Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 22 Nov 2019, 12:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 75899 LaFerrari
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2015, 16:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Št. seta: 75899
Naziv: Laferrari
Št. kock: 164
Cena: 14,99 eur (S@H)

V začetku lanskega leta se je po internetu razširila novica, da namerava LEGO izdelati serijo setov po priljubljeni televizijski seriji TOP GEAR. Ko so se pojavile prve slike letošnjih setov, je bilo jasno da bo serija samostojna, brez BC-jeve licence, za kar je verjetno krivo tudi na trenutke ne ravno okusno obnašanje glavnega voditelja serije, ki je nedavno dobilo epilog v njegovi odpustitvi iz serije.

Sam sem bil po prvi obznanitvi naziva nove serije Speed champions kar malo razočaran, saj sem mislil da bo šlo še za eno izmed mnogih izveden serije Racers, z bledimi, generičnimi avtomobili. Na srečo se je izkazalo da ni ravno tako, saj je LEGO sklenil licenčne pogodbe z tremi glavnimi proizvajalci superšportnih avtomobilov: Ferrarijem, Porschejem in McLarnom.

Tokrat vam predstavljam meni najbolj všečen set, ki predstavlja avtomobil z morda malce čudnim imenom: Ferrari LaFerrari. Gre za superšportni avtomobil zadnje generacije, ki se , podobno kot pri McLarnu P1 in Porscheju 918, ne zanaša samo na bencinski motor, pač pa temu, ne ravno slabotnemu (588kW/800 konjev) pomaga še električni motor moči 120kW/161 konjev, kar da skupno blizu 1000 konjev in zaradi lastnosti električčnega motorja moč in navor v mnogo širšem območju vrtljajev.

Slika

Avtomobil je zelo ekstravagantne oblike in je moral biti za oblikovalca kar lep zalogaj, da ga je preobrazil v LEGO obliko. Poglejmo kako mu je uspelo.

Škatla je povprečno velika za ta cenovni razred in je žal iz mehkejšega, manj kvalitetnega kartona. Viden je uradni logotip, ki da vedeti da je zadeva narejena po licenci, ima pa tudi naziv seta, kar pri evropskih škatlah ni ravno pogosto:

Slika

Na zadnji strani je par dodatnih slik, nekaj podatkov o avtomobilu in pa uradna Ferrarijeva nalepka z serijsko številko, ki dokazuje da je set avtentičen.

Vsebina seta: kocke, presenetljivo v veliko barvah, kar seveda pripomore k bolj preglednim navodilo za sestavljanje.

Slika

Navodila so žal v dveh knjižicah. Za tako majhen set se mi to zdi res nepotrebno.

Slika

In pa seveda nalepke. Glede na prej predstavljeni dirkalni Ferrari jih je tukaj še malo, set pa je brez njih res pust.

Slika

Med deli najprej opazimo nova kolesa. So dvodelna in narejena tako, da je možno menjati izgled platišča, skozenj pa se vidi tudi disk. Lepo, čeprav morda nepotrebno.

Slika

Gume so mi zelo všeč. Končno prave gume za naša cestna lego vozila (dosedaj so bile večinoma terenske, z grobimi profilom).

Slika

Vetrobransko steklo. Za razliko od ostalih setov tukaj ni potiskano in se lahko uporabi tudi za druge znamke avtomobilov. Vsekakor dobrodošla pridobitev.

Slika

Še nekaj novih kock, ki pa so, vsaj kar se mene tiče nepotrebne: Blatniki so podobni prejšnjim, le da so zadaj malo ojačani, onemogočajo pa da bi bili druge barve kot sam avto. Ploščica z z dvema technic luknjama je samo poenostavitev tistega, kar se da izdelati z obstoječimi kockami, kriva ploščica pa je sicer fajn, a bi bila še bolj, če bi bila razdeljena na dva dela.

Slika

Najprej sestavimo minifigurico in semafor, ki je dodatek tega seta.

Slika

Sam avto začnemo barvasto in z nastavkom za SNOT:

Slika

Po končani prvi knjižici je oblika že nakazana,. žal pa tudi nesorazmerna višina avtomobila glede na širino.

Slika

Po končani drugi knjižici je set končan.

Slika

Oblika je pač vezana na proporcije LEGO kock in na to, da avto ni smel imeti tovornjaške širine (8 čepkov). Po moje jim je kar dobro uspelo.

Slika

Iz te perspektive je meni najlepši. Kot vidimo je šlo večino nalepk na zadnji konec.

Slika

Od spredaj se morda najbolj vidijo napačna razmerja širine in višine. Vidimo pa da že zaradi blatnikov in omejitve širine kaj dosti drugače ni šlo.

Slika

Še od zgoraj. Moram reči da je avto v lepši kot na slikah in da je tudi zelo kompaktno zgrajen. Naš mulc se namreč že dlje časa igra z njim, pa je še kar cel, kar se pri ostalih setih ne dogaja.

Slika

Zaključek in ocena: 10/10. Set je poceni, licenčen, igralen in dokaj lepo oblikovan.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 75899 LaFerrari
OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2015, 17:22 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Poceni?

https://www.flickr.com/photos/101783996@N06/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2015, 17:36 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Mene ravno ta zgrešen proporc zelo moti pri vseh iz te serije, 8 čepkov širine bi bilo mnogo bolje, kamioni gor ali dol. Sicer pa hvala za temeljit in dober opis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2015, 18:51 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@Chapachuk: poceni, če primerjamo z ostalimi v tem rangu, še posebej ker je tukaj zraven še licenca.

Tale set recimo stane 15 eur in ima 164 kock. Najbližje primerljiv je set 60053 Race Car, ki stane 10eur, a ima tudi več kot tretjino kock manj (100). Enako ceno ima tudi Creatorjev Sunset Spyder, ki ima sicer 20 kock več (119), a izgleda grozno. Za 15 eur pa dobimo recimo 41091 Mia's Roadster ali pa 60033 Arctic Ice Crawler, oba v redu seta, a nič posebnega in brez licence. Ja, meni se zdi cena teh racerjev kar ugodna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Apr 2015, 19:18 
Odsoten
Technic
Technic

Poceni Ferrari. Kdo bi si mislil. Za moj okus je preveč poš: mklarni, porši in ferariji. A mulce je treba navaditi na blagovne znamke. (Čeprav sem najbrž zadnji, ki bi smel govoriti, pa polici imam vse 4 racers/technic ferrarije.)

Širina 8 čepkov bi prav pasala pa PF šasijo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: