Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 07 Dec 2019, 06:18

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2011, 19:20 
Odsoten
Primo
Primo

OOB 6650 LEGOLAND Gasilski tovornjaček
Leto: 1981
Cena: neznano
št. kock: okoli 40

Evo začnem moje predstavitve. Ker sem verjetno malo starejši ljubitelj LEGO kock bodo vsaj moje prve predstavitve bolj vintage variante. Gasilski tovornjaček vsebuje tudi minifigurico ki pa se je žal izgubila,...se je pa tovornjaček cel ohranil vključno z navodili, kljub temu da je romal od mene k mojemu bratu, potem k sestrični, pa bratrancu, nekaj časa počival pri stari mami in sedaj je končno doma :) kot se spomnim je bil to moj tretri set, ki sem ga dobil pri 4 ali 5 letih. Prvi je bil Shell mala pumpica z minifigom z lasmi, drugi Shell vlečni tovornjaček brez minifiga.

Slika
No gremo k opisu: kot vse vintage izvedbe je ta tovornjaček 4 čepke širok in zelo kratek. Na sliki so vsi sestavni deli in navodila za sestavljanje. Kljub temu da je tako majhen ima zelo veliko sestavnih delov, včasih so pač delali vse z manjših kock,....ni nobene gromozanske ali namenske kocke.

Slika

Ko tovornjaček sestavimo je prav luškan in se zelo vklopi v vintage mesto. ima cev za vodo, na vsaki strani vrata in priklop za voki-toki. Šipca je sigurno original kar se vidi po izrabljenosti.

Slika
Na naslednji sliki je v družbi še enega podobnega vozila in sicer SHELL vlečne službe iz istega leta. A nista luškana :) Sedaj ko sinu kupujem 6 čepkovne tovornjake sem bil sprva navdušen,..ampak ti vintage avtomobili imajo tudi svoj nostalgični čar :)

Ocena 9/10
dokaj visoko oceno zasluži zato ker je za malega otroka leta 1981 to bil oh in sploh avtomobilček, kake pol leta, ker pozneje sem bil nor na rakete zato tudi ocena nižja od 10 ker ima samo rdeče kocke teh kock nisem mogel kombinirat nikamor :)

V nadaljevanju vam bom predstavil še kak starejši set.

lp, Z

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 14:54 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Ko je lego še delal lepe in uporabne sete.... 8)
Prosim predstavi nam čim več teh starih setov. Če si njihov ljubitelj, lahko na forumu poiščeš nekaj mojih starudij.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 15:02 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Hehe, tudi sam sem lastnik obeh avtomobilčkov :)

Oba sta lepa (za tisti čas), motilo me je edino to, da so na drugi strani cevi navadni bricki, namesto katerih bi lahko bilo kaj bolj "uporabnega". Drugače pa le tako naprej in predstavi še kakšen stari model. Imaš mogoče tudi rešilca iz tistih časov?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2011, 15:56 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

To je ta pravi LEGO ! Brez nekih posebnih kock vse ostalo naredi domišlija ...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: