga lepo popestri. Kako si pa potapljača pritrdil? Videti je, da res lebdi nad dnom. Upam, da ga v skrinji čaka kaj zanimivega.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2010, 23:27 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@solta
Ja no, sem mislil, da bo lepše izpadlo... Paneli imajo kar debel spodnji in zgornji rob, skozi katerega se ne vidi dobro...

@redhead1982
Na 2. in 3. sliki se vidi potapljač, blizu roke pa je 1x2 tile (trans-clear). Le-ta je pritrjen na "headlight" kocko spodaj, zgoraj pa je roka tako obrnjena, da se drži v zgornjem delu tile-a. Na drugi strani "headlight" kocke (to je tista, ki ima 2 čepka na straneh), pa je roža s tremi stebli, na katero je naslonjen z drugo roko. Vse to se najboljše vidi na 2. sliki.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Nov 2010, 23:50 
Odsoten
System
System

Kraj: Ljubljana
Dobra ideja za podmorsko dogajanje, dno je res avtentično! Mogoče bi celota bolje izpadla, če bi na vse robove pod vodo dal trans blue panele?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2010, 00:06 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@wittmann
Bi, če bi jih imel :) Imam samo trans-black in trans-clear... Šipe od avtomobilov imam sicer v trans-blue in trans-clear, ampak sem raje izbral modrikaste, se mi zdi, da bolje predstavlja vodo. Trans-clear spodaj pod vodo pa so bolj mišljeni kot nosilci in jih dejansko naj sploh ne bi bilo, ampak potem surfer pade dol :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2010, 09:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tole pa res dobro zgleda. Vse vodne vinjete so mi všeč., tokratna nagradna igra je sprožila val kreacij.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Nov 2010, 16:12 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Krasna kreacija! :plosk: Tudi mene najbolj navdušuje res odlično izdelano morsko dno z vsemi podrobnostmi: školjka, zvezda, razgibanost dna, trava in skrinja! Val mi je precej manj všeč - ampak priznam, da je ideja dobra. Nekako mi samo osebno ni všeč uporaba avtomobilskih stekel za morje - sem namreč že sama doma poskušala nekaj podobnega, pa mi sploh ni bilo všeč. Mogoče bi boljše izpadlo, če bi kombiniral samo vse možne modre odtenke in vsake toliko kakšnega belega ali prozornega ... ampak verjamem, da si bil omejen s svojo zalogo kock. Je pa res, da uporaba teh prozornih šipic naredi krasen efekt, da se lahko gleda v globino kristalno čistega morja. :)

Lp, Bar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Jan 2013, 18:27 
Odsoten
Duplo
Duplo

Super vinjeta! Upodobitev morja je krasna, pa tudi to mi je všeč, da je dvonadstropna. Dno morja je ravno prav zapolnjeno. Upam, da si bo potapljač zapomnil lokacijo :) .

Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Morje, še enkrat
OdgovorObjavljeno: 31 Mar 2013, 12:25 
Odsoten
Primo
Primo

Surfer se sigurno zelo zabava, potapljač bo pa gotovo našel nekaj za oznako. Mogoče surferja :lol:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Morje, še enkrat
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2013, 11:00 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Val mi je kar všeč. Mogoče ga bom kdaj tudi sam uporabil.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: