Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 09 Dec 2019, 15:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC - cisterna
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2010, 17:51 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Ideja za cisterno se je porodila že dolgo nazaj, ko sem se sprevidel, da je eden izmed mojih prvih setov Cisterna 671, popolnoma neprimerna za kakršnokoli dioramo, ker tudi minifig ne more sesti vanjo. Hotel sem izdelati nekaj podobnega, kot je Cisterna 1252, vendar mi tudi ta ni bila všeč, prav tako ne Cisterna 6594 ali katerakoli druga podobna.
Tovornjak mora biti širok 6 čepkov, sploh sedaj v tem času, ko so že original LEGO tovornjaki te širine, kot npr. letošnja cisterna 3180, ki mi tudi ni všeč. :)

Tako sem si zadal cilj, da naredim svojo cisterno, tovornjak, ki bo drugačen od standardnih LEGO setov.
Brskal sem po BS in tudi našel izdelke, ki so mi bili povšeči, a sem pozabil točno, kje so bili, tako da mi je ostal le bled spomin na neko cisterno, ki mi ji bila še posebej všeč.

Po spominu in s svojimi idejami sem najprej izdelal vlačilec, ki nima tistih groznih blatnikov in ima predvsem kolesa večja, ne pa standardna, kot vsi avti, kombiji, avtobusi in tovornjaki. Cilj je bil tudi, da ima kabina vrata, stopničko in drog za oprijem. Tako je nastalo tole:
Slika

Želel sem, da je zadnja stran kabine malce skrita in tudi dodelana z izpuhom in cevmi. Zadaj obvezne "zastavice" in ob boku okrogel rezervoar.
Slika

Na drugi strani pa škatla z gasilnim aparatom in ročica za dvig kabine, ki se ne dvigne.
Slika

Tu je tudi prikolica, ki je mogoče malce nenavadne oblike, a nalašč nisem naredil okroglega soda na kolesih. Ob boku cevi za točenje goriva in omara z aparaturami.
Slika

Zadnja stran ima lestev z držali, na vrhu pa pohodna streha s pokrovi. Kolesa imajo blatnike in "zastavice".
Slika

Med pretakanjem goriva.
Slika

Aparature za pretakanje goriva. Na slikah sicer ni videti, a prikolica je poševno vpeta v sedlo vlačilca. Tako mora biti predzadnja os malenkost nižje od zadnje, kar se vidi na tej sliki.
Slika

In kot pravi solta: "Še ena pozerska!"
Slika

Primerjava z osebnim avtom širine pet čepkov. Se mi zdi, da je razmerje kar pravo.
Slika

In še ena skupna v prometu. Porsche-ja sta kopije soltinega črnega unikata. Hvala! :)
Slika

Mogoče manjka še kakšen detajl, drugačna barvna kombinacija, a bo zaenkrat to ostalo kar tako.
Barvna kombinacija vam je najbrž poznana in če bo vse posreči, cisterna dobi tudi nalepke "lastnikov". ;)
LPG

Zadnjič spremenil legofrik, dne 05 Dec 2010, 12:31, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2010, 20:14 
Odsoten
Technic
Technic

Fino izgleda s temi večjimi gumami. Tudi LEGO bi moral to velikost uporabljati pri OOB-jih; pa magari če skonstruirajo prilagojen blatnik.
Kar mi je takoj padlo v oči (== odlična ideja) so tiste zavesice za kolesi. Lepo izgleda tudi poševni prehod barve na prikolici. Edino rdeča črta je prekinjena :P . Tudi pritrditev zrcal na kabini ni od muh.

Barvna kombinacija mi ni poznana, kar me malo skrbi - sem očitno res nerazgledan (ali pa sem premalo za šankom??). A nič ne de; na kocke.si forumu človek izve vse, pa bomo izvedeli tudi to!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Dec 2010, 22:25 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Odličen kamion. Glede izbire velikosti koles za ta tvoj izdelek... edino pravilno. Detajli domiselni in super izvedeni. Velikost primerna. Manjka mi edino še ena slika cisterne na cesti (če boš utegnil).

Se pa zelo dobro spomnem seta 671. Ne le, da je bil eden izmed mojih prvih, mislim da je bil prav ta moja prva lego škatla, ki sem jo v življenju dobil.

Meni osebno sta v oči najbolj padla kromiran izpuh in velik okrogel rezervoar. Odlično izgledata. Tudi oddaljenost vozila od tal mi je všeč.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Dec 2010, 12:34 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@abnormal
Barvna kombinacija; klikni na prvi link v mojem zgornjem besedilu. :)
Ja, črta se žal prekine. Kot omenjeno. Mogoče zadeva dobi nalepke in potem bo tudi črta. :)

@solta
Sem dodal sliki. Si to želel?
Še enkrat hvala, ker sem lahko kopiral tvojega Porša. :)

In seveda obema hvala za pohvale. :oops:
LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 10:44 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Seveda, to sem hotel. Super se vklopi cisterna s cestnim dogajanjem. In veš, da me je prav zanimalo, kako izgleda porše v beli. No zdaj vidim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 11:04 
Prisoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Dober tovornjak. Precej "nestandardnih" tehnik, torej takih, ki jih v OOB setih ne vidiš. Ogledala so zakon, tudi detaili na zadnjem delu kabine, cev, ki se sname in pritrdi nazaj na cisterno itd...
Edina stvar, ki me moti, je priklop prikolice s turntableom. Mislim, da bi priklop, kjer bi tovornjak imel "luknjico", prikolica pa "palčko" nekako bolje predstavljal priklop. Je pa tudi res, da se ta priklop sploh ne vidi, ko je prikolica gor.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 11:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

@solta.
Porš v beli in rdeči. ;)

@bpavsic.
Ja, v štartu je bilo mišljeno tako, kot praviš, a kot sam ugotavljaš, se zadeva itak ne vidi, zato se s tem detajlom nisem kaj dosti ukvarjal.

LPG

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 15:15 
Odsoten
System
System

Kraj: Trbovlje
Meni je pa všeč, ker nima onih "blatnikov" in je sestavljen izključno iz inverted slope-ov :D .Oblika je meni nadvse posrečena, detajlov več kot dovolj, barvna kombinacija tudi zanimiva(čeprav bi jaz raje razdelil po vertikali-zgoraj spodaj). Vsekakor pa je 6 čepkov več kot ustrezna širina za ta tovornjak.Sedaj pa je na potezi TLG, da spremni širine avtomobilov na 5 studov-mogoče jim lahko Solta pomaga :P ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 23:15 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
Zelo všečen tovornjak in cisterna. Tudi barve se lepo ujemajo, prikolica je odlično detajlirana, tovornjak pa izgleda zelo robusten...kolesa naredijo svoje. Res odličen MOC

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2010, 23:18 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tale tovornjak je pa lepo narejen. Še posebej mi je všeč zadnji del kamiona, kjer je veliko več detajlov kot v setu 3180. Izpušne cevi, posodi za gorivo so dobro umeščeni in v prvem merilu.

Sama cisterna pa je problematična za izdelavo , ker je problem s kockami Barvna kombinacija pa je stvar posedovanja kock in mi je vseeno kakšna je ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2010, 15:42 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Lep kamion! :) Glede prekinjene linije. Ravno včeraj sem videla en tovornjak s prikolico od Shell-a in je imel črto le od konca prikolice do kamor se začne napis.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2010, 16:07 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz imam kar nekaj 1x2 kock z originalno tiskanim Shell znakom, če se bo rabilo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Dec 2010, 14:45 
Odsoten
System
System

Zelo dobro si izdelal ta tovornjak. Meni so prav všeč te barvne usklajenosti. Zadnji del pa ni tako pust kot pri setu 3221. Res si zelo prefinjeno izdelal, prav veliko pohval je vredno!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: