Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Sep 2019, 10:15

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2015, 21:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Predstavljam komunalno vesoljsko plovilo, ki se uporablja za črpanje in prevoz tekočih odpadkov. Večina pomisli na fekalije in podobno, ampak tukaj zraven spadajo tudi odslužene strojne tekočine in podobno. Plovilo ste lahko v živo videli na vesoljski diorami na 14.Kockefestu. Ja, je kar trajalo, da sem se spravil poslikati to kreacijo. Vedno je nekaj, ni časa, so drugi opravki itd.

Torej, to plovilo je bilo narejeno za črpanje tekočin pri vesoljski postaji, da se je ustvarilo dodatno dogajanje. Nastalo je v dveh nočeh, tik pred razstavo in zaradi tega mogoče kakšen detajl manjka oz ni narejen, kot bi moral biti. Vendar je še kar dobro izpadlo, glede na to, da sem polmiže sestavljal :D
Gradnja se je pričela z ogromnimi vesoljskimi kolesi, ki sem jih uporabil za ponazoritev cisterne. Poleg sem dal še tehnik cilindre, ki jih imam tudi veliko. Iz te kombinacije se je potem razvila ideja o vesoljski cisterni. Dimenzije teh koles so mal čudne in postavljene tako skupaj ne sedejo na čepke na obeh podporah. Tako sem moral malce pogoljufati in vpeti celotno cisterno samo na enem koncu, na drugem pa je nosilec postavljen prosto na tile. Vseeno se še kr drži skupaj. Mogoče se zdi smešno, vendar je še največji problem pri gradnji predstavljala količina dark green kock. Porabil sem v bistvu vse, kar imam in zaradi tega je tudi taka nevsakdanja oblika kabine. Kot vsako posebno vozilo oz plovilo ima tudi to opozorilne luči, dva svetlobna bloka na strehi kabine. Na obodu cisterne pa so za rumenimi krilci gibljivo vpeti reflektorji, ki skrbijo, da je zadaj vedno dovolj svetlo, saj mora pilot plovilo parkirati precej natančno in pri tem mora imeti vse osvetljeno. Pa gremo kar k slikam.

Za osvežitev spomina :)
Slika

Na zadnjem delu je gibljiv priključek za priklop in prečrpavanje odpadnih tekočin. Tukaj so prišle prav te gibljive cevke z vzorcem. Mogoče so malce tanke za takšno velikost cisterne, vendar drugih tako gibljivih cevk niti nimam.
Slika

Kabino sem hotel narediti še bolj prozorno oz pregledno, vendar nimam dovolj teh prozornih panelov v tej barvi. Oblika je vseeno kar dobra, pilot pa tud vidi vse pred sabo.
Slika

Za pilotom je še sedež na levi strani in kontrolna plošča na desni, vendar se s tega kota ne vidi.
Slika

Dostop do kabine in kontrol za črpalko je po gibljivi lestvi, za varnost je montirana še ograja. Hecno, da tudi v vesolju rabijo ograje :D Z različnimi barvami rešetk sem ponazoril obrabljenost oz zarjavelost.
Slika

Še s podstavkom, ki je sicer v črni malce moteč, vendar v LBG barvi nimam vseh potrebnih elementov.
Slika

Tukaj pa se lepo vidijo podi za lebdenje in pogon. Na zadnjem delu so bolj skupaj, logično, saj je več teže zadaj.
Slika

Če še koga kaj zanima, na dan z besedo oz vprašanjem :wink:

Aja, orožja pa nima, ker ga ne rabi. Če pa že pride do krize, pa pilot sam mal odpre ventil in naredi ''dimno zaveso'' okol sebe :lol:

Keep it simple ;)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2015, 22:30 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Tako idejno kot izvedbeno mi je tale drekpumpa praktično najbolj všeč od vseh spremljevalnih plovil velike ploščadi. Je pa Werther dokazal, da je kar delikatna roba :-P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2015, 22:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tega ne vidimo pogosto - vesoljski smetar! :D Zanimiva uporaba space-wheelov različnih velikosti za trup cisterne. Ne morem pa takole iz slike določiti ali je manjši na koncu velikosti medium, večji pa large ali pa je že manjši large in so večji mega (mislim da se tako imenujejo).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2015, 22:45 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Ta štiri kolesa za cisterno so največja, tisto zadaj pa je stopnjo manjše kolo. Ta velika so iz Mega Core Magnetizerja, manjše pa iz Spectral Starguider :wink:

Werther ga je zapel predvsem zaradi teh štrlečih antenc. S tem se je tud dokazal, da lego plovila ne letijo, vsaj daleč ne :D

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2015, 23:01 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, torej je že ta manjše large velikosti, ta večja so pa giant (ne mega kot sem imel v spominu). Samo še eno vprašanje - je ta t.i. "drekpumpa" plovilo za "outer space" ali za operacije na površjih planetov? Ker glede na "hoovering pad-e" (kot v Matrici) bi sklepal bolj na slednje...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2015, 03:10 
Odsoten
System
System

Zanimiva uporaba koles. Dobro izgleda. Všeč mi je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2015, 16:16 
Odsoten
System
System

:oops: Heh heh
Glede na to kako se je zadeva razsula sem mislil, da ga nihče več ne spravi skupaj.
lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2015, 18:58 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

The Bandit, zelo dobro vprašanje :) A veš, da na to pa sploh poštudiru nisem...pa tak ZF fanatik :pozabu: :D
V bistvu bi lahko rekel, da je planetarno oz mogoče tudi visoko orbitalno plovilo. Vsekakor pa ni za deep space polete.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2015, 23:31 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, nekako ni pričakovati, da bi komunalno plovilo rabilo deep-space operabilnost ali celo kak hiper-pogon :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2015, 23:57 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Ma kako, da ne rabi hiper pogona?
Seveda ga rabi, saj more vsebino ASAP dostavit v predelavo. ;)

Fajn je tale "drekpumpar". Všeč mi je škatlasta oblika kabine in zbiralnik, kot tudi vse pritiklinice, ki se ga držijo. Tak ta prav "komunalc" je. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2015, 10:36 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Se strinjam z legofrikom. Plovilo ima zelo sci-fi izgled, obenem pa kabina tudi mene spominja na kakšnega komunalca iz zemeljskega okolja. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Jul 2015, 16:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Hrastnik, Trbovlje
Tole vozilo je me dodobra presenetilo že na KF-ju. Všeč mi je dizajn in praktičnost vozilo, saj izgleda da ima le tisto kar potrebuje brez nepotrebnih lepotnih dodatkov.

Slika

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: