Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Nov 2019, 05:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2014, 19:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št. seta: 70816
Naziv: Benny's Spaceship, Spaceship, SPACESHIP!
Št. kock: 940
Tematika: LEGO Movie
Leto izdaje: 2014
Cena: 800DKK (Legoland Billund - pri nas verjetno cca 100eur, ko pride).

Brickset: http://brickset.com/sets/70816-1/Benny- ... -SPACESHIP!

Naj za začetek pojasnim da mi je LEGO Movie ok, nisem pa nek velik fan setov, ki so nastali po njem.

A tale ladja je seveda nekaj povsem drugega in kar se mene tiče niti nima zveze z filmom. Ta je namreč samo priročen izgovor da so lahko dizajnerji uslišali dolgoletno željo in obudili eno najbolj priljubljenih tematik, LEGO Classic Space. Kdor zadeve ne pozna: gre za prve LEGO "vesoljčke" (in tudi ene prvih lego minifigur), sivo modre kombinacije, rumena stekla itd...

Slika

Set pride v srednje veliki škatli, ki pa je grafično žal bližje filmu kot Classic space setom:

Slika

Na zadnji strani je prikaz raznih funkcij in pa reklama za sam film:

Slika

Vsebina škatle. Moram reči da se mi je kar malo "milo storilo" ob ob vsej tej sivo-modrini in classic space logotipu na modrem strešniku. Kot vidimo, so groznega "Gagne" dečka na navodilih zamenjali z minifiguro, kar deluje bolj ok.

Slika

Nalepke in navodila so zaščitena z kartonom, tako da ostanejo lepo cela. Iz pole z nalepkami je žal vidno da večina zadev ni tiskanih. Škoda. Tega včasih skoraj ni bilo.

Slika

Posebni deli: najprej so tukaj seveda strešniki z logotipom (ki mene zelo navdušijo), "računalniki" pa so tokrat v črni barvi.

Slika

In še nekaj kock, ki so nove (inverse arch slope) ali pa jih že dolgo nisem videl (recimo telo robota ali pa "sedež").

Slika

Figurice so seveda iz filma, a v "Classic Space" preobleki. Navduši seveda Benny, ki ima čelado že odlito tako, da je "zlomljena", logotip pa je namensko narejen tako da je "zbledel". Mulariji bo gotovo všeč tudi WyldStyle, ki ima retro modro obleko, še mlajšim pa Uni-Kitty, prav tako z logotipom. UniKitty je sicer všečen, a zelo hitro razpadljiv model, saj glava stoji samo na enem normalno visokem čepku. Emmet tokrat natopa kot robot, priložen pa je robotski napadalec, ki naj bi bil podoben nekaterim kasnejšim LEGO vesoljčkom.

Nasplošno so mi figure zelo všeč in lepo pašejo k setu.

Slika

Slika

Gradnjo pričnemo z nenavadnim mehanizmom in, kot je že v navadi, z dokaj pisanimi kockami.

Slika

Kmalu se zgradi poseben nadzorni prostor, kjer je tudi "reaktor"

Slika

Če pride pokrov z nenavadno postavljenimi kockami in strojničnim gnezdom, kjer pa ni dovolj prostora za minifiguro.

Slika

Jasno, saj pride noter UniKitty, ki pa se v vsej tej modri kar malo izgubi.

Slika

Prijetno presenečenje sledi na zadnjem koncu, kjer se nahaja klasična radarska antena,

Slika

ki skriva dva robota, zelo znana iz originalnih classic space setov.

Slika

Rep z nostalgičnim logotipom:

Slika

Pod krili se skriva resna oborižitev. Po moje zadeva nepotrebna, saj ima raketa kup drugih streljajočih zadev. Proži se z potegom za rumeni stožec in kar orenk useka (odleti na drug konec sobe).

Slika

Druga oborožitev so nove "spring loaded" rakete. Tudi te orenk skočijo in je treba kar pazit (ima jih menda celo novi ISD).

Slika

Na koncu kril je še ena kocka, ki je nisem videl že zelo dolgo.

Slika

Na vsak konec kril pride pritrjen majhen vesoljski skuter, s katerim v SW slogu branijo ladjo.

Slika

Na zadnjem delu so trije motorji. Spodnji se izvleče za dodatno funkcijo.

Slika

In še cela ladja: zadeva je zelo velika, po moje največja ne-sw ladja do sedaj. Zgleda lepo, skladno in dovolj retro da pritegne ljubitelja classic space setov kot sem jaz.

Slika

Kabina je dovolj velika za tri glavne figure, pokrov pa je rumena verzija zloglasnega iz UCS X-winga (tokrat brez grozne nalepke).

Slika

LL929 je seveda v spomin na najbolj znano Classic ladjo, set št. 928 Galaxy Eplorer.

Slika

Od spredaj zgleda kar strašljivo:

Slika

Ob izvleku srednjega motorja se krila izvlečejo in razkrijejo skrita glavna "orožja"

Slika

Še iz tega kota:Noter:

Slika

In ven: Mehanizem dela dobro, a efekt ni tako dobro viden, saj pomik ni velik.

Slika

Iz boka. Res spominja na znane stare ladje.

Slika

Zadnji (kar se mene tiče nepotrebni ) del seta je majhna ladjica nasprotnikov. Ni nič posebnega, pač toliko da imajo otroci kaj streljat:

Slika

Slika

Robotek barvno lepo paše noter:

Slika

Zaključek:

Setu bi dal 9 od 10 točk.

Pozitivno:

-sama ideja obuditve stare tematike
-kup podrobnosti, ki spominjajo na stare sete
-oblika in velikost ladje
-figurice. Tudi če niso vse "classic", so lepe in uporabne. Zmaga seveda Benny.
-igralnost (ok, zame ne, a mulcu je bilo zelo všeč vse premikanje in streljanje)

Negativno:

-cena. 100 eur ni malo, a če pomislim koliko so dločene sw zadeve, niti ni tako hudo.
-rinjenje vseh možnih streljanj. Ok, mulcem je všeč, mene pa moti
-velikost. Ladja rabi za shranjevanje resen prostor. V omaro ne gre, na njo pa komaj. Set bi lahko bil tudi manjši, a vseno dober in dovolj retro.

Kot vidite se določene zadeve ponovijo pri dobrem in slabem, odvisno seveda iz katerega stališča se gleda. Je pa vsekakor dovolj dober, da bosta z njim zadovoljna tako oče kot sin.

Priporočam!

Benny pa je medtem našel primernejše sopotnike: :)

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2014, 19:57 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Res dobro izgleda, kljub bolj "modernemu" videzu imam občutek, kot da sem jo videl v kakem katalogu z začetka 80ih, tako da so res dobro obudili tematiko. Hvala za lepo predstavitev. Btw., morda lahko izdaš kako si se dokopal do exotične oblekce (beri: "...je privošljivo foušno vprašal MajklSpajkl")
Lp, miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2014, 20:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Super predstavitev.

Se povsem strinjam s pozitivnimi in negativnimi aspekti seta. Mogoče bi k negativnim edino še dodal nalepke. Seveda ni bilo za pričakovati, da bojo v celoti posnemali CS slog izpred 30 in več let, tako da je končni izdelek lepa kombinacija starega videza in barvne kombinacije ter novega dizajna in tehnik sestavljanja. No, rakete in podobno akcijsko navlako bi lahko mirne duše izpustili, kar se mene tiče. :)

Ampak tudi če bi TLG šel s takimi seti naprej, vsaj za moj okus to ne bo nikoli čisto pravi classic space, tako kot creator ni model team. Zgleda, da se res staram. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2014, 08:06 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Dobra predstavitev!
Ki jo prebiram in gledam z mešanimi občutki. ladja je vsekakor super po današnjih merilih in se spogleduje s CS.
je pa preveč načičkana z vsem mogočim, predvsem je preveč trans rdeče in (belih)nalepk. Samo to pobereš dol in je mnogo bolj CS.

A leži kar na 'terbuhu'? Nima klasičnih nogic Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2014, 15:57 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Hočemo classic space, potem pa še obuditev neo space-a(blacktroni 1 in 2 generacije, space police nadaljevanje, ice planet, m troni,unitroni, spyrius....).Mogoče pa je bolje da ne delajo oživitev, ker bi veliko AFOL-ov grdo gledali če bi jim TLG zmasakriral njihove najljubše sete...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2014, 11:36 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Najprej pohvale za odličen opis seta!

Kar se samega seta tiče je malce preveč načičkan, a ravno to smo počeli, kot otroci. Na vesoljsko ladjo smo obesili kolikor je bilo mogoče laserjev in raket.
Clasic Space, kot je bil, je zamrl. Nazaj ga ne bo več, ker je bila gradnja in nabor kock preveč preprosta za današnje čase.
Če se LEGO odloči da bo izdeloval vesoljsko tematiko s takšnimi seti, kot je ta oz. na tak način, smo lahko več, kot zadovoljni. :)
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Avg 2014, 18:30 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Dodana še ladjica "nasprotnikov".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2015, 00:57 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Sodeč po fotkah na netu, krasno paše zraven k 918, 924, 928,...!
Še bolje bi bilo, če bi set bil št. 70929 ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 Avg 2015, 10:08 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja, definitivno eden najboljših space setov v zadnjem času; stilsko podoben classic space-u, a hkrati ne tako robat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Sep 2015, 20:21 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ko bi bilo vsaj več takšnih setov!!
Noro veliko detaljev in retro idej!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2015, 08:29 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
@legofrik
Pa ne vem, meni e zdijo stari space seti več kot dovolj zanimivi(od classic sicer nimam nič, imam pa več od space police 1 in 2 ter blacktron/m-tronov).Po svoje mi je vesoljska ladja od sp1 in sp2 dosti boljša kot pa sp3, pa tudi seti so povečinoma (vsaj zame) bolj privlačni.Se pa strinjam, da takega space-a ne bo več, ker mladež danes vidi zadeve drugače kot smo jih mi, 20 let nazaj ;) .Pa, saj se še vedno dobijo kocke, bomo pa delali MOC-e :D .

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: