Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Nov 2019, 05:19

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 13:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Pred kratkim sva s Skandinavc FH-jem imela debato na temo vesolja in je rekel, da že dolgo nisem naredil kakšne ladje.
Zato sem se odločil da za njegov projekt naredim Lahko trgovsko ladjo razreda UMF MK I. UMF je kratica za United Merchant Fleet :roll: oz. naj vam domišlija dela po svoje :twisted:

Ladja je iz enega kosa; kabina, tovorni del in pogonski del. Dolga je cca 55-60 čepkov, široka pa cca 16-18 čepkov; odvidsno ali antene štejemo poleg ali ne. Višine nisem meril. :)
Narejena je nalašč samo iz starih sivih kock, brez dodajanja kakšne druge barve, razen nekaj pritiklin, tovora in motorjev.
Slika

Zadnji, pogonski del sestavljajo trije večji in dva mini motorja ter bočne pogonske šobe za vzletanje/pristajanje ter dodaten potisk.
Slika

Na sprednjem delu je nekaj oborožitve in nad kabino premični dvocevni top. Dovolj za obrambo pred nadležnimi zlikovci.
Slika

Ko ladja pristaja ali vzleta, kot tudi med mirovanjem, so njene pogonske šobe za vzletanje obrnjene vertikalno...
Slika

... tako sprednji, kot tudi zadnji dve.
Slika

Na boku ladje za kabino in pred tovornim delom se nahajajo na vsaki strani dvižne klančine, ki omogočajo dostop v ladjo.
Slika

V kabini je prostora samo za dva potnika, pilota in trgovca.
Slika

LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 14:35 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Nekaj zelo nenavadnih starih kock je notri. Meni se kot celota dopade. Minifig na vratih je do konca posrečen. Jaz že ne bi trgoval s takim. Pilot ima pa VR čelado?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 14:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Meni izgleda kot kak interstellar TGV vlak :-) Ti so pa res vsestranski. Mi je všeč transblue/siva kombinacija, so mi pa drugače bolj všeč krilate vanzemaljske ptičice, ampak tudi ta sploh ni švoh.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 15:35 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Malce me sicer moti barvna shema, ker je vse sivo. S kombinacijo kakšnih DBG detajlov ali pa kakšne druge barve za šasijo bi morda izgledalo bolje - jah pač nisem hardcore CS fan, pa kaj :)

Drugače pa ladja izgleda res noro, oblika je svetovna, ker meni pa ravno krilate zadeve ne sedejo preveč, saj v vesolju za let oblika ni pomembna!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 16:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tudi resnični razvoj atmosferskih zrakoplovov gre vse bolj v brezkrilne variante oz. kar trup izkoristijo za vzgonsko površino (lifting body). Poguglajte X33, M2-F1, HL-10, X24A. Airbus razmišlja o takem komercialnem letalu (Airbus 'flying doughnut') in Boeing tudi (Boeing’s X-48B - ta že leti).

Res je, za neatmosferske lete je oblika popolnoma nepomembna.

SW in večina ZF filmov je večkrat skregana z zakoni fizike (ognjene eksplozije, zvok eksplozije v vesolju itd...). Ampak ko jih gledaš ne razmišljaš o tem, pač pa o zgodbi, junakih, vizualnih efektih in če se lahko vživiš v zgodbo in poistovetiš z junaki je film dober.

Ladja iz kock pa tudi. Ko uživaš med sestavljanjem je vsaka narejena najboljša. Slaba pa tista, ki se je nisi lotil sestavljati.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 16:40 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Uuu, dobra. Prava "vesoljska mrha". Odlične starinske barve, kot je nekoč Lego vesolje bilo. Manjka le še spodaj nekaj sivih "base-plateov" s hribčki ob strani in kraterji. Totalna nostalgija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 18:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Vidim, da ti je odmor na področju izdelovanja vesoljskih ladij dobro del. :D
Super zadeva. Pravzaprav sploh ne morem reči, ali je retro (zaradi barvne kombinacije) ali sodobna (zaradi greeblinga). Tudi detajli so zanimivi, še najbolj vrtljive šobe.

Ampak posadko bi pa jaz dal bolj človeško - sem pač CS fan. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2015, 19:00 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Nostalgija ja! To si zdej v parih dneh naredu?!? Ko bi men tok hit letele kocke skup :)
Tak to zgleda, ko staro sreča novo :D Zelo všečna ladja, edino n sredini v notranjosti je malenkost pusto, kuker se vidi skozi te trans blue valje. Zunaj pa vse polno detajlov. Na hitro tud mene spomne na TGV. A ta prodajalec je pa Spuži Kvadratnik?

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2015, 11:04 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

subix, VR čelado? Kakšna naj bi to bila? Drgač je pa čelada od SW-ja. Ni v rednem setu.

MajklSpajkl, sedaj ko si omenil TGV, se tudi meni zdi podobna. :D

solta, pridi na KF, pa boš videl, kje bo, če se Skandinavc FH in MstrOfPppts odločita... ;)

Kivi, figure so nalašč takšne - izmišljene, ker ladja ni bila mišljena, da bi pasala v obdobje CS, čeprav mogoče zaradi barvne sheme daje tak vtis.

Skandinavc FH, začel sem v ponedeljek zvečer in končal včeraj dopoldne. Je šlo hitro skupaj, ker gradnja ni zahtevna. Gre vse po klasičnem sistemu gradnje. Praktično ni snotanja in kakšnih gibljivih delov, razen tistih šob, ki so pa na pinih.
BTW, prodajalec ni Spuži Kvadratnik. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2015, 11:50 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

VR=Virtual Reality
Ker vizir čelade ni prosojen, nekam pa mora gledat.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: