Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Sep 2019, 00:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014, 19:44 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Št. kock: 711
Št. Figuric: 4
Leto izdaje: 2013
Cena seta: 79,99€ (S@H)

Prihaja Bug Obliterator! Ime, da te sezuje :) Škatla je velika, polna slik detajlov in funkcij. V setu so poleg Obliteratorja tudi žužkoplan, štiri figurice, zvezek z navodili in listek z nalepkami.
Slika

Žužkoplan je v bistvu mehanski kačji pastir, ki ima na hrbtu nameščen kokon za prevažanje ulova. Na prednjem koncu ima klešče, s katerimi ujame žrtev. Ima šest nog, ki se lahko premikajo gor in dol, tako da je možno kačjega pastirja postaviti v poljubno pozo. Barva teh nog oz klešč je zelo zanimiva, saj delujejo zelo kovinsko. Pod klešči in na zadku repa ima nameščene laserje za obrambo oz napad. Winged Mosquitoid ga upravlja z dvema ročicama.
Slika

Winged Mosquitoid je s svojim mehanskim kačjim pastirjem ujel Jacka Firebladea. Ashlee Starstrider in Robot Sidekick pa sta pograbila orožje in tečeta proti Bug Obliteratorju v reševalno akcijo. Tukaj moram omeniti, da se mi zdi orožje Sidekicka že kar preveliko.
Slika

In že sta v zraku. Plovilo je precej veliko. Ima polno detajlov raznih motorjev, laserjev in drugih pritiklin, napeljav in izpuhov. Lepo so uporabljene nove šipce, ki razbijejo monotone ravne linije in omogočajo širok pregled nad dogajanjem okoli plovila. Zadnji del je tudi lepo narejen. Deluje čisto in hladno, verjetno zaradi teh trans svetlo modrih kock. Za dodaten plus poskrbijo rebraste cevi.
Slika
Slika

Plovilo ima na sredini vpeto vozilo. Ko Obliterator pristane, s potiskom ročice na zadnjem koncu izvržemo vozilo. Pri tem se na tem mestu naredi prostor, kamor se spusti kabina plovila. Istočasno se razširijo vzdolžna krila. S tem se vidno polje pilota poveča. Plovilu se tudi spremeni funkcija, saj je iz transportnega nastalo lovsko plovilo.Tako dobimo iz ene kreacije dve.
Slika
Slika

Vozilo ima nizek in širok profil. Glede na to, da je namenjeno vožnji po terenu, je precej čudno, da ima tako mala kolesa, saj je odmaknjenost od tal zelo majhna. Verjetno so morali ta kolesa uporabiti zaradi pomanjkanja prostora, ko je vozilo vpeto na plovilo. Kljub temu je lepo narejeno, s čistimi linijami. Nad kabino ima montirane daljinke, ki skrbijo za močno osvetlitev ponoči. Ob straneh ima montirane laserje. Na zadnjem delu ima montirano premično kaseto z raketami, ki jih lasniramo z že znanim pritiskom na akse. Nad to kaseto ima Sidekick pritrjeno svoje orožje.
Slika

V tem času, ko sta Ashlee in Sidekick našla Winged Mosquitoida, je bil Jack že zavit v kokon.
Slika

Kot vedno, na koncu prikaz minifigov. Tokrat je poleg Jacka Firebladea, Robot Sidekicka in Winged Mosquitoida tudi punca z imenom Ashlee Starstrider. Zanimiva je barva ustnic, modra. Torso pa je enak moškemu.
Slika

Ocena: 9/10

To je moj prvi večji set iz serije Galaxy Squad. Je zelo igralen. Kot velikega zanesenjaka znanstvene fantastike me je pritegnil že zaradi zmožnosti transformiranja, pa tudi zarade same velikosti. Zelo mi je všeč tudi žužkoplan oz mehanski kačji pastir. Tukaj pogrešam samo ''uhico'', kamor bi komarko lahko odložil laser.
Pri obeh kreacijah je zanimiva barvna kombinacija. Mogoče so pri TLGju malce pretiravali z laserji oz raketami na Obliteratorju, ki bi namesto tega lahko imel kakšen element oz nastavek za raziskovalne namene. Malce me spominja na Republic Gunship iz Star Wars serije.
Za konec naj omenim samo še to, da ima set lep nabor različnih kock in MOCanje bo dosti lažje.

Priporočam, seveda :)

Keep it simple ;)

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014, 21:29 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Tale mi je od do sedaj predstavljenih še najbolj všeč. S temi tvojimi predstavitvami si mi serijo kar prikupil, čeprav so mi dosti bolj všeč "naši", kot pa mrčes. A imaš že vse sete? 70709 zgleda res super, ko pa je serija izšla, mi je najbolj padel v oči Vermin Vaporizer (70704).
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014, 22:46 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Manjka mi samo Star Slicer 70703, ampak mislim, da bo kmalu našel svoje mesto med drugimi seti :wink:

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014, 23:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

V tem setu 'naša' ladja prekaša žužkasto ladjo. Ima pa žužkica seksi tipalke (to da je žužkica in ne žužek se vidi po tem, da ima roza kocko na pištolci).
Skratka set, kjer se za vsakogar nekaj najde, tudi 'naša' babnica z zavezanimi usti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2014, 22:13 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Glava Ashlee Starstrider izgleda, kot da bi imela brke...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: