Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 17 Jul 2019, 12:34

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 05 Apr 2014, 20:25 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 506
Št. Figuric: 3
Leto izdaje: 2013
Cena seta: 59,99€ (S@H)

Tokrat predstavljam za marsikoga težko pričakovani set Vermin Vaporizer. Set je shranjen v precej veliki škatli, na kateri so lepo prikazane vse funckije. Notri so štiri vrečke kock, dva zvezka z navodili in list z nalepkami. V setu so tudi trije minifigi.
Slika

Alien Mantizoid je tokrat na manjšem bio-mehanskem škorpionu, čeprav mu ni ravno podoben. Dobro izgleda rep, ki ga je mogoče poljubno premikati. Poljubno lahko premikamo tudi vse štiri noge in ga s tem postavimo v različne pozicije ali na poljuben neraven teren.
Slika
Slika

Vermin Vaporizer je oklepno-transportno vozilo. Nekateri bi rekli tudi, da gre za potujoči laboratorij. Oblika vozila je nekaj posenbega. Sprednji konec deluje masivno, nalašč za razbijanje barier. Zadaj, zgornji del meche deluje kot protiletalska zaščita. Kolesa so končno tudi v drugi barvi namesto črne. Prevladuje bela barva, vmes pa najdemo svetlo in temno zeleno. Tukaj sta mi všeč trans šipci, saj bosta uporabni za veliko ''navadnih'' kabin.
Slika

Prvo presenečenje je mecha, ki se skriva v zadnjem delu vozila. Pritrjena je s štirimi studi, tako da je spoj kar močan. Pri odklopu je potrebno zgornji del obrniti nazaj, jo odklopiti in zravnati noge. Na nogah ima možnost razmika ''prstov''. Poleg premikanja nog in stopal ter obračanja trupa, je možno premikati tudi roke oz orožje. Dobro zgleda tudi komunikacijska antena. Zanimivo pa je, da z mecho upravlja robot.
Slika
Slika

Tako, sedaj poglejmo naslednje presenečenje. Na sprednjem koncu lahko skozi kupolo vidimo Chucka. Vidimo lahko tudi, da sedi v manjšem vozilu. Če odpremo sprednjo stranico vozila in dvignemo kupolo, lahko to vozilo odpeljemo ven. To manjše vozilo je narejeno zelo preprosto. Čudno je mogoče to, da kolesa nimajo gum oz so gladka, kar za vožnjo po terenu ni ravno dobro. Tukaj bi omenil še pomanjkljivost dovozne rampe, saj se le-ta zaradi oblike ne spusti čisto do tal.
Vermin Vaporizer tako postane nekakšen laboratorij, saj so za ''kabino'' skrite aparature za rentgen in skeniranje kokonov. Enega dobimo celo zraven.
Slika
Slika
Slika

Chuck Stonebreaker je bil poleg Mantizoida že v Crater Creeperju. Tokrat je zraven njega še Robot Sidekick v zeleni barvi. Od vseh pomočnikov, mi je ta še najbolj všeč.
Slika

Ocena: 8/10

Set je med večjimi, vsaj po škatli sodeč. Moram priznati, da je bilo po končani gradnji razočaranje kar veliko, saj sem pričakoval večje vozilo in robota. Pri robotu me spet moti, da nima nobene roke normalne oz nastavkov za raziskovanje. Kljub temu mi je set všeč. Nudi veliko mero igralnosti in sproščanja domišljije. Za to poskrbi ponovno lepo domišljeno transformiranje vozil in robotov. V setu so kar štiri kreacije in tri minifigure. Barvna kombinacija je dobra, saj zelena lepo poskrbi za kontrast. Belih kock je kar veliko, kar je dobrodošlo za MOCanje večjih plovil.

Tudi tega priporočam :)

Keep it simple ;)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Apr 2014, 00:11 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Hmm, precej pust je brez nalepk :-( Tudi kolesa malega vozilca ne pašejo najbolje... Oblika glavnega vozila pa je res waw!!!

Moram pa priznati, da ob vsaki predstavitvi iz te serije precej poblendam, ko vidim ceno...nekako težko cenovno enačim tak set z nekim technic setom s podobnim številom kock.
Lp in hvala za predstavitev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Apr 2014, 11:11 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Res je, da bi z nalepkami izgledal dosti lepše, samo potem teh kock ne bi mogel uporabiti v kombinaciji z modro, rdečo ali katerokoli drugo barvo. Da bi pa nalepke potem vlekel dol in jih skušal shraniti nazaj na listek, pa žal ne pride v poštev. V primeru, da bi bile kocke s printom, pa verjetno ne bi kupil teh setov. Zato je kr pametno, da so dal listek z nalepkami zraven in se sam odločiš ali jih boš nalepil ali ne :)
S cenami je pa tako. To so uradne cene, ki veljajo za Ameriko, za Evropo jih sploh ne pokaže. Ampak je blo vedno tako, da je cena v evrih enaka ceni v dolarjih, čeprav mi ni jasno zakaj? Če pogledaš po večih trgovinah, lahko vidiš, da se cene malenkost razlikujejo. V primerjavi s technicom so pa tukaj zraven tudi figurice, ki imajo svoje cene. Drgač so pa tudi technicu cene poskočile.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2014, 08:03 
Odsoten
Moderator

Madona, priznam da sem to serijo setov kar spregledal, po slikah mi ni bilo vešč. Zdaj pa vidim, da so res igralni in je verjetno za mulce skoraj must buy. Drugače pa, te dni, ozirama že kar mesec so tile galaxy squadi za 40% off v večini trgovin, tako da se dobi za normalen denar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2014, 22:01 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Tistale glava z masko zgleda nadvese všečno(dokler pač ne dobiš v roke aftermarket opreme za lego seveda ).Robot zgleda zanimivo, je pa (vsaj po slikah sodeč) bolj statičen kot ne(nekako sem navajen "walkerjev" ki so sestavljeni iz bionicle sklepov)...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Dec 2014, 12:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zelo igralen set in spet super figurice.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: