Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 18 Jul 2019, 23:31

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2019, 12:20 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Pozdravljeni kockarji,

Po dolgem času še jaz objavljam, v barvah moje najljubše licenčne lego serije Blacktron II. Po pravici povedano sem si sam sebi projekt zadal tako, da bi ga lahko razstavil na pomladnem KF 2019, a mi diorame še ni uspelo narediti do konca. Tako da se bom najverjetneje prijavil v jeseni če bo prostor...

Glavni element zaenkrat napol končane diorame je vesoljska ladja, ki jo predstavljam tukaj, poimenoval sem jo Galaktični Transfer.
Zgradil sem jo okrog ideje, da se nekje v vesolju potrebuje plovilo za prevažanje VIP, dragocenega tovora, softwera... (ukradenega seveda, Blacktroni so "bad guysi"). Ker so potovanja lahko dolga, se v prostorni notranjosti nahaja majhna kuhinja, klubski del za poveljniškim mostom s hologramsko mizico. Če pa se gre v spodnje nadstropje pa se pride do spalnic.

Notranjost je izdelana, desna polovica ladje (ta ki je slikana) ima zato luknje v trupu, da se vidi notri.
Za spodnji del sem uporabil nekaj snot tehnike, zaradi oblike prednjega stekla pa je celoten nos ladje spredaj ukrivljen navzdol, kar sem dosegel z nekaj tehnic kockami in hingi. zaenkrat dajem gor le tri slikice, ker si nisem še uspel vzeti časa za več fotkanja. Upam, da se vam dopade :)

Slika

Slika

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2019, 14:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Blacktronastična ladja. KF še se začel ni in se že veselim naslednjega. To se ne zgodi velikokrat!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2019, 20:54 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Ni švoh :)

Kar pogumno naprej z dioramo, verjamem, da jo bo užitek pogledati, ko bo končana.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2019, 09:53 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Sprednji del je res dober. Bi pa lahko ladjo vseeno prinesel kar brez diorame na KF kar se mene tiče...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Mar 2019, 13:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Izgleda zanimivo. Morda še kakšna slika notranjosti, kjer se več vidi. Bi bila pa tematsko dobrodošla popestritev obstoječih tem, sicer bolj za starejše generacije z nostalgijo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: